Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ଖସୁନି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଆଉ ୬ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ସରିଲା ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା ପ୍ରଜ୍ଞାଙ୍କ ନିର୍ବନ୍ଧ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ରିଙ୍ଗ୍ ସେରିମନି ଫଟୋ ଭାଇରାଲ
  • ||
  • ଗାଡି ପାର୍ଟସ ଦୋକାନରୁ ଲୁଟ୍, ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ନେଇଗଲେ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଅଜଗରକୁ ଗିଳିଲା ଅହିରାଜ, ସାତକୋଶିଆରେ ବିରଳ ଘଟଣା !
  • ||
  • ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବାଇକ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ୨ ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ଜାନୁଆରୀ ୨୦ରୁ ହଜିଯିବ ଶୀତ, ୨୩ରୁ ବର୍ଷା !
  • ||

ବୌଦ୍ଧ ଡିମିରଖୋଲ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଶିକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ

27/11/2018 at 6:10 PM

ବୌଦ୍ଧ ୨୭|୧୧: ବୌଦ୍ଧ ଗୁନ୍ଦୁଳିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ଡିମିରଖୋଲ୍ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଶିକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ । ସ୍କୁଲ ଘର ବିପଦଶଙ୍କୁଳ ଅବସ୍ଥାରେ । ସ୍କୁଲର ପାଚେରୀ ନାହିଁ । ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ଏବଂ ବିଭାଗୀୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମଧୁଚନ୍ଦ୍ରିକାରେ ଅର୍ଥ ହଡପ ହେଉଥିବା ଅଭିଯେ।ଗ ହେ।ଇଛି । ଯାହାର ପରିଣାମ ଭେ।ଗୁଛନ୍ତି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ।

ଖେ।ଲା ଆକାଶ ତଳେ ଚାଲିଛି ପାଠପଢ଼ା । ସେଇଠି ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ । ସ୍କୁଲ ଘର ବିପଦଶଙ୍କୁଳ ଅବସ୍ଥାରେ । ସ୍କୁଲର ପାଚେରୀ ନାହିଁ । ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଦେଖା ନାହିଁ ।  ସହକାରୀ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଚାଲିଛି ସ୍କୁଲର ପାଠପଢ଼ା । ବୌଦ୍ଧ  ସଦର  ବ୍ଲକ ଗୁନ୍ଦୁଳିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ଡିମିରଖୋଲ୍ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଶିକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଯେମିତି ପୂରା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ । ସ୍କୁଲର ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ସରକାର ପକ୍ଷରୁ ଅନୁଦାନ ଆସିଥିଲା ।  ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ଏବଂ ବିଭାଗୀୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମଧୁଚନ୍ଦ୍ରିକାରେ ଅର୍ଥ ହଡପ ହେଉଥିବା ଅଭିଯେ।ଗ ହେ।ଇଛି । ଯାହାର ପରିଣାମ ଭେ।ଗୁଛନ୍ତି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ।

ଅର୍ଥ ହଡପ  ଅଭିଯୋଗରେ ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକଙ୍କ କେବଳ ଦରମା ବନ୍ଦ କରି  ଚୁପଚାପ ବସି ଯାଇଛନ୍ତି ପ୍ରଶାସନ ।  ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକଙ୍କ କହିବା କଥା, ସ୍କୁଲ ଗୃହ ନିର୍ମ।ଣ ପାଇଁ ଆସିଥିବା ସାମଗ୍ରୀ ସବୁ ଚୋରି ହୋଇଯାଇଛି । ଫଳରେ ମୋର ଦରମା ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି । ଏହା ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ ବେ।ଲି କହିଛନ୍ତି ଜିଲ୍ଲାପାଳ ।

ଡିମିରଖୋଲ୍ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଶିକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ଦେଖିଲେ ଲାଗୁଛି ଯଦି ପିଲାଏ ଏମିତି ପଢ଼ିବେ ତେବେ​ ପିଲାଏ ବଢ଼ିବେ କେମିତି । ସେପଟେ ଏନେଇ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ନହେଲେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିବାକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts