Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

୧୬ ଘଣ୍ଟା ପରେ କୂଅରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ବାର୍‌ହା, ଧାନ ଖାଇବାକୁ ଆସି ଫସିଯାଇଥିଲା

19/04/2020 at 2:18 PM

ଝାରସୁଗୁଡା ୧୯।୦୪: ଝାରସୁଗୁଡା ଜିଲ୍ଲା ଲଖନପୁର ବ୍ଲକର କିରିତମାଲ ଗାଁରେ କୁଅରେ ପଡିଥିବା ଏକ ବାରହା ପ୍ରାୟ ୧୬ ଘଣ୍ଟା ପରେ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି | ଆଜି ସକାଳୁ କିରିତମାଲ ଗାଁ ର ଦିନବନ୍ଧୁ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ବାଡିରେ ରହିଥିବା ଏକ ଖୋଲା କୁଅରେ  ଏକ ବାରହା ପଡିଥିବା ଗାଁ ଲୋକମାନେ ଦେଖିଥିଲେ |ତୁରନ୍ତ ଗ୍ରାମବାସୀ ବାରହାକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବାକୁ ବନ ବିଭାଗକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ |

କିନ୍ତୁ ଦୀର୍ଘ ସମଯ ଅପେକ୍ଷା ପରେ ବନ ବିଭାଗର ଅଧିକାରୀମାନେ କିରିତମାଲରେ ନ ପହଞ୍ଚିବାରୁ ଗାଁର ଯୁବକ ମାନେ ଏକାଠି ହୋଇ ନିକଟରେ ଥିବା ଦୁଇଟି ବୋରୱେଲରୁ ମଟର ଲଗାଇ କୁଅରେ ପାଣି ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ | ପ୍ରାୟ ୪ ଘଣ୍ଟା ଧରି କୁଅରେ ପାଣି ଛାଡିବା ପରେ କୁଅଟି ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲା ଓ ବାରହା କୁଅରୁ ବାହାରି ଦୌଡି ପଳାଇଥିଲା | ଛତିଶଗଡ ସୀମାକୁ ଲାଗି ରହିଥିବା ଏହି ଗାଁକୁ ଅନ୍ୟ ଅଞ୍ଚଳରୁ ରବି ଧାନ ଖାଇବାକୁ ଆସିଥିବା ବାରହାଟି ଫସି ଯାଇଥିଲା ଓ ଏହା ଗତକାଲି ରାତିରୁ କୁଅ ଭିତରେ ପଡି ଛଟପଟ ହେଉଥିଲା | ଆଜି ସକାଳୁ କୁଅରୁ ବାହାରି ନିକଟସ୍ଥ ଜଙ୍ଗଲକୁ ବାରହା ଚାଲିଯାଇଥିବା ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ କହୁଥିବା ବେଳେ ବନ ବିଭାଗ ଅଧିକାରୀ ସେଠାରେ ନ ପହଞ୍ଚିବାକୁ ନେଇ ଲୋକେ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି |

   Related Posts