Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରିଟେନ୍‌ ପରେ ଆଉ ଗୋଟିଏ ଦେଶ କଲା ବଡ଼ ଘୋଷଣା, ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଟିକାକରଣ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଲୋକଙ୍କ ମନରୁ ଦୂର ହେଉଛି କରୋନା ଭୟ, ଆଉ ୬୬୦ ସଂକ୍ରମିତ ହେଲେ ଆରୋଗ୍ୟ
  • ||
  • ସମ୍ମାନ ରଖିଲା ଭାରତ, ଶେଷ ଦିନିକିଆରେ କଙ୍ଗାରକୁ ୧୩ ରନରେ ଦେଲା ମାତ୍, ୨-୧ରେ ସିରିଜ୍ ଜିତିଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଶବ ସତ୍କାର ପାଇଁ ଗାଁ ମଶାଣୀରେ ମିଳୁନି ଜାଗା, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ହେଲା ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ପଡିଛି ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କଲେ ମହିଳା ମାଓବାଦୀ, ହାର୍ଡକୋର ମାଓବାଦୀ ରାମକ୍ରିଷ୍ଣାର ଥିଲା ଅଙ୍ଗରକ୍ଷୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୧୧୨ ଡାଏଲ କରନ୍ତୁ, ମିଳିବ ସବୁ ଜରୁରୀ ସେବା ଓ ସହାୟତା : ନୂଆ ଏକକ ପୋଲିସ ହେଲ୍ପ ଲାଇନ୍ ନମ୍ବର ଘୋଷଣା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • କଟକ : ‘ସ୍କୁଲ ଫି’ ଧାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଆଇନ ନାହିଁ’- ହାଇକୋର୍ଟରେ ଏଭଳି ତଥ୍ୟ ରଖିଲେ ସରକାର
  • ||
  • ୩ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଯିବେ ଅଭୟକାନ୍ତ ପାଠକ: ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଭିଜିଲାନ୍ସ କୋର୍ଟ ଦେଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କରୋନା ପରୀକ୍ଷା ଦର, ଏଣିକି ୪ଶହ ଟଙ୍କାରେ ହେବ କୋଭିଡ୍ RT-PCR ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଜମିବାଡ଼ି ବିବାଦକୁ ନେଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ, ୪ ଆହତ
  • ||

‘ପଦ୍ମଶ୍ରୀ’ କୁ ନେଇ ତେଜିଲା ବିବାଦ,ଏମଏନଏସ୍ ଓ ବିଜେପି ମୁହାଁମୁହିଁ

26/01/2020 at 5:34 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୬।୧:  ‘ପଦ୍ନଶ୍ରୀ’ ସମ୍ମାନ ଲାଗି ଚଳିତବର୍ଷ ବଲିଉଡର ଅନେକ କଳାକାରଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା ହୋଇଛି। ତେବେ ସମ୍ମାନ ଲାଗି ଜଣେ ଗାୟକ କଳାକାରଙ୍କୁ ମନୋନୀତ କରାଯିବା ଏବେ ବିବାଦର କାରଣ ପାଲଟିଛି। କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ନେଇ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ନବନିର୍ମାଣ ସେନା (ଏମଏନଏସ୍)ଅଙ୍ଗୁଳି ଉଠାଇଥିବା ବେଳେ  କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ବିଜେପି ନେତା ହରଦୀପ ସିଂପୁରୀ ଘଟଣାକୁ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍ ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ ଦିଲ୍ଲୀର ‘ଶହିନ ବାଗ’ ସହ ଯୋଡିଦେଇଛନ୍ତି।

ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପୂର୍ବ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ  ଭାରତ ସରକାର ‘ପଦ୍ମ’ ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ବଲିଉଡ କଳାକାରଙ୍କ ସମେତ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକତା ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ପାକିସ୍ତାନୀ ମୂଳ ଗାୟକ ଅଦନାନ ସମୀଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ଏଥିଲାଗି ହରଦୀପ ସିଂ ପୁରୀ ଅଦନାନ ସାମୀଙ୍କୁ ବଧାଇ ମଧ୍ୟ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ପୁରୀ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍ ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ  ପ୍ରତିଭାଶାଳୀ ଅଦନାନ ସାମୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରତିଭା ଲାଗି ବଧାଇ ବୋଲି ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିବା ବେଳେ ସେ ଅନେକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜଣେ ଯିଏ ଭାରତୀୟ ସମ୍ବିଧାନ ପ୍ରତି ବିଶ୍ୱାସ କରିଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକତା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି ବୋଲି କହିଥିଲେ।

ତେବେ ସାମୀ ମାତ୍ର ୪ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକତା ହାସଲ କରିଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ସମ୍ମାନଲାଗି ମନୋନୀତ କରିବାକୁ ସରକାର ଏତେ ଆତୁର କାହିଁକି ବୋଲି ଏମଏନଏସ୍ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛି। ପାର୍ଟିର ସିନେମା ପ୍ରଭାଗ ମୁଖ୍ୟ ଅମେୟ ଖୋପକର ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍‌ରେ ସାମୀ ମୂଳ ରୂପରେ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ନୁହଁନ୍ତି ବୋଲି ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଏଭଳି ପୁରସ୍କାର ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ।

ତେବେ ହରଦୀପ ସିଂ ପୁରୀ ଘଟଣାକୁ ଶାହିନ ବାଗ୍ ଦେଖୁଥିବା  ଉଲ୍ଲେଖ କରିବା ଏବେ ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ରାତନୀତିକରଣ କରିଛି। ହେଲେ ସାମୀ ପୁରସ୍କାର ଲାଗି ତାଙ୍କୁ ମନୋନୀତ କରାଯାଇଥିବାରୁ କୃତଜ୍ଞତା ଜ୍ଞାପନ କରିଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ସେ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍‌ରେ କୌଣସି କଳାକାର ଲାଗି ଏହା ଏକ ବିଶେଷ କ୍ଷଣ ହୋଇଥାଏ ଯେତେବେଳେ ତାକୁ ତାର ସରକାର ଚିହ୍ନନ୍ତି ବୋଲି ଜାଣେ। ଏଣୁ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ଲାଗି ମନୋନୟନ ନିମନ୍ତେ ନିଜର କୃତଜ୍ଞତା ଜ୍ଞାପନ କରିଛନ୍ତି।  

   Related Posts