Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାକାଶରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଛି ସ୍ପେସଏକ୍ସର ଫାଲକନ-୯, ବିପଦରେ ଭାରତର ଚନ୍ଦ୍ରଯାନ
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କିଶୋର ଉପାଧ୍ୟାୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୫୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୯୦୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୩୧୧୬୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ନିର୍ବାଚନ ଲଢୁଛନ୍ତି ଡାକ୍ତରାଣୀ, ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ମୋନାଲିସା
  • ||
  • ବିସ୍ଫୋରଣ କରି ଟ୍ରେନ୍ ଲାଇନ ଉଡାଇଲେ ନକ୍ସଲ, ପୋଷ୍ଟରରେ ଦେଲେ ଧମକ
  • ||
  • କୁହୁଡିର ଚାଦରରେ ଜଗତସିଂହପୁର, ଗମନାଗମନ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ
  • ||

‘ପଦ୍ମଶ୍ରୀ’ କୁ ନେଇ ତେଜିଲା ବିବାଦ,ଏମଏନଏସ୍ ଓ ବିଜେପି ମୁହାଁମୁହିଁ

26/01/2020 at 5:34 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୬।୧:  ‘ପଦ୍ନଶ୍ରୀ’ ସମ୍ମାନ ଲାଗି ଚଳିତବର୍ଷ ବଲିଉଡର ଅନେକ କଳାକାରଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା ହୋଇଛି। ତେବେ ସମ୍ମାନ ଲାଗି ଜଣେ ଗାୟକ କଳାକାରଙ୍କୁ ମନୋନୀତ କରାଯିବା ଏବେ ବିବାଦର କାରଣ ପାଲଟିଛି। କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ନେଇ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ନବନିର୍ମାଣ ସେନା (ଏମଏନଏସ୍)ଅଙ୍ଗୁଳି ଉଠାଇଥିବା ବେଳେ  କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ବିଜେପି ନେତା ହରଦୀପ ସିଂପୁରୀ ଘଟଣାକୁ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍ ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ ଦିଲ୍ଲୀର ‘ଶହିନ ବାଗ’ ସହ ଯୋଡିଦେଇଛନ୍ତି।

ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପୂର୍ବ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ  ଭାରତ ସରକାର ‘ପଦ୍ମ’ ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ବଲିଉଡ କଳାକାରଙ୍କ ସମେତ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକତା ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ପାକିସ୍ତାନୀ ମୂଳ ଗାୟକ ଅଦନାନ ସମୀଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ଏଥିଲାଗି ହରଦୀପ ସିଂ ପୁରୀ ଅଦନାନ ସାମୀଙ୍କୁ ବଧାଇ ମଧ୍ୟ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ପୁରୀ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍ ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ  ପ୍ରତିଭାଶାଳୀ ଅଦନାନ ସାମୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରତିଭା ଲାଗି ବଧାଇ ବୋଲି ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିବା ବେଳେ ସେ ଅନେକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜଣେ ଯିଏ ଭାରତୀୟ ସମ୍ବିଧାନ ପ୍ରତି ବିଶ୍ୱାସ କରିଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକତା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି ବୋଲି କହିଥିଲେ।

ତେବେ ସାମୀ ମାତ୍ର ୪ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକତା ହାସଲ କରିଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ସମ୍ମାନଲାଗି ମନୋନୀତ କରିବାକୁ ସରକାର ଏତେ ଆତୁର କାହିଁକି ବୋଲି ଏମଏନଏସ୍ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛି। ପାର୍ଟିର ସିନେମା ପ୍ରଭାଗ ମୁଖ୍ୟ ଅମେୟ ଖୋପକର ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍‌ରେ ସାମୀ ମୂଳ ରୂପରେ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ନୁହଁନ୍ତି ବୋଲି ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଏଭଳି ପୁରସ୍କାର ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ।

ତେବେ ହରଦୀପ ସିଂ ପୁରୀ ଘଟଣାକୁ ଶାହିନ ବାଗ୍ ଦେଖୁଥିବା  ଉଲ୍ଲେଖ କରିବା ଏବେ ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ରାତନୀତିକରଣ କରିଛି। ହେଲେ ସାମୀ ପୁରସ୍କାର ଲାଗି ତାଙ୍କୁ ମନୋନୀତ କରାଯାଇଥିବାରୁ କୃତଜ୍ଞତା ଜ୍ଞାପନ କରିଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ସେ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍‌ରେ କୌଣସି କଳାକାର ଲାଗି ଏହା ଏକ ବିଶେଷ କ୍ଷଣ ହୋଇଥାଏ ଯେତେବେଳେ ତାକୁ ତାର ସରକାର ଚିହ୍ନନ୍ତି ବୋଲି ଜାଣେ। ଏଣୁ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ଲାଗି ମନୋନୟନ ନିମନ୍ତେ ନିଜର କୃତଜ୍ଞତା ଜ୍ଞାପନ କରିଛନ୍ତି।  

   Related Posts