Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ICC ଟି-୨୦ ରାଙ୍କିଂ : ୪ର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ପାକିସ୍ତାନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍‌ ମହମ୍ମଦ ରିଜଓ୍ବାନ, ବିରାଟ କୋହଲି (୫) ଏବଂ ଲୋକେସ ରାହୁଲ (୮) ଖସିଲେ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ : ନଭେମ୍ବର ପହିଲାରୁ ଖୋଲିବ ଶିମିଳିପାଳ ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନ
  • ||
  • ସୋର : ଭଙ୍ଗା ଘରୁ ମିଳିଲା ପୁଳା ପୁଳା ରାସନ କାର୍ଡ, ଲୋକଙ୍କୁ ଦିଆନଯାଇ ଲୁଚାଇ ରଖାଯାଇଥିଲା କାହିଁକି ?
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : କଣ୍ଡକ୍ଟରଙ୍କ ଭୁଲ୍, ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଗୋଡ ଉପରେ ଚଢିଗଲା ବସ୍
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ବାଇକ୍ ଚୋରି ରାକେଟ୍ ଠାବ : ୮ ବାଇକ୍ ସହ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : କାଞ୍ଜିପାଣି ଘାଟିରେ ଭାରସ୍ୟାମ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଅଟୋ, ୫ବର୍ଷର ଶିଶୁ ସମେତ ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ଅଘୋଷିତ ବିଦ୍ୟୁତ କାଟ୍ : ଦୀର୍ଘ ୧୨ଘଣ୍ଟା ଧରି ଅନ୍ଧାରରେ ରହିଲା ଆଖଣ୍ଡଳମଣୀ ପୀଠ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ନଭେମ୍ବର ୧ରୁ ଯୁକ୍ତ ୩ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଏବଂ ୧୫ରୁ ପିଜି ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ କ୍ଲାସ୍ ଖୋଲିବ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ୩ ଦିନ ହେବ ଚିଲିକା ମଝିରେ ଫସିଥିଲା ଡଙ୍ଗା, ୨ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କ ସହ ୧୦ବର୍ଷର ଛୁଆ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ନୀରବତାକୁ ବରଦାସ୍ତ କରାଯିବନି : କଂଗ୍ରେସ
  • ||

ଚାଷୀଙ୍କ ଭାରତ ବନ୍ଦରେ ହନ୍ତସନ୍ତ ଲୋକେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବଖାଣୁଛନ୍ତି ଅସନ୍ତୋଷ, ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ କହିଛନ୍ତି ଟିକାୟତ

27/09/2021 at 6:08 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭।୯: ଚାଷୀଙ୍କ ୨୭ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ଭାରତ ବନ୍ଦ ଆହ୍ୱାନର ପ୍ରଭାବ ଉଣା ଅଧିକେ ସାରା ଦେଶରେ ଅନୁଭୂତ ହୋଇଛି। ବଡ଼ବଡ଼ ସହରାଞ୍ଚଳରେ ବନ୍ଦ ପାଳନ ଯୋଗୁ ସୋମବାର ଗୁରୁତର ଟ୍ରାଫିକ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିଛି। ଲୋକେ ଘଣ୍ଟାଘଣ୍ଟା ଟ୍ରାଫିକରେ ଫଶି ହନ୍ତସନ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏଣୁ ପୁଞ୍ଜିଭୂତ ଅସନ୍ତୋଷ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଅପଲୋଡ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ଲୋକେ ଚାଷୀ ଓ ସରକାର ଉଭୟଙ୍କୁ ସମାନ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି। ସେମାନେ ନିଜ ସମସ୍ୟା ଆପୋଷ ସମାଧାନ ନ କରି ଜନତାଙ୍କ ଉପରେ ଦାଉ କରୁଥିବା ଉଲ୍ଲେଖ କରୁଛନ୍ତି।

ସୋମବାର ମିଳିତ କୃଷକମଞ୍ଚ ଆହ୍ୱାନରେ ଭାରତ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଥିଲା। ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚାଷୀ ସଡ଼କକୁ ଓହ୍ଲାଇ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ଯୋଗୁ ଟ୍ରାଫିକ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିଥିଲା। ଦିଲ୍ଲୀ-ଗୁଡଗାଓଁ ବର୍ଡରରେ କାର ଧାଡିଲାଗିଯାଇଥିଲା। କେବଳ ଏହି ବର୍ଡର ନୁହେଁ ଦିଲ୍ଲୀ ଏନସିଆରର ବିଭିନ୍ନ ମାର୍ଗରେ ସମାନ ଅବସ୍ଥା ଦେଖାଯାଇଛି। ଲୋକେ ଘଣ୍ଟାଘଣ୍ଟା ଟ୍ରାଫିକରେ ଫଶି ରହିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଚାଷୀ ଇଞ୍ଚେବି ହଟିନଥିଲେ।

ଏ ନେଇ ଭାରତୀୟ କିଷାନ ୟୁନିୟନ (ବିକେୟୁ) ନେତା ରାକେଶ ଟିକାୟତଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରାଯିବାରୁ ଲୋକେ ସମସ୍ୟାରେ ନ ପଡନ୍ତୁ ଏଥିଲାଗି ମିଳିତ କୃଷକ ମଞ୍ଚ ଅନେକ ପୂର୍ବରୁ ଆଗୁଆ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲା ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ଯେଉଁଥିରେ ଲୋକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ଘରୁ ପଦାକୁ ବାହାରନ୍ତୁ ବୋଲି କୁହାଯାଇଥିଲା। ହେଲେ ଲୋକେ କୃଷକଙ୍କ ଆବେଦନ ନିବେଦନ ନମାନି ରାସ୍ତାକୁ ଆସିବାକୁ ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିବାରୁ ଦୁଃକ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ତେବେ ଚାଷୀଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ଏତିକିରେ ଅଟକି ଯିବନି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ନିଜର ଦାବି ପୂରଣ ଲାଗି ଚାଷୀ ଆବଶ୍ୟକ ପଡିଲେ ବର୍ଷବର୍ଷ ଧରି ଆନ୍ଦୋଳନ କରିପାରନ୍ତି। ଯେଉଁପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆଇନ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ନ ହୋଇଛି ସେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି ରହିବ। ହୁଏତ ଏଥିଲାଗି ୧୦ ବର୍ଷ ବି ଲାଗି ପାରେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ତେବେ ସୋମବାର ଉପୁଜିଥିବା ପରିସ୍ଥିତି ଜନତାଙ୍କୁ କ୍ଷୁବ୍ଧ କରିଛି।  ଏଥିଲାଗି ଲୋକେ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଯେତିକି ଦାୟି କରିଛନ୍ତି ସରକାର ମଧ୍ୟ ଏଥିଲାଗି ସମପରିମାଣରେ ଦାୟି ବୋଲି ବିଭିନ୍ନ ପୋଷ୍ଟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି।

ଚାଷୀ ଓ ସରକାର ମିଳିତ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ନକରି ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ମଝିକୁ ଘୋଷାଡୁଛନ୍ତି ବୋଲି ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଅଣସଙ୍ଗଠିତ ଶ୍ରମିକ କଂଗ୍ରେସ ଦିଲ୍ଲୀ-ଗୁଡଗାଓଁ ଟ୍ରାଫିକ ଜାମର ଫଟୋ ସହ ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରିଥିବା ବେଳେ ବିଭିନ୍ନ ଲୋକେ ବନ୍ଦକୁ ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି।

   Related Posts