Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଫ୍ୟୁଚର-ରିଲାଏନ୍ସ ଡିଲ୍: ସିଙ୍ଗାପୁର ଅଦାଲତର ନିଷ୍ପତ୍ତି ବିରୋଧରେ ଦାଖଲ ଆବେଦନ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଖାରଜ, ଫ୍ୟୁଚର ଗ୍ରୁପକୁ ଝଟକା

22/12/2020 at 3:54 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୨।୧୨: ରିଲାଏନ୍ସ-ଫ୍ୟୁଚର ଡିଲ୍‌ରେ ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ ଫ୍ୟୁଚର ଗ୍ରୁପକୁ ଆଶ୍ଵସ୍ତି ଦେବାକୁ ମନା କରି ଦେଇଛନ୍ତି। ଅଦାଲତ ଫ୍ୟୁଚର ଗ୍ରୁପର ସେହି ଆବେଦନକୁ ଖାରଜ କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ଆମାଜନକୁ ରିଲାଏନ୍ସ ସହିତ ତାର ରାଜିନାମାରେ ଦଖଲ ଦେବାକୁ ରୋକା ଯାଉ। ଆବେଦନରେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ ଥିଲା ଆଇନ ଅନୁଯାୟୀ ରିଲାଏନ୍ସ, ଫ୍ୟୁଚରର ଅଂଶଧନକୁ କିଣି ପାରିବ। କୋର୍ଟ ଫ୍ୟୁଚରର ସେହି ଦଲିଲକୁ ମଧ୍ୟ ଖାରଜ କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ସିଙ୍ଗାପୁର ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଦାଲତକୁ ଏହି ମାମଲାରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାର କୌଣସି ଅଧିକାର ନାହିଁ।

ଦିଲ୍ଲୀ ଉଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ ସେବିକୁ ଭାରତୀୟ ଆଇନ ହିସାବରେ ରିଲାଏନ୍ସ ଓ ଫ୍ୟୁଚରର ମାମଲା ସମାଧାନ କରିବାକୁ ଆଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ସିଙ୍ଗାପୁରର କୋର୍ଟ ଏହି ମାମଲାରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାର ଅଧିକାର ନାହିଁ ଦାବି କରି  ଫ୍ୟୁଚର ଗ୍ରୁପ ଆବେଦନରେ ଦର୍ଶାଇଥିଲା। ଉଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ ଏହି ଆବେଦନକୁ ଖାରଜ କରି ଫ୍ୟୁଚରକୁ କୌଣସି ଆଶ୍ଵସ୍ତି ଦେଇ ନାହାନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ସେବିକୁ ଭାରତୀୟ ଆଇନ ମୁତାବକ ଫ୍ୟୁଚର ଗ୍ରୁପର ଆବେଦନ ଉପରେ ବିଚାର କରିବାକୁ ଆଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି।

ଅକ୍ଟୋବରରେ ସିଙ୍ଗାପୁରର ଏକ ମଧ୍ୟସ୍ଥତା ଅଦାଲତ ରିଲାଏନ୍ସ ଓ ଫ୍ୟୁଚର ଗ୍ରୁପର ଡିଲ୍ ଉପରେ ଅନ୍ତରୀଣ ରୋକ୍ ଲଗାଇଥିଲେ। ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ ରେଗୁଲେଟର୍ସକୁ ଏହି ବିବାଦରେ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନେବାକୁ ଆଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ସଙ୍କେତ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ, ମାମଲାକୁ ଭାରତୀୟ ଆଇନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଅନୁଯାୟୀ ସମାଧାନ କରାଯିବ। ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ ସ୍ଵୀକାର କରିଛନ୍ତି ଯେ, ରିଲାଏନ୍ସର ରାଜିନାମାକୁ ମଞ୍ଜୁରୀ ଦେଇଥିବା ଏଫଆରଏଲ ବୋର୍ଡର ପ୍ରସ୍ତାବ ବୈଧ୍ୟ ଅଟେ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ନିଜ ବ୍ୟବସାୟର ପୁନର୍ଗଠନ ସହିତ ଫ୍ୟୁଚର ଗ୍ରୁପ ଫ୍ୟୁଚର ଏଣ୍ଟରପ୍ରାଇଜେସ୍‌ର ଖୁଚୁରା, ପାଇକାରୀ ଓ ଲଜିଷ୍ଟିକ କାରବାରକୁ ୨୪,୭୧୩ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ରିଲାଏନ୍ସ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରୀଜକୁ ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲା। ଫ୍ୟୁଚର ଓ ରିଲାଏନ୍ସ ରିଟେଲ୍ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିବା ଚୁକ୍ତିରେ ବିଗବଜାର, ଏଫବିବି, ବ୍ରାଣ୍ଡ ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରି, ଫୁଡହଲ, ହେରିଟେଜ୍ ଫ୍ରେଶ ଓ WHSmith ସହିତ ୧୫୫୦ରୁ ଅଧିକ ଷ୍ଟୋର ରିଲାଏନ୍ସ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରୀଜରେ ସାମିଲ ହେବ।

   Related Posts