Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ‘ଇତିହାସରେ ହୋଇଥିବା ଭୁଲଗୁଡିକୁ ଏବେ ସୁଧାରୁଛି ଭାରତ’, କଂଗ୍ରେସକୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରି ବର୍ଷିଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି
  • ||
  • ରବିବାର ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦,୮୪୧ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୫୩୨ ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଉଠାଇ ଆଣିବାରୁ ଥାନା ପରିସରରେ ତୁମୁଳକାଣ୍ଡ, ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ପୋଲିସ ମାରପିଟ
  • ||
  • ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁଶୁଡିଯିବ ଘାଘରା ପୋଲ ! ବିପଦରେ ଶହଶହ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୫୨୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୦୪୬୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ବେଲଗାମ୍ : ଆଉ ୧୩ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବଡପୋଖରୀଆ ପଞ୍ଚାୟତ : ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେଲାନି, ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଚୟନ ହେଲେ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ଓ୍ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||

ହଷ୍ଟେଲରେ ନିର୍ଯାତନାର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ ଏହି କ୍ରିକେଟର, ଦୀର୍ଘଦିନ ପରେ କଲେ ଭୟଙ୍କର ଖୁଲାସା

3/12/2021 at 11:49 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୩/୧୨: ଭାରତୀୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ସୁରେଶ ରାଇନା ତାଙ୍କ ଜୀବନୀରେ ଅନେକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଘଟଣା ନେଇ ଖୁଲାସା କରିଛନ୍ତି । ସେ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଲକ୍ଷ୍ନୌର ସ୍ପୋର୍ଟସ ହଷ୍ଟେଲରେ ତାଙ୍କ ସହ କ୍ରୁରତାର ସୀମା ପାର ହୋଇଯାଇଥିଲା । ରାଗିଂ ନାଁରେ ତାଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରାଯିବା ସହ ମାଡ଼ ମଧ୍ୟ ମରାଯାଇଥିଲା । ତାଙ୍କୁ ଅନେକ ଥର ହକି ଷ୍ଟିକରେ ମଧ୍ୟ ମାଡ ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

ରାଇନା ତାଙ୍କ ଜୀବନୀରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଏସବୁ ଘଟଣା ମୋ ସହ କେତେବେଳେ ଘଟିଥିଲା, ଯେତେବେଳେ ମୋତେ ୧୧-୧୨ ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା । ସିନିୟରମାନେ ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରତିଦିନ ଚା ’ଦେବା ମୋର ଦାୟିତ୍ୱରେ ମୋତେ ନିୟୋଜିତ ରଖିଥିଲେ । ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳ ୪.୩୦ରେ ଉଠିବାକୁ ପଡୁଥୁଲା । ବେଳେବେଳେ ଏମିତି ପରିସ୍ଥିତି ହେଉଥିଲା, ପାହାଚ ଚଢିବା ଏବଂ ତଳକୁ ଓହ୍ଲାଇବା କଷ୍ଟକର ଥିଲା ।

ସୁରେଶ ରାଇନା ଲେଖିଛନ୍ତି – ସିନିୟରମାନେ ଏପରି ପିଲାମାନଙ୍କୁ ବିଶେଷ ଟାର୍ଗେଟ୍ ତିଆରି କରୁଥିଲେ । ଯେଉଁମାନେ ଅଧ୍ୟୟନ ଏବଂ କ୍ରୀଡ଼ାରେ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ଥିଲେ । ସେ ଜୁନିଅର ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିଲେ । ରାଗିଂର ବିଭିନ୍ନ ପଦ୍ଧତି ବ୍ୟବହାର କରାଯଏ । ବେଳେବେଳେ ସେ ମୁର୍ଗା ବନାଇଦେଉଥିଲେ । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ବେଳେବେଳେ ତାଙ୍କ ମୁହଁରେ ଅଳିଆ ପାଣି ପକାଉଥିଲେ ।

ରାଇନା ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ସିନିୟରମାନଙ୍କ ଆଚରଣରେ ମୁଁ ବହୁତ ରାଗିଯାଇଥିଲି । ସିନିୟରମାନେ ଆମ କୋଠରୀରେ ସେମାନଙ୍କ ପୋଷାକ ଧୋଇବା ପାଇଁ ପକାଇଦେଉଥିଲେ । ଆଉ କହୁଥିଲେ ସେଗୁଡିକ କରିବା ଆମର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ । ଥରେ ସେ ଶୀତଦିନେ ସକାଳ ରାତି ପ୍ରାୟ ୩.୩୦ ହେବ ମୋ ଉପରେ ଥଣ୍ଡା ପାଣି ଢଳାଯାଇଥିଲା । ଏତିକି ନୁହେଁ ସେମାନେ ମୋତେ ରାତି ଅଧରେ ଲନ୍ କାଟିବାକୁ ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ ।

ରାଇନା ଲେଖିଛନ୍ତି – ଥରେ ସେ ଆଗ୍ରା ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଭାଗ ନେବାକୁ ଯାଉଥିଲେ । ସିଟ୍ ନ ମିଳିବାରୁ ସେ କବାଟ ପାଖରେ ବସିଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ, ଯେତେବେଳେ ଲାଇଟ୍ ବନ୍ଦ ହେଲା । ସେତେବେଳେ ସିନିୟରମାନେ ଚପଲ ଏବଂ ଜୋତା ଫିଙ୍ଗିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଏତିକି ନୁହେଁ ଜଣେ ମୋଟା ପିଲା ମୋ ଉପରେ ବସି ପରିସ୍ରା କରିବାକୁ ଲାଗିଥିଲେ ।

ମୁଁ ରାଗିଗଲି ଏବଂ ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ଭିତରକୁ ଠେଲିଦେଇଥିଲି । ସେ ପଡିଯିବାରୁ ମୁଁ ରକ୍ଷା ପାଇଯାଇଥିଲି । ସେତେବେଳେ ମୁଁ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ହିଂସାକୁ ବିରୋଧ କରିଥିଲି । ଘଟଣାରେ ହଷ୍ଟେଲ ତଦନ୍ତ ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ବ ହୋଇଥିଲା । ସୁରେଶ ଲେଖିଛନ୍ତି – ମୋ ସହ କ୍ରୁରତାର ସବୁ ସୀମା ପାର୍ ହୋଇସାରିଥିଲା । ଅନେକ ସିନିୟର ମୋ ଜୀବନକୁ ନର୍କରେ ପରିଣତ କରିଛନ୍ତି ।

କିନ୍ତୁ ଆଜି ସେହି ଲୋକେ ମୋତେ ଭେଟିବା ପରେ ଖୁସିରେ ଅଛନ୍ତି । ସେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରନ୍ତି । ତା’ପରେ ମୁଁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୁଏ ଯେ, ଏମାନେ ସେହିପିଲା ଯେଉଁମାନେ ମୋତେ ନିର୍ଯାତନା ଦେଇଥିଲେ । ତଥାପି ମୁଁ ସେହି ସବୁ ସମୟକୁ ଭୁଲିଯିବାକୁ ଚାହୁଁଛି, କାରଣ ସେସବୁର ଆଉ କିଛି ମୂଲ୍ୟ ନାହିଁ । ରାଇନା ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ରାଗିଂ ବନ୍ଦି ହେବା ଆବଶ୍ୟକ । ଏହା ବିରୋଧରେ ସ୍ୱର ଉତ୍ତୋଳନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟାକର ।

   Related Posts