Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରବିବାର ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦,୮୪୧ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୫୩୨ ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଉଠାଇ ଆଣିବାରୁ ଥାନା ପରିସରରେ ତୁମୁଳକାଣ୍ଡ, ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ପୋଲିସ ମାରପିଟ
  • ||
  • ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁଶୁଡିଯିବ ଘାଘରା ପୋଲ ! ବିପଦରେ ଶହଶହ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୫୨୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୦୪୬୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ବେଲଗାମ୍ : ଆଉ ୧୩ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବଡପୋଖରୀଆ ପଞ୍ଚାୟତ : ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେଲାନି, ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଚୟନ ହେଲେ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ଓ୍ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||
  • ପରିବା ମାର୍କେଟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ସବୁ ଦୋକାନ
  • ||

ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଭାରତ ଆଜି ଗୋଡସେର ଭାରତରେ ବଦଳୁଛି, ଭାରତ-ପାକ୍ ମ୍ୟାଚ୍ କଥା କହି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ ମୁଫତି

7/12/2021 at 4:59 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୭।୧୨: ପିପୁଲ୍ସ ଡେମୋକ୍ରାଟିକ୍ଟ(ପିଡିପି) ମୁଖ୍ୟ ମେହବୁବା ମୁଫତିଙ୍କ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରେମ କାହାକୁ ଅଛପା ନୁହେଁ। ସମୟ ସମୟରେ ତାଙ୍କର ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରେମ ଜାଗି ଉଠେ। ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପୁଣି ଥରେ ସେହି କାମ କରିଛନ୍ତି। ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ସମୟରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ କ୍ରିକେଟ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଆୟୋଜନ ଉଲ୍ଲେଖ କରି ମୋଦୀ ସରକାର ଉପରେ ହମଲା କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, ଏମିତି ଲାଗୁଛି ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ  ଭାରତ ଗୋଡସେର  ଭାରତରେ ବଦଳିବାରେ ଲାଗିଛି। ନୂତନ କାଶ୍ମୀରର ନାରା ଦେଇ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ମିଥ୍ୟା ପ୍ରଚାର କରୁଥିବା କହିଛନ୍ତି ମୁଫତି।

ମଙ୍ଗଳବାର ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମେହବୁବା ମୁଫତି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ଖୁବ୍ ବର୍ଷିଛନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ସେ  ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମ୍ୟାଚ୍‌ର ଉଦାହରଣ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, ମୋତେ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ଅମଳରେ  ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ମନେ ରହିଛି। ସେହି ସମୟରେ ପାକିସ୍ତାନର ନାଗରିକ  ଭାରତ ପାଇଁ ଜୟ ଜୟକାର କରୁଥିଲେ।  ଅନ୍ୟପଟେ ଭାରତର ନାଗରିକ ମଧ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନ ପାଇଁ ଜୟ ଜୟକାର କରୁଥିଲେ।

ମୁଫତି କହିଛନ୍ତି, ମ୍ୟାଚ୍ ତ ମ୍ୟାଚ୍ ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପରଭେଜ ମୁଶାରଫ ତତ୍କାଳୀନ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ଏମଏସ ଧୋନୀଙ୍କ ପ୍ରଶଂସା ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ। ମାତ୍ର କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବେ ଆଗ୍ରାର କିଛି ଯୁବକ ଟି-୨୦ କ୍ରିକେଟ୍  ବିଶ୍ଵ  କପରେ ପାକିସ୍ତାନର ଜୟ ଜୟକାର କଲେ। ତେବେ କେହି ହେଲେ ସେମାନଙ୍କ ପକ୍ଷ ନେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲେ ନାହିଁ। ଏମିତି ଲାଗୁଛି ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଭାରତ ଗୋଡସେର  ଭାରତରେ ବଦଳୁଛି।

ଭାରତ ୨୦୦୩-୦୪ରେ ପାକିସ୍ତାନ ଗସ୍ତ କରିଥିଲା। ଏହି ସିରିଜ୍‌ ସାମସଙ୍ଗ କପ୍‌ ନାମରେ ନାମିତ ଥିଲା। ସେହି ସମୟରେ ଭାରତ ୩-୨ରେ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ୍ ଏବଂ ୨-୧ରେ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଜିତିଥିଲା। ଏହା ପରେ ୨୦୦୫-୦୬ରେ  ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ପୁଣି ପାକିସ୍ତାନ  ଗସ୍ତ କରିଥିଲା। ତିନି ମ୍ୟାଚ୍‌ର ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍‌ରେ ପାକିସ୍ତାନ ୧-୦ରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିଲା।

   Related Posts