Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: ଗୋରୁମହିଷାଣି ପୋଲିସର ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ସାମିଲ ଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ପୁଣି ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଶୁଲିଆ ପୀଠ, ଗଡିଲା ଶହ ଶହ ପଶୁ-ପକ୍ଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୋଭିଡ ଟିକା: ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍‌ରେ ଆସିଲା ଟିକା
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ପାଠ ପଢୁନଥିଲା ବୋଲି ୧୦ ବର୍ଷର ପୁଅକୁ ଜିଅନ୍ତା ଜାଳିଦେଲା ବାପା, ପୋଡିଯାଇଛି ଶରୀରର ୬୫ ଭାଗ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ନର୍ଭେରାମ ଖଣି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଆୟକର ଚଢାଉ, ବିଭିନ୍ନ କାଗଜପତ୍ରର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୨ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଷ୍ଟେସନରେ କୁଲି କାମ କରୁଥିଲେ ରଜନୀକାନ୍ତ, ଏପରି ଭାବେ ଫିଲ୍ମ ଦୁନିଆରେ ଏଣ୍ଟ୍ରି କରିଥିଲେ ଥଲାଇବା

12/12/2020 at 6:03 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୨/୧୨ : ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତର ସୁପରଷ୍ଟାର ରଜନୀକାନ୍ତଙ୍କ ଜନ୍ମ ୧୯୫୦ ମସିହା ଡିସେମ୍ବର ୧୨ ତାରିଖରେ ହୋଇଥିଲା । ଶନିବାର ୭୦ ବର୍ଷରେ ପାଦ ଦେଇଛନ୍ତି ସୁପରଷ୍ଟାର୍ ରଜନୀକାନ୍ତ । ନିଜର ନିଆରା ଅଭିନୟ ପାଇଁ ସେ କେବଳ ତାମିଲନାଡୁ ନୁହେଁ ବରଂ ସମଗ୍ର ଭାରତ ବର୍ଷରେ ନିଜର ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ ତିଆରି କରିଛନ୍ତି । ତାମିଲନାଡୁରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଶଂସକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଭଗବାନ ମାନନ୍ତି ।

କିନ୍ତୁ ଦିନେ ଜଣେ ସାମନ୍ୟ କୁଲିରୁ ଆଜିର ସୁପରଷ୍ଟାର ରଜନୀକାନ୍ତଙ୍କ ସଫର ଏତେବି ସହଜ ନଥିଲା । ସେ ଆଜି ଯେଉଁ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି ସେଥିରେ ତାଙ୍କର ବନ୍ଧୁ ରାଜ ବାହାଦୁରଙ୍କର ବହୁତ ବଡ ଯୋଗଦାନ ରହିଛି । ରାମୋଜୀ ରାଓଙ୍କ ୪ ସନ୍ତାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଶିବାଜୀ ରାଓ ଗାୟକ୍ବାଡ୍ (ରଜନୀକାନ୍ତ) ସବୁଠାରୁ ସାନ । ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ମା ଜୀଜାବାଇଙ୍କ ନିଧନ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ପାରିବାରିକ ପରିସ୍ଥିତି ଖରାପ ଥିବାରୁ ଷ୍ଟେସନରେ କୁଲି କାମ କରୁଥିଲେ ରଜନୀକାନ୍ତ । ତେବେ ସମୟକ୍ରମେ ସେ ବସରେ କଣ୍ଡକ୍ଟର କାମ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥିଲେ ।

ତେବେ ରଜନୀକାନ୍ତ ଅଭିନେତା ହେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ । ତାଙ୍କର ବନ୍ଧୁ ରାଜ ବାହାଦୁର ସମର୍ଥନ କରିବା ସହିତ ବମ୍ବେ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ କହିଥିଲେ । ତେବେ ବନ୍ଧୁ ରାଜ ବାହାଦୁରଙ୍କ କହିବା ଅନୂଯାୟୀ ରଜନୀକାନ୍ତ ଆଗକୁ ବଢିଥିଲେ ଏବଂ ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ରଜନୀକାନ୍ତ ୧୯୭୫ ମସିହାରେ ପ୍ରଥମେ ଫିଲ୍ମ ଦୁନିଆରେ ପାଦ ଦେଇଥିଲେ । ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଚଳଚିତ୍ର ଥିଲା ‘ ଅପୂର୍ବା ରାଗନଗାଲ’ । ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ତାଙ୍କ ସହିତ ପ୍ରଖ୍ୟାତ ଅଭିନେତା କମଲ ହସନ ମଧ୍ୟ କାମ କରିଥିଲେ । କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭରୁ ରଜନୀକାନ୍ତ ନେଗେଟିଭ କ୍ୟାରେକ୍ଟରରେ ନଜର ଆସୁଥିଲେ ।

ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ‘ଭୁଭାନ୍ ଓରୁ କେଲଭିକୁରୀ’ ଚଳଚିତ୍ରରେ ହିରୋ ଭୁମିକାରେ ନଜର ଆସିଥିଲେ । ରଜନୀକାନ୍ତ ଅଭିନୀତ ‘ବିଲ୍ଲା’ ଚଳଚିତ୍ର ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ସୁପରହିଟ ହୋଇଥିଲା । ୧୯୮୩ ମସିହାରେ ସେ ବଲିଉଡରେ ପାଦ ଦେଇଥିଲେ । ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଚଳଚିତ୍ର ଥିଲା ‘ଅନ୍ଧା କାନୁନ୍’ । ଏହା ପରେ ରଜନୀକାନ୍ତ ସଫଳତାର ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ପାହାଚ ଚଢିଚାଲିଲେ ।

   Related Posts