Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଟ୍ରକକୁ ଧକ୍କାଦେଲା ଆଉ ଏକ ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||

ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ ପ୍ରଶଂସାରେ ଶତମୁଖ ଅଖତାର, କହିଲେ- ‘ଦାଦା ଜଣେ ସାହସୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ’

13/06/2020 at 7:42 PM

ଲାହୋର, ୧୩|୦୬:    ଭାରତୀୟ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ତଥା ବିସିସିଆଇ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି ପୂର୍ବତନ ପାକିସ୍ତାନୀ ବୋଲର ସୋଏବ ଅଖତାର । ଗାଙ୍ଗୁଲି ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ବାମହାତୀ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ୍ ବୋଲି ଅଖତାର କହିଛନ୍ତି ।

ଅଖତାର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଗାଙ୍ଗୁଲି ଜଣେ ଚମତ୍କାର ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ । ସେ ବାମହାତୀ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଭାବେ ସ୍ପିନରଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥାନ୍ତି । ସ୍ପିନ୍ ବଲକୁ ଛକାରେ ପରିଣତ କରିବାର କ୍ଷମତା ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କର ରହିଛି । ତେବେ ଗାଙ୍ଗୁଲି ସର୍ଟ ପିଚ୍ ବଲ୍ ଖେଳିବାରେ ଅସୁବିଧାର ସାମ୍ନା କରନ୍ତି । କିଛି ବ୍ରେଟ୍ ଲି, ଗ୍ଲେନ୍ ମ୍ୟାକଗ୍ରାଥଙ୍କ ଭଳି ବୋଲରଙ୍କୁ ମୁକାବିଲା କରିବାରେ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜେ ବୋଲି କହିଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏହା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ମିଛ । ଗାଙ୍ଗୁଲି ଜଣେ ସାହସୀ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ । ସେ ଜଣେ ଓପନର ଯିଏ ନୂଆ ବଲରେ ତାଙ୍କର ସାମ୍ନା କରିପାରନ୍ତି । ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଅଖତାର ଏହା କହିଛନ୍ତି ।

ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ ଶରୀରକୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରି ବଲ ପିଙ୍ଗିଲେ ମଧ୍ୟ ସାହସର ସହ ଗାଙ୍ଗୁଲି ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥାନ୍ତି । ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କଠରୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଧିନାୟକ ଭାରତରେ ନାହାଁନ୍ତି । ଧୋନୀ ମଧ୍ୟ ଜଣେ ଭଲ ଅଧିନାୟକ । କିନ୍ତୁ ଦସ ଗଠନରେ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ ଯୋଗଦାନ ଅଧିକ ରହିଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ସୋଏବ ପାକିସ୍ତାନ ତରଫରୁ ୪୬ଟି ଟେଷ୍ଟ ଓ ୧୬୩ଟି ଦିନିକିଆ ଖେଳି ଯଥାକ୍ରମେ ୧୭୮ ଓ ୨୪୭ଟି ଓ୍ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts