Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅକ୍ଟୋବର-ନଭେମ୍ବର ମାସର ପାର୍ବଣ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌, ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନରେ ରହିବେ ଏତିକି ଲୋକ, ହବିଷ୍ୟାଳୀଙ୍କୁ ମନ୍ଦିର ମନା
  • ||
  • ଘଟଗାଁରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ଘଉଡାଇବାକୁ ବନ ବିଭାଗର କସରତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୫୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୩ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୬୪ ମୃତ
  • ||
  • ରାସ୍ତା ଅତିକ୍ରମ ବେଳେ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବ : ମଙ୍ଗଳବାର ଯାଏଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୫୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ନୀଳଗିରିରେ ଭାଲୁ ଆତଙ୍କ, ସାଇକେଲରୁ ଟାଣିନେଇ ଯୁବକଙ୍କୁ ଘାଇଲା କଲେ
  • ||
  • ଅଢେଇ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ଡାଇମଣ୍ଡ ହୋଟେଲ ମାଲିକ ଅଟକ
  • ||

ଫ୍ରାନ୍ସର ପୂର୍ବତନ ଓ ବର୍ତ୍ତମାନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିଲା ରାଫେଲ୍ ବିବାଦ, ଓଲାନ୍ଦ ଓ ମେକ୍ରୋନଙ୍କୁ ହୋଇପାରେ ଜେରା

4/07/2021 at 10:41 AM

ବର୍ଲିନ ୪/୭: ଫ୍ରାନ୍ସର ବରିଷ୍ଠ ନେତାଙ୍କ ବଢୁଛି ଅଡୁଆ । ରାଫେଲ ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ଚୁକ୍ତି ବିବାଦ ଯାଞ୍ଚର ହୋଇପାରନ୍ତି ସମ୍ମୁଖୀନ । ଫ୍ରାନ୍ସର ସ୍ଥାନୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ମାମଲାର ଅନୁସନ୍ଧାନ କରୁଥିବା ବିଚାରପତି ଫ୍ରାନ୍ସର ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଫ୍ରାଙ୍କୋଇସ୍ ଓଲାଣ୍ଡଙ୍କ ସମେତ ଅନେକ ନେତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିପାରନ୍ତି । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ବର୍ତ୍ତମାନର ଫ୍ରାନ୍ସର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଇମାନୁଏଲ୍ ମେକ୍ରୋନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଜେରାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି ।

ଚୁକ୍ତି ସମୟରେ ମେକ୍ରୋନ୍ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ଥିଲେ ଏବଂ ହଲାଣ୍ଡ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଥିଲେ । ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ତତ୍କାଳୀନ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ବର୍ତ୍ତମାନ ଫ୍ରାନ୍ସର ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଜିନୟେଭସ ଲେ ଡ୍ରିଆନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଏହା ସହ ଜଡିତ ବିଷୟ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରାଯାଇପାରେ । ଅନ୍ୟ ବଡ ନେତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଜେରା ପାଇଁ ଡକାଯାଇପାରେ । ବାସ୍ତବରେ, ଫ୍ରାନ୍ସର ଏନଜିଓ ଶେର୍ପା ୨୦୧୮ ରେ ଏକ ଅଭିଯୋଗ ଦାଖଲ କରିଥିଲେ ।

କିନ୍ତୁ ପରେ ଏହାକୁ ଫ୍ରାନ୍ସର ପବ୍ଲିକ ପ୍ରସିକ୍ୟୁସନ ସର୍ଭିସ (ପିଏନଏଫ) ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଥିଲା । ଏଥି ସହିତ, ଡାସଲ୍ଟ ଆଭିଏସନ ତରଫରୁ କୌଣସି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମିଳିନାହିଁ । ଏହାପୂର୍ବରୁ କମ୍ପାନୀ ମନା କରିଦେଇଥିଲା ଯେ ଭାରତ ଏବଂ ଫ୍ରାନ୍ସ ମଧ୍ୟରେ ରାଫେଲ ଚୁକ୍ତିରେ କୌଣସି ବିବାଦ ନାହିଁ । ୨୦୧୯ ରେ, ଫ୍ରାନ୍ସର ପବ୍ଲିକ ପ୍ରସିକ୍ୟୁସନ ସର୍ଭିସ (ପିଏନଏଫ) ରାଫେଲଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଅଭିଯୋଗରେ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ତଦନ୍ତ ମନା କରିଦେଇଥିଲା ।

ସେହି ସମୟରେ ଏହାର ମୁଖ୍ୟ ଏଲିୟାନ୍ ହାୱଲେଟ୍ ତାଙ୍କର ଜଣେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଯାଇ ଅଧିକ ତଦନ୍ତ ନକରି ମାମଲାକୁ ଖାରଜ କରିଦେଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପିଏନ୍ଏଫ୍ ନିଜର ଆଭିମୁଖ୍ୟ ବଦଳାଇ ସମଗ୍ର ଘଟଣାର ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି ।

   Related Posts