Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଜେଟ୍ ଅଧିବେଶନ: ଜାନୁଆରୀ ୩୧ରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଅଭିଭାଷଣ, ଫେବୃଆରୀ ୧ରେ ଉପସ୍ଥାପନ ହେବ ବଜେଟ୍
  • ||
  • IPL 2022: ନିଜ ଟିମ୍‌ର ନାମ ଘୋଷଣା କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି, ରଖିଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସୁପର ଜିଆଣ୍ଟ୍ସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦,୩୦୯ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୧୧୫ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ବିନ ନିରାଶ, ଏହି ଖେଳାଳି ହେଲେ ‘ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟର୍ ଅଫ୍‌ ଦି ଇୟର’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୨୯୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୧୧୯୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ଅଟୋକୁ ପଛ ପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୬ ଯାଏଁ ରାଜ୍ୟର କିଛି ସ୍ଥାନରେ କୋହଲା ପାଗ ସହ ବର୍ଷା, ସତର୍କ କଲା ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ପାଡୁଆ ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||

ଚିଟଫଣ୍ଡ ତଦନ୍ତ ଦବାଇବା ପାଇଁ ୧୦୦କୋଟିର ଡିଲ ହୋଇଥିଲା ବୋଲି କହିଲେ ଦାମ ବାବୁ, ସିବିଆଇ ପ୍ରସଂଗକୁ ନେଇ ଜୋରଦାର ହେଲା ରାଜନୀତି

24/10/2018 at 7:31 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୪|୧୦: ବଦଳିଲେ ସିବଆଇ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ । ଓଡିଶା କ୍ୟାଡରର ଆଇପିଏସ ଅଫିସର ଏମ. ନାଗେଶ୍ବର ରାଓଙ୍କୁ ସିବଆଇର ଅନ୍ତରୀଣ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି କରିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ସରାକର ।  ରାକେଶ ଆସ୍ଥାନା ଏବଂ ଅଲୋକ ବର୍ମାଙ୍କୁ ଛୁଟିରେ ପଠାଇ ଦିଆଯାଯାଇଛି। କେନ୍ଦ୍ର ସରାକର ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ବିରୋଧରେ ଆଲୋକ ବର୍ମା ସୁପ୍ରିମ କୋର୍ଟ ଯାଇଥିବା ବେଳେ କେନ୍ଦ୍ର ସରାକରଙ୍କୁ ଘେରିଛନ୍ତି ବିରୋଧୀ ।  ଏପଟେ  ରାଜ୍ୟରେ ସବିଆଇ ବିବାଦର ଛିଟା ପଡିଛି। ଆସ୍ଥାନାକୁ ମୋହାରା କରି ବିରୋଧୀ ରାଜ୍ୟ ସରାକରଙ୍କୁ ଘେରିଛନ୍ତି। …

ଦିନକୁ ଦିନ ବଢ଼ୁଛି ସିବିଆଇ ବିବାଦ। ଆକ୍ସନକୁ ଆସିଛନ୍ତି ସରକାର।  ବିବାଦ ଘେରରେ ଥିବା ଦୁଇ ଅଫିସରଙ୍କୁ ସରକାର ଛୁଟିରେ ପଠାଇଦେଇଛନ୍ତି । ଆଲୋକ ବର୍ମା ଏବଂ ରାକେଶ ଆସ୍ଥାନାକୁ ଛୁଟି ଦେଇ ଏମ. ନାଗେଶ୍ବର ରାଓ ସିବଆଇର ନୂଆ ନିର୍ଦେଶକ ଭାବେ ଦାୟିତ୍ବ ଦେଇଛନ୍ତି। କେନ୍ଦ୍ର ସରାକରଙ୍କ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ବିରୋଧରେ ଆଲୋକ ବର୍ମା ସୁପ୍ରିମ କୋର୍ଟ ଯାଇଛନ୍ତି।  ଏପଟେ ବିରୋଧୀ ସରକାରଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରିବା ପରେ ଏବେ ସମ୍ନାକୁ ଆସିଛନ୍ତି ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ଅରୁଣ ଜେଟଲୀ । ସବିଆଇ ବିବାଦରେ ସରାକରଙ୍କ କୌଣସି ଭୂମିକା ନାହିଁ ।କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଭିଜିଲାନ୍ସ କମିଶନରଙ୍କ ସୁପାରିଶ କ୍ରମେ ସବୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। ସିଭିସିଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କ୍ରମେ ଏସଆଇଟି ଏହି ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରିବ। ସିବିଆଇ ଗୌରବ ଫେରାଇ ଆଣିବା ପାଇଁ ଏଭଳି ନିଷ୍ପତି ନିଆଯାଇଛି ବୋଲଊି କହିଛନ୍ତି ଜେଟଲୀ।

ଦିଲ୍ଲୀରେ ସିବିଆଇ ବିବାଦ ରାଜନୀତି ଜୋର ଧରିଥିବାବେଳେ ତାର ଛିଟା ପଡିଛି  ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତିରେ।  ଆସ୍ଥାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଗର୍ଜିଛନ୍ତି ବିରୋଧୀ। ଓଡିଶା ଚିଟଫଣ୍ତ ଦୁର୍ନୀତିର ତଦନ୍ତ ସିବିଆଇ କରୁଥିବାବେଳେ ତାର ଦାୟିତ୍ବରେ ଥିଲେ ଆସ୍ଥାନା। ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଓଡିଶା​‌ରେ ଚିଟଫଣ୍ତ ଦୁର୍ନୀତି ସିଥିଳ ହୋଇଥିଲା କି?  ସବିଆଇ ଅଫିସରେ ସିବିଆଇ ରେଡ କରିବା ଭାରତ ଇତିହାସରେ ପ୍ରଥମ । ସବିଆଇ କଳଙ୍କିତ ହୋଇଛି। ଏପରିକି ଏମ ନାଗେଶ୍ବର ରାଓ ନିଯୁକ୍ତି ନେଇ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି  ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର । ଦାମ ବାବୁ କହିଛନ୍ତି ଚିଟଫଣ୍ତ ତଦନ୍ତ ଦବାଇବା ପାଇଁ ୧୦୦କୋଟି କୁଆଡ଼େ ଡିଲ ହୋଇଥିଲା। ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ , ବିଧାୟକ  ଓ ଅନେକ ବଡବଡ ନେତା ଏଥିରେ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି। ସେଥିପାଇଁ ରାଜ୍ୟସଭାରେ ବାରମ୍ବାର କକ୍ଷ ତ୍ୟାଗ କରୁଥିଲେ ବିଜେଡି ସାଂସଦ।  ଏପଟେ ନିରଞ୍ଜନ କହିଛନ୍ତି ଓଡିଶାରେ ସିବିଆଇଙ୍କୁ ମ୍ୟାନେଜ କରାଯାଇଥିଲା। ଯାହାର ଜବାବ ରଖିଛି ବିଜେଡି।

ଏମ ନାଗେଶ୍ବର ରାଓ ଦାୟୀତ୍ବ ନେବା ପରେ ପରେ  ଆକ୍ସନ ମୋଡକୁ ଆସିଛନ୍ତି । ଆଲୋକ ବର୍ମା ଏବଂ ରାକେଶ ଆସ୍ଥାନାଙ୍କ  ଅଫିସକୁ ସିଲ କରିଦେଇଛନ୍ତି।  ସିବିଆଇ ଯୁଗ୍ମ ନିର୍ଦେଶକ ଅରୁଣ ଶର୍ମା ଏବଂ  ଡିଆଇଜି ମନୀଷ ସିହ୍ନାଙ୍କୁ ପଦରୁ ହଟାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ୧୩ ଜଣ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଦାୟୀତ୍ବ ବଦଳାଇ ଦେଇଛନ୍ତି।

   Related Posts