Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୧୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ନାଁରେ ୨୮ କୋଟି ଟଙ୍କାର GST ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ, ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଦେଶର ପ୍ରତ୍ୟେକ ନାଗରିକଙ୍କୁ ମିଳିବ କରୋନା ଟିକା : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ୪ ଡକାୟତଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଡିଜିପି ମିଲନ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବଢୁଛି ଶୀତର ପ୍ରକୋପ, କନ୍ଧମାଳରେ ୧୫ଡିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳରେ ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ୪ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||

‘ବିଜେପିକୁ ବିଜୟ ଫେରିବାରେ କିଛି ପଡିବନି ଫରକ; ଆଗରୁ ବି ତିନିଥର ହାରିଛନ୍ତି’: ବିଜେଡି

28/03/2019 at 6:59 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୮|୩: ବିଜେପିକୁ ଫେରିଲେ ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର । ଆଜି ବିଜେପି ରାଜ୍ୟ ପ୍ରଭାରୀ ଅରୁଣ ସିଂହଙ୍କ ସହ ବରିଷ୍ଠ ନେତାମାନେ ବିଜୟଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଇ ବିଜୟଙ୍କୁ ଦଳକୁ ଫେରାଇ ଆଣିଛନ୍ତି । ଦଳକୁ ଆସିବା ପରେ ବିଜେପିରେ ବେଶ ଉତ୍ସାହ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ଆଉ ବିଜୟ ଆସିବା ପରେ ବିଜୁଙ୍କ ଗଡ କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରେ ରାଜନୈତିକ ସମୀକରଣ ବଦଳିବା ନେଇ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଚର୍ଚ୍ଚା । ଖାସ କରି ଉପକୂଳ ଓଡିଶାରେ ପଦ୍ଣ ଫାଇଦାରେ ରହିବ ନା ବିଜେଡି ତାର ସ୍ଥିତି ବଜାୟ ରଖିବ ତାକୁ ନେଇ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଚର୍ଚ୍ଚା ।

ଭୁଲିଲେ ପୁରୁଣା ରାଗ ବୈରାଗ୍ୟ । ଏଥର ହାତ ଧରାଧରି ହୋଇ ପୁଣି ମିଶିଗଲେ । ୩ ମାସ ତଳେ ଯେଉଁ ଦଳକୁ ବାଏ ବାଏ କରିଥିଲେ ଏବେ ଫେରି ଆସିଲେ। ଆଜି ବିଜୟ ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ ପୁଣି ପାଛୋଟି ନେଲା ବିଜେପି। ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପରେ  ରାଜ୍ୟ  କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପାଦ ପକାଉନଥିଲେ ବିଜୟ । କିନ୍ତୁ ଆଜି ରାଜ୍ୟ ପ୍ରଭାରୀ ଅରୁଣ ସିଂହ ଓ ବରିଷ୍ଠ ନେତାଏ ବିଜୟଙ୍କ ବାସଭବନକୁ ଯାଇ ତାଙ୍କୁ ଦଳକୁ ଫେରାଇ ନେଇଛନ୍ତି । ମିଳିମିଶି ଗୋଟିଏ ମଞ୍ଚରେ ପାର୍ଟି କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ।

ବିଜୁଙ୍କ ଗଡରେ କଣ ବଦଳିବ ରାଜନୈତିକ ସମୀକରଣ । ବିଜେପିକୁ ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର ଫେରିବା ପରେ ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତିରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଏମିତି ଚର୍ଚ୍ଚା ।  ଉପକୂଳ ଓଡିଶାରେ ପଦ୍ମ ଫୁଟିବ ବୋଲି ଆକଳନ କରୁଛି ବିଜେପି । ବିଜୟ ଯଦି ସିଧା ନିର୍ବାଚନ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ତେବେ ଏଥିରେ ଦଳର ଫାଇଦା ହେବ ବୋଲି କହୁଛି ବିଜେପି ।  ସେପଟେ କିନ୍ତୁ ବିଜୟ ମହାକାଳପଡା କିମ୍ବା ପାଟକୁରାରୁ ଲଢିବେ ତାକୁ ନେଇ ଚାଲିଛି ଚର୍ଚ୍ଚା । ବିଜେଡି କହିଛି କିଛି ପ୍ରଭାବ ପଡିବନି । ଅତନୁ ସବ୍ୟସାଚୀ ନାଏକ କହିଛନ୍ତି  ବିଜୟ ୩ ଥର ହାରିଛନ୍ତି ଆଉ ଏଥର ବି ସେୟା ହେବ। ମହାକାଳପଡାରେ ବିଜେଡି ହିଁ ଜିତିବ ।

ବିଜୟ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ପରି ନେତା ବିଜେପିକୁ ଫେରିବା ରାଜନୈତିକ ସମୀକରଣକୁ ବଦଳାଇଛି । ସେପଟେ କିନ୍ତୁ ଚର୍ଚ୍ଚାର କେନ୍ଦ୍ରରେ ରହିଛି ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟ। ଦୁଇ ନେତା ଏକାଠି ଥିଲେ ଏବେ ଦିଲ୍ଲୀପଙ୍କ ପରବର୍ତ୍ତୀ ମୁଭ୍‌ କଣ ହେବା ତା ଉପରେ ନଜର ରହିଛି। 

   Related Posts