Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଟଣା : ଛିଡିଲାନି ଭାଗବଣ୍ଟା, ଦୁଇ ପିସ୍ ମାଂସ ପାଇଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ଭଉଣୀ
  • ||
  • କଟକ : ରେଭେନ୍ସା ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟର ନୂତନ କୁଳପତି ହେଲେ ପ୍ରଫେସର ସଞ୍ଜୟ ନାୟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ନାବାଳିକା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ଅପ୍ରେଲ ୫ରେ ଚୂଡାନ୍ତ ଶୁଣାଣି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୫୪ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୪୦୨୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ମେ’ ରେ ହେବ କଂଗ୍ରେସର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ, ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି ବୈଠକ ପରେ ବଡ ଘୋଷଣା କଲା ଦଳ
  • ||
  • ହୁ ହୁ ହୋଇ ବଢୁଛି ତୈଳଦର, ମୁମ୍ବାଇରେ ୯୧ ଟଙ୍କା ଉପରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଦାମ୍
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ନିଆଁ ପୁଇଁବା ହେଲା କାଳ, ଦଳିଦେଲା ଦନ୍ତା, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଝଲସିବ ଅର୍କ କ୍ଷେତ୍ର : ନୂଆ ରୂପ ପାଇବ କୋଣାର୍କ ସୂର୍ଯ୍ୟ ମନ୍ଦିର, ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ମିଳିବ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ସୁବିଧା
  • ||
  • ଆଜି ବସୁଛି କଂଗ୍ରେସର ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି ବୈଠକ, ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନିର୍ବାଚନ ନେଇ ହେବ ଆଲୋଚନା !
  • ||
  • ଏଥର ନିଜ ସ୍କୁଲରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଦେବେ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା, ୨ ଘଣ୍ଟାରେ ଲେଖିବାକୁ ପଡିବ ଉତ୍ତର
  • ||

କଷ୍ଟ ଅର୍ଜିତ ପ୍ରାପ୍ୟକୁ ପୋଲ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଦାନ କଲେ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ ଗଙ୍ଗାଧର ରାଉତ, ବିଭିନ୍ନ ମହଲରେ ପ୍ରଶଂସା

6/06/2019 at 11:08 AM

ଆନନ୍ଦପୁର ୬|୬: ପ୍ରଶାସନ ଶୁଣିଲାନି, ଅଧାରେ ଅଟକି ଗଲେ ନେତା ଓ ସଂସ୍ଥା । କିନ୍ତୁ ମୁଣ୍ଡି ମାରିବାକୁ ଅଣ୍ଟାଭିଡିଲେ ଜଣେ ଅବସର ପ୍ରାପ୍ତ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ । ଆନନ୍ଦପୁର ଉପଖଣ୍ଡର ଶାଳନ୍ଦୀ ତଟ କାନପୁର ଗାଁ ଲୋକଙ୍କ ବହୁ ଦିନର ଆଶା ପୂରଣ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ସରି ଆସିଲାଣି ପୋଲ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ । ଆଉ ସବୁ ଶ୍ରେୟ କାନପୁର ବାସିନ୍ଦା ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ପ୍ରାଣୀଧନ ନିରୀକ୍ଷକ ଗଙ୍ଗାଧର ରାଉତଙ୍କୁ ଯାଇଛି । ସେ ସରକାରୀ ଚାକିରିରୁ ଅବସର ପରେ ପାଇଥିବା ପୁରା ପ୍ରାପ୍ୟକୁ ପୋଲ ନିର୍ମାଣ କାମ ପାଇଁ ଦାନ କରିଛନ୍ତି ।

ଆଉ ଜଣେ ବାଇମୁଣ୍ଡି । ତାଙ୍କର କଷ୍ଟ ଅର୍ଜୀତ ପ୍ରାପ୍ୟକୁ ସେ ଶାଳନ୍ଦି ନଦୀ ଉପରେ ପୋଲ ପାଇଁ ଦାନ କରିଛନ୍ତି  । ଆନନ୍ଦପୁର ଉପଖଣ୍ଡ ହାଟଡିହି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ କାନପୁର ଗାଁର ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକୁ ଏବେ ଖାଲି ପ୍ରସଂସା ଆଉ ପ୍ରଶଂସା । କାରଣ  ପ୍ରଶାସନ , ନେତା କିମ୍ବା ବେସରକାରୀ ସଂସ୍ଥା ଯାହା କରିପାରିଲେନି , ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ତାହା କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଏ ହେଉଛନ୍ତି କାନପୁର ଗାଁର ଗଙ୍ଗାଧର ରାଉତ । ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ପ୍ରାଣୀଧନ ନିରୀକ୍ଷକ । ଅବସର ପରେ ଅବସର ପ୍ରାପ୍ୟ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଲାଗି ସବୁଠୁ ବେଶି ଦରକାର ହୋଇଥିବା ବେଳେ, ଏକ ମହତ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ତାହାକୁ ଦାନ କରିଛନ୍ତି ଗଙ୍ଗାଧର । ତାଙ୍କରି ଅର୍ଥରେ ଦୂରହେବାକୁ ଯାଉଛି କାନପୁର ବାସୀଙ୍କ ଦୁଃଖ । ଶାଳନ୍ଦୀ ଉପରେ  ଅର୍ଦ୍ଧ ନିର୍ମିତ ଅବସ୍ଥାରେ ଅଟକିଥିବା ପୋଲ କାମ ଏବେ ସରିବା ଉପରେ । ଆଉ ବିପଦଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ନଦୀ ପାର ହେବେନି ଲୋକେ । ବହୁତ ଖୁସି ଗାଁ ଲୋକେ । 

ସାଳନ୍ଦୀ ତଟର କାନପୁର ଗାଁ ପାଇଁ ଶାଳନ୍ଦୀ ଅତିକ୍ରମ ଥିଲା ସମସ୍ୟା । ନଦୀ ଆରପଟେ ଥିବା କ୍ଷେତ ଓ ବଗିଚାକୁ ଯିବାକୁ ନଥିଲା ସ୍ଥାୟୀ ପୋଲ । ହଳ-ବଳଦ ଧରି ଆତଙ୍କିତ ଅବସ୍ଥାରେ ନଦୀ ପାର ହେଉଥିଲେ ଲୋକେ । ପୋଲ ଦାବି ପ୍ରତି ପ୍ରଶାସନର କାନ ସତେ ଯେପରି ବନ୍ଦ ଥିଲା ।

ତେବେ ୨୦୦୫ ରେ ପ୍ରଥମେ ପ୍ରୟାସ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ଟ୍ରକ ମାଲିକ ସଂଘ କିଛି ଅର୍ଥ ଦେଇଥିଲେ । ସ୍ଥାନୀୟ ବିଧାୟକ ତାଙ୍କ ପାଣ୍ଠିରୁ କିଛି ସହାୟତା ଦେଇଥିଲେ । ତଥାପି ଆଧାରେ ଅଟକିଗଲା ପୋଲ କାମ । ଆଉ ସେହି କାମ ସାରିବାକୁ ହିଁ ସହାୟତାର ହାତ ବଢାଇଲେ ଗଙ୍ଗାଧର ରାଉତ । ୨୦୧୬ ମସିହାରେ ଅବସର ନେଇଥିବା ଗଙ୍ଗାଧର ନିଜ ଅବସର ପ୍ରାପ୍ୟ ବାବଦ ପାଇଥିବା ଅର୍ଥରୁ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା  ପୋଲ କାମରେ ଲଗାଇ ସାରିଲେଣି । ଅବଶିଷ୍ଟ ପ୍ରାପ୍ୟକୁ ବି ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ଆଶା ରଖିଛନ୍ତି । ଏପଟେ କାମ ସରିବା ଉପରେ । ଏଥିରେ ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପରିବାର ବି ଦେଇଛନ୍ତି ସହଯୋଗ ।

ଅର୍ଥସର୍ବସ୍ୱ ସମାଜରେ ଏପରି ବି ସହୃଦୟ ବ୍ୟକ୍ତି ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁ  ମାନେ ନିଜଠୁ ପରିବାରଠୁ ସମାଜକୁ ବେଶି ଭଲପାଆନ୍ତି । ଦିନେ କଟକର ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ବନ୍ଧ କରିବାକୁ ରାଜାଙ୍କୁ ସଞ୍ଚିତ ଅର୍ଥ ଦାନ କରିଥିଲେ ବାଇମୁଣ୍ଡି । ଆଉ ଏବେ ଶାଳନ୍ଦୀ ଉପରେ ପୋଲ ପାଇଁ ଗଙ୍ଗାଧରଙ୍କ ତ୍ୟାଗ । ନିଶ୍ତିତ ଭାବେ ପ୍ରଶଂସନୀୟ ଏବଂ ପ୍ରେରଣାଦାୟୀ ।

   Related Posts