Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୦୩ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ମେ’ ୧୩ରେ ପିପିଲି ଉପନିର୍ବାଚନ
  • ||
  • ଆଜି ରାତି ୮ରେ ପିଏମ୍‌ ମୋଦୀଙ୍କ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଘରୁ ଉଠାଇ ନେଇ ଦୁଷ୍କର୍ମ ! ଥାନାରେ ମାମଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ୩ଦିନ ପରେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ପାତାଳୀ ନଦୀକୁ ମାଛ ଧରିବାକୁ ଯାଇ ନିଖୋଜ ଥିଲେ
  • ||
  • ଉଦଳା : ବାଇକ୍‌କୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର, ଅଧ୍ୟାପକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଟ୍ରାକ୍ଟର ନେଇ ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଏସଟିଏଫ ପଞ୍ଝାରେ ବଜ୍ରକାପ୍ତା ଚାଲାଣକାରୀ, ୧୨ କିଲୋ ଓଜନର ଜୀବନ୍ତ ବଜ୍ରକାପ୍ତା ସହ ବ୍ୟବସାୟୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ଯାଜପୁର ରୋଡ୍ : ରେଳ ଧାରଣାରୁ କିନ୍ନରଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଯୁବକଙ୍କ ସହ ଥିଲା ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ‘ଶିବଶମ୍ଭୁ’, ୧୦ ଯାତ୍ରୀ ଆହତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ନାଇଟ୍ କର୍ଫ୍ୟୁ ବେଳେ ବୁଲାଇଲେ କଳାକନା, ରୂପା ଗହଣା ଲୁଟ୍, ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ଚୋରି ବେଳେ ବାଜିଲା ସାଇରନ୍
  • ||

ସାଙ୍ଗ ସାଜିଲେ ଚୋର, ସୁଡ଼ଙ୍ଗ ଖୋଳି ଲୁଟିନେଲେ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର ରୁପା

2/03/2021 at 7:17 PM

ଜୟପୁର, ୦୨/୦୩: ରାଜସ୍ଥାନର ରାଜଧାନୀ ଜୟପୁରର ବୈଶାଳୀ ନଗର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ କିଛିଦିନ ତଳେ ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଜନକ ଚୋରୀ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା । ଚୋରମାନେ ୨୭ ଫୁଟ୍‌ ଲମ୍ୱର ସୁଡ଼ଙ୍ଗ ଖୋଳି ସହରର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହେୟାରପ୍ଲାଣ୍ଟ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଡକ୍ଟର ସୁନୀତ୍‌ ସୋନୀଙ୍କ ଘରୁ ଚୋରି କରିଥିଲେ । ସୋମାନେ ତିନୋଟି ବଡ଼ ବାକ୍ସରେ ଲୁଚାଇ ରଖାଯାଇଥିବା କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର ରୁପାକୁ ଚୋରି କିରିନେଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଥିଲା ।

ଏହି ଘଟଣାରେ ଏବେ ପୋଲିସ୍‌ ଖୁଲାସା କରିଛି । ପୀଡ଼ିତ ଡାକ୍ତରଙ୍କର ଜଣେ ଅଳଙ୍କାର ବିକ୍ରି କରୁଥିବା ସାଙ୍ଗ ଏହି ଘଟଣାର ମୂଳ ଅଭିଯୁକ୍ତ ହୋଇଥିବା ପୋଲିସ୍‌ କହିଛି । ହେଲେ ପୋଲିସ୍‌ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗରିଫ କରିପାରିନଥିବା ବେଳେ ଏନେଇ ଅଧିକ ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି ।

ଜୁଏଲର୍‌ ଶିଖର୍‌ ଅଗ୍ରୱାଲ୍‌ ଏହି ଡାକ୍ତର ସାଙ୍ଗକୁ କହି ତାଙ୍କ ଜରିଆରେ ପ୍ରଥମେ ରୁପାରେ ନିବେଶ କରାଇଲେ । ପରେ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିବା ପାଇଁ ଘର ତଳେ ଗାଡ଼ ଖୋଳି ଏହାର ଭିତରେ ରଖିଲେ । ଏହାପରେ ସେ ତାଙ୍କ ଭଣଜା ଜତିନ୍‌ଙ୍କ ସହିତ ମିଶି ଏପରି ଚୋରି କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ ।

ଘଟଣା ଅନୁସାରେ, ଚୋରମାନେ ପ୍ରଥମେ ଏହି ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଘର ପଛପଟେ ଏକ ଘର କିଣିଥିଲେ । ସେ ପୁଣି ୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦେଇ । ସେହି ଘରର କାନ୍ଥକୁ ଖୋଳି ରୁପା ରଖାଯାଇଥିବା ସ୍ଥାନ ପାଖକୁ ଏକ ସୁଡ଼ଙ୍ଗ ଖୋଳିଥିଲେ । ଏହାପରେ ସେମାନେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଘରର ବେସ୍‌ମେଟ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ରୁପା ବାକ୍ସ ଚୋରି କରିନେଇଥିଲେ । ତେବେ ଚୋରୀ ହେବାର ଦୁଇଦିନ ପରେ ଡାକ୍ତର ଏହା ଜାଣିପାରିଥିଲେ । ଏନେଇ ସେ ଶୁକ୍ରବାର ଥାନାରେ ଏଫ୍‌ଆଇଆର୍‌ ଦାଏର୍‌ କରିଥିଲେ ।

ତେବେ ପୋଲିସ୍‌ ଏନେଇ କହିଛି ଯେ, ଡାକ୍ତର ସୋନୀ ତିନିମାସ ପୂର୍ବରୁ ତିନୋଟି ବାକ୍ସରେ ରୁପା ଭର୍ତ୍ତି କରି ତାଙ୍କ ଘରର ବେସ୍‌ମେଟ୍‌ରେ ମାଟି ଖୋଳି ପୋତି ଦେଇଥିଲେ । ଏହା ଉପରେ ଏକ କଂକ୍ରିଟ୍‌ର ଢଳେଇ କରିଦେଇଥିଲେ । ଯାହାର ଖବର ଚୋରଙ୍କୁ ମିଳିଯାଇଥିଲା । ସେଥିପାଇଁ ସେମାନେ ଯୋଜନା କରି ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଘର ପଛରେ ଏକ ଘର କିଣି ତାର କାନ୍ଥରୁ ଏକ ସୁଡ଼ଙ୍ଗ ଖୋଳିଥିଲେ ଏବଂ ୪୦୦ କେଜିର ରୁପା ଚୋରି କରି ନେଇଥିଲେ ।

   Related Posts