Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଶିକାରୀ ଆଡ୍ଡାରେ ବନବିଭାଗର ଅତର୍କିତ ଚଢାଉ, ୪ ଗିରଫ
  • ||
  • ଗ୍ରୋସରୀ ଦୋକାନରୁ ଲୁଟ୍, ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସାମଗ୍ରୀ ଚୋରି
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ୱର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ରାସ୍ତାକଡ଼କୁ ଓଲଟିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌, ଗାଡିରେ ଥିଲେ ୫୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଦେଶ ପାଳୁଛି ୭୨ତମ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ
  • ||
  • ପଦ୍ମ ସମ୍ମାନ ଘୋଷଣା: ୩ଟି ବର୍ଗରେ ମୋଟ ୧୧୯ ଜଣ ପାଇବେ ସମ୍ମାନ
  • ||

ବୌଦ୍ଧ ଡିମିରଖୋଲ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଶିକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ

27/11/2018 at 6:10 PM

ବୌଦ୍ଧ ୨୭|୧୧: ବୌଦ୍ଧ ଗୁନ୍ଦୁଳିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ଡିମିରଖୋଲ୍ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଶିକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ । ସ୍କୁଲ ଘର ବିପଦଶଙ୍କୁଳ ଅବସ୍ଥାରେ । ସ୍କୁଲର ପାଚେରୀ ନାହିଁ । ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ଏବଂ ବିଭାଗୀୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମଧୁଚନ୍ଦ୍ରିକାରେ ଅର୍ଥ ହଡପ ହେଉଥିବା ଅଭିଯେ।ଗ ହେ।ଇଛି । ଯାହାର ପରିଣାମ ଭେ।ଗୁଛନ୍ତି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ।

ଖେ।ଲା ଆକାଶ ତଳେ ଚାଲିଛି ପାଠପଢ଼ା । ସେଇଠି ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ । ସ୍କୁଲ ଘର ବିପଦଶଙ୍କୁଳ ଅବସ୍ଥାରେ । ସ୍କୁଲର ପାଚେରୀ ନାହିଁ । ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଦେଖା ନାହିଁ ।  ସହକାରୀ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଚାଲିଛି ସ୍କୁଲର ପାଠପଢ଼ା । ବୌଦ୍ଧ  ସଦର  ବ୍ଲକ ଗୁନ୍ଦୁଳିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ଡିମିରଖୋଲ୍ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଶିକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଯେମିତି ପୂରା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ । ସ୍କୁଲର ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ସରକାର ପକ୍ଷରୁ ଅନୁଦାନ ଆସିଥିଲା ।  ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ଏବଂ ବିଭାଗୀୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମଧୁଚନ୍ଦ୍ରିକାରେ ଅର୍ଥ ହଡପ ହେଉଥିବା ଅଭିଯେ।ଗ ହେ।ଇଛି । ଯାହାର ପରିଣାମ ଭେ।ଗୁଛନ୍ତି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ।

ଅର୍ଥ ହଡପ  ଅଭିଯୋଗରେ ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକଙ୍କ କେବଳ ଦରମା ବନ୍ଦ କରି  ଚୁପଚାପ ବସି ଯାଇଛନ୍ତି ପ୍ରଶାସନ ।  ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକଙ୍କ କହିବା କଥା, ସ୍କୁଲ ଗୃହ ନିର୍ମ।ଣ ପାଇଁ ଆସିଥିବା ସାମଗ୍ରୀ ସବୁ ଚୋରି ହୋଇଯାଇଛି । ଫଳରେ ମୋର ଦରମା ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି । ଏହା ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ ବେ।ଲି କହିଛନ୍ତି ଜିଲ୍ଲାପାଳ ।

ଡିମିରଖୋଲ୍ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଶିକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ଦେଖିଲେ ଲାଗୁଛି ଯଦି ପିଲାଏ ଏମିତି ପଢ଼ିବେ ତେବେ​ ପିଲାଏ ବଢ଼ିବେ କେମିତି । ସେପଟେ ଏନେଇ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ନହେଲେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିବାକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts