Sunday, September 15, 2019

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ମୋଦି ସରକାର ଆଜିଠାରୁ ବିକ୍ରି କଲେ ଶସ୍ତାରେ ସୁନା, ଜାଣନ୍ତୁ ବଜାର ମୂଲ୍ୟଠାରୁ କେତେ ରହିଛି କମ୍…

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୯|୯: ଦିନକୁ ଦିନ ସୁନା ଦର ହୁହୁ ହୋଇ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁନାର ବଜାର ମୂଲ୍ୟ ୧୦ ଗ୍ରାମ ପ୍ରତି ୪୦ ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ପହଞ୍ଚିଛି। କିନ୍ତୁ ଆଜି (ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୯ ତାରିଖ) ଠାରୁ ମୋଦି ସରକାର ଶସ୍ତାରେ ସୁନା ବିକ୍ରି କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ଚଳିତ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷର ସୋଭରିନ୍ ଗୋଲ୍ଡ ବଣ୍ଡ(Sovereign Gold Bond) ର ଚତୁର୍ଥ ତଥା ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ବିକ୍ରି ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୯ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।

ସୋଭରିନ୍ ଗୋଲ୍ଡ ବଣ୍ଡରେ ପୁଞ୍ଜି ନିବେଶର ଶେଷ ସୁଯୋଗ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୯ରୁ୧୩ ତାରିଖ ମଧ୍ୟରେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଛି। ସରକାରଙ୍କର ଏହି ଗୋଲ୍ଡ ସ୍କିମରେ ନିବେଶ କରିବା ପାଇଁ ନିବେଶକଙ୍କ ନିକଟରେ ୫ ଦିନର ସମୟ ଅଛି ।ଏଥିସହ ଗ୍ରାହକମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହି ୫ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଫାଇଦା ଉଠାଇ ପାରିବେ। ଆର୍ବିଆଇର ସୋଭରିନ୍ ଗୋଲ୍ଡ ବଣ୍ଡ ସ୍କିମ୍ ଅନୁସାରେ ସୁନାର ବଜାର ମୂଲ୍ୟ କେତେ ରହିଛି ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା…

ଗତ ସପ୍ତାହରେ ପ୍ରତିଗ୍ରାମ ସୁନା ୩,୯୬୬ ଟଙ୍କା ରହିଥିଲା । ତେବେ ଆପଣ ୩,୪୯୯ ଟଙ୍କାରେ ଏବେ ଏକ ଗ୍ରାମ ସୁନା କିଣି ପାରିବେ । ଡିଜିଟାଲ୍ ମୋଡ୍ରେ ପେମେଣ୍ଟ କଲେ ଗ୍ରାମପ୍ରତି ଅତିରିକ୍ତ ୫୦ ଟଙ୍କା ରିହାତି ମିଳିବ । ସୋଭରିନ୍ ଗୋଲ୍ଡ ସ୍କିମ୍‌ରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସୁନାର ବଜାର ମୂଲ୍ୟଠାରୁ ଗ୍ରାମପ୍ରତି ୫୦୯ ଟଙ୍କା ରିହାତି ମିଳିବ।
ସୋଭରିନ୍ ଗୋଲ୍ଡ ବଣ୍ଡରେ ଅତି ବେଶୀରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଏକ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷରେ ୫୦୦ ଗ୍ରାମ ସୁନାର ବଣ୍ଡ କିଣି ପାରିବେ। ଏଥିରେ ଟଙ୍କା ଲଗାଇଲେ ଆୟକରରେ ରିହାତି ମିଳିବ ।

32654 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର