Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫ୍ରାନ୍ସରେ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ EDଙ୍କ ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ଜବତ ହେଲା ୧.୬ ମିଲିୟନ ୟୁରୋ ସମ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୮ରେ ଭାରତ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦେଲା କୃଷକ ସଂଗଠନ
  • ||
  • ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ରେ କଙ୍ଗାରୁ ଚିତ୍, ଚମକିଲେ ଭାରତୀୟ ବୋଲର, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୧୧ ରନରେ ହରାଇଲା ବିରାଟ ବାହିନୀ
  • ||
  • ୪ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ୬୦ କେଜି ଚନ୍ଦନ କାଠ ଜବତ: ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ୭୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର: ବିଶାଖା ଏଗ୍ରୋ ସୋରୁମ୍ ଆଗରେ ଚାଷୀମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆମରଣ ଅନଶନ
  • ||
  • ଅପରାହ୍ନରେ ସ୍ଥଳଭାଗ ଛୁଇଁବ ‘ବୁରେଭି’ : କେରଳ-ତାମିଲନାଡୁର କିଛି ଜିଲ୍ଲାରେ ଛୁଟି ଘୋଷଣା, ବିମାନବନ୍ଦର ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଜଗତପୁର : ଧାନ କଟାଳୀଙ୍କୁ ଶୁଣ୍ଢରେ କଚାଡି ମାରିଲା ହାତୀ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ଓ ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ମୃଦୁ ଭୂକମ୍ପ ଝଟ୍‌କା ଅନୁଭୂତ
  • ||
  • ଆଜି ପ୍ରଥମ ଟି୨୦ : ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ କଡା ଟକ୍କର ଦେବ ଭାରତ, ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣରଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିର ଫାଇଦା ନେବ ବିରାଟ ବାହିନୀ
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ନାବାଳିକା ଝିଅକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ, ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||

ଇରଫାନ୍ ଖାନ୍ : ସାଇଲେଣ୍ଟ୍ superstar

29/04/2020 at 2:28 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୯/୦୪ : ଏକ ‘ବିରଳ ରୋଗ’ରେ ପୀଡିତ ହେବାର କିଛି ସପ୍ତାହ ପୂର୍ବରୁ, ଇରଫାନ୍ ଖାନ୍ ଏହି କଭର ଷ୍ଟୋରିର ଫଟୋଗ୍ରାଫି ଅଧିବେଶନ ପାଇଁ ଖାଲି ମୁମ୍ବାଇ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟରେ MW ସହିତ ଅଧା ଦିନ ବିତାଇଥିଲେ। ସେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁସ୍ଥ ମନେ ହେଉଥିଲେ ଏବଂ ବହୁତ ଖୁସି ଥିଲେ | ନିଜ ଅସୁସ୍ଥତା ବିଷୟରେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଅଧିବେଶନର କାହାଣୀ ଏବଂ ତା ସହିତ ଥିବା ଫଟୋଏବଂ ପତ୍ରିକାର ପ୍ରିଣ୍ଟ ସଂସ୍କରଣ ସେ  ବହୁ ଦବାଇବାକୁ ଯାଇଥିଲେ | ସେ ଏହି ନୂତନ ଆହ୍ୱାନ ଗ୍ରହଣ କରୁଥିବାରୁ ଆମେ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଉଛୁ | – ସମ୍ପାଦକ

ମୁଁ ଇରଫାନ୍ ଖାନଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଫିଲ୍ମ ଦେଖିଛି, କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ତାଙ୍କ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ ବସେ, ସେତେବେଳେ ହାୟଦରରେ ଚରିତ୍ର ମନକୁ ଆସେ | ସେହି ଚରିତ୍ର, ହାୟଦାରଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ଚରିତ୍ର ​​ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଖାନଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ଜାହିର କରିଥାଏ | ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ପାଇଁ ଯେତେବେଳେ ସେ ଆନନ୍ଦରେ AIB ଭିଡିଓରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରନ୍ତି ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ଅଭିନୟରେ ସଚ୍ଚୋଟତାର ଭାବନା ରହିଥାଏ ଯାହା ଏହାକୁ ବିଶ୍ୱାସଯୋଗ୍ୟ ଏବଂ ସହନଶୀଳ କରିଥାଏ |

ଯଦିଓ ସେ ୧୯୮୮ ମସିହାରେ ‘ସଲାମ ବମ୍ବେ’ରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ, ୨୦୦୩ ମସିହାରେ ହାସିଲ ଏବଂ ମକବୁଲ ରିଲିଜ ହେବା ପରେ ହିଁ ଖାନ ପରିଚିତ ହୋଇଥିଲେ । ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପରେ ସେ ୨୦୦୭ ରେ ଦୁଇଟି ଫିଲ୍ମ କରିଥିଲେ, ଗୋଟିଏ ପଟେ ‘ଲାଇଫ ଇନ ଏ ମେଟ୍ରୋ’ ଏବଂ ଅନ୍ୟଟି ଦ ନେମସେକ | ଲାଇଫ ଇନ ଏ ମେଟ୍ରୋରେ ଇରଫାନଙ୍କ ଅଭିନୟ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଚକିତ କରିଥିଲା | ଏହି ଫିଲ୍ମ ଜରିଆରେ ଦର୍ଶକ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲେ ଇରଫାନ କମିକ ରୋଲ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଭଲ ଭାବେ କରିପାରନ୍ତି | କାରଣ ଏହାପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଟିଳ ଏବଂ ଦୁଃଖଦାୟକ ଥିଲା | ଲାଇଫ ଇନ ଏ ମେଟ୍ରୋରେ ସେ ଏକ ମଜାଳିଆ ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ | ୨୦୦୭ ମସିହାରେ ଇରଫାନ ଲୋକପ୍ରିୟତା ହାସଲ କରିଥିଲେ ଯାହା ପ୍ରତ୍ୟକ କଳାକାରର ସ୍ବପ୍ନ ଥାଏ |

ଏହା କହିବା ସହଜ ଯେ ଇରଫାନ ଖାନଙ୍କୁ କାହିଁକି ଏତେ ବିଳମ୍ବରେ ସଫଳତା ମିଳିଥିଲା । ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନେତାର ଚରିତ୍ର ନେଇ ବଲିଉଡ ସର୍ବଦା ଅତ୍ୟନ୍ତ ସ୍ପଷ୍ଟ | ଭଲ ଦେଖାଯାଉଥିବା ଅଭିନେତାମାନେ ସକରାତ୍ମକ ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରନ୍ତି ଏବଂ ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯାଉନଥିବା କଳାକାର ଭିଲେନ୍, ପୋଲିସ୍, ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ଏବଂ ଥଗ୍ ଭଳି ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିବାକୁ ମଉକା ପାଇଥାନ୍ତି | ଯେହେତୁ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଇରଫାନଙ୍କର କୌଣସି ପାରିବାରିକ ସଂଯୋଗ ନଥିଲା ସେଥିପାଇଁ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଜଣେ ଦକ୍ଷ ଅଭିନେତା ଭାବେ ତିଷ୍ଠିବା କଷ୍ଟଦାୟକ ଥିଲା |

ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ କହିବାକୁ ଗଲେ ଇରଫାନ ଖାନ ଦେଖିବାକୁ ଏତେ ସୁନ୍ଦର ନଥିଲେ ଏବଂ ଜଣେ ସାଧାରଣ ଦେଖାଯାଉଥିବା କଳାକାର ପାଇଁ ଏହି ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ନାଁ କମେଇବା ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟକର | ଫଳରେ ସାଧାରଣ ଦେଖାଯାଉଥିବା କିମ୍ବା ସରଳ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ଏଠାରେ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥାନ୍ତି, ଉଦାହରଣ ସ୍ୱରୂପ ନୱାଜୁଦ୍ଦିନ ସିଦ୍ଦିକି |

ପିକୁରେ ଇରଫାନ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟ କଳାକାର ଭାବେ ପଦାର୍ପଣ କରିଥିଲେ | ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ସେ ଦୀପିକାଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ | ଫିଲ୍ମରେ ତାଙ୍କର ଭୂମିକା ବେଶ ସୁନ୍ଦର ଥିଲା |

୨୦୦୭ ମସିହାରେ ଇରଫାନଙ୍କ ଅଭିନୟ ଜୀବନରେ ଏକ ବଡ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଘଟିଥିଲା | ୨୦୦୭ରେ ସ୍ଲୁମଡଗ ମିଲିଅନେୟାର, ମୁମ୍ବାଇ ମେରୀ ଜାନ, ବିଲୁ, ନ୍ୟୁୟର୍କ ଏବଂ ସାଥ ଖୁନ ମାଫରେ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ପରେ ସେ ୨୦୧୨ରେ ପାନ୍ ସିଂ ତୋମାର ଏବଂ ୨୦୧୩ ରେ ସର୍ବଭାରତୀୟ ସ୍ତରରେ ପ୍ରଶଂସିତ ଦି ଲଞ୍ଚବକ୍ସ ଧମାକେଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ | ଏହିସବୁ ଫିଲ୍ମ ପରେ ଇରଫାନ ଖୁବ ଲୋକପ୍ରିୟତା ହାସଲ କରିଥିଲେ | ଏହା ପରେ ପିକୁରେ ଦୀପିକାଙ୍କ ସହ ବହୁତ ଭଲ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ | ପିକୁ ପରେ ୨୦୧୬ ମସିହାରେ ତାଙ୍କ ଅଭିନୀତ ତଲବାର୍, ଜଜବା ଏବଂ ମଦାରିରେ ତାଙ୍କ ଅଭିନୟ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଖୁବ ଆକୃଷ୍ଟ କରିଥିଲା | ୨୦୧୭ ମସିହାରେ ରିଲିଜ ହୋଇଥିବା ‘ହିନ୍ଦୀ ମିଡିୟମ’ ଓ ‘କାରିବ୍ କାରିବ୍ ସିଙ୍ଗଲ୍’ ଇରଫାନଙ୍କ ଅଭିନୟ ଟ୍ରାକକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ |

   Related Posts