Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିରାଟ ବାହିନୀର ସ୍ଵପ୍ନ ଧୂଳିସାତ: ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍‌କୁ ମିଳିଲା ନୂଆ ବାଦଶାହା, ଭାରତକୁ ୮ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ବିଶ୍ଵ ଟେଷ୍ଟ ଚମ୍ପିଆନସିପ୍‌ ଜିତିଲା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଆଜି ୩୭୫ ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ବନ୍ଦିତା ପରିଡ଼ା ହେଲେ ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ ସଭାନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ୟୁକେ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ନିରବ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଝଟକା, ପ୍ରତ୍ୟର୍ପଣ ବିରୋଧରେ ଦାଖଲ ଆବେଦନ ଖାରଜ, ଏବେ ଭାରତ ଆସିବାକୁ ପଡିବ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୋରୁ ଚୋରା ଚାଲାଣ ବେଳେ ଜବତ ହେଲା ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ୫ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ଦଲାଲ ଫେରାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜଧାନୀରେ ମାତିଲେ ଲୁଟେରା : ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଦୋକାନରେ ବୁଲାଇଲେ କଳାକନା, ସିସିଟିଭିରେ କଏଦ ହେଲା ଦୃଶ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଅନଲକ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ପରେ ଲୋକେ ମାନୁନାହାନ୍ତି କୋଭିଡ୍ ନିୟମ, ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ ବିପଦ – ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଳିତ ବର୍ଷ ୩୦% ହ୍ରାସ ହେବ ନବମ ଓ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀର ସିଲାବସ୍ – ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • କାମାକ୍ଷାନଗର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ପଡିଗଲେ ଭାଲୁ ହାବୁଡରେ, ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଦେଶରେ ତଳମୁହାଁ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍,୧୩୫୮ ମୃତ
  • ||

କାହିଁକି ବାଳାଶ୍ରମରୁ ଚାଲି ଯାଉଛନ୍ତି ? ନିଖୋଜ ୪ ଅନ୍ତେବାସୀ ଉଦ୍ଧାର

31/10/2020 at 10:24 AM

ଯାଜପୁର ୩୧।୧୦: ଯାଜପୁର ଟାଉନ ସ୍ଥିତ ଉତ୍କଳ ବାଳାଶ୍ରମରୁ ନିଖୋଜ ହୋଇ ଯାଇଥିବା ୪ ଅନ୍ତେବାସୀ ଉଦ୍ଧାର । ଚାରିଦିନ ତଳେ ବାଳାଶ୍ରମରୁ ଚାରି ଜଣ ନାବାଳକ ଅନ୍ତେବାସୀ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ, ହେଲେ ଆଶ୍ୟର୍ଯ୍ୟଜନକଭାବରେ ବାଳାଶ୍ରମର ସୁପରିଟେଣ୍ଡେଣ୍ଟ ଏକଥା ଜାଣି ନଥିଲେ, କି ଥାନାରେ ଏନେଇ ଅଭିଯୋଗ ମଧ୍ୟ କରିନଥିଲେ । କିଛି ସମାଜସେବୀ ଏମାନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ପରେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲେ ବାଳାଶ୍ରମ ସୁପରିଟେଣ୍ଡ ।

ଅନ୍ତେବାସୀ ନିଖୋଜ ହେଲା ପରେ ମଧ୍ୟ ଜିଲ୍ଲା ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ଓ ବାଳାଶ୍ରମ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ କାହାରି ପାଖରେ କୌଣସି ସୂଚନା ନଥିଲା । ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ବାଳାଶ୍ରମରେ କେତେ ପିଲା ରହୁଛନ୍ତି କେତେ ଜଣ ପିଲା ନିଖୋଜ ଅଛନ୍ତି କେଉଁ ସୁବିଧାରୁ ପିଲା ବଞ୍ଚିତ ହେଉଛନ୍ତି ଏହାର ହିସାବ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ରଖିଛି ତ ??  ବାଳାଶ୍ରମରେ ରହୁଥିବା ଛୋଟ ଛୋଟ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମରା ଯାଉଥିବା ନେଇ ଆସିଛି ସାଙ୍ଘାତିକ ଅଭିଯୋଗ ।

ଗତ କିଛିଦିନ ତଳେ ତିନି ଜଣ ଅନ୍ତେବାସୀଙ୍କୁ ପାଣିକୋଇଲି ବେଙ୍ଗାସାହି ନିକଟରୁ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିଲେ ।  ସେହିପରି ତିନିଦିନ ତଳେ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଆଉ ଜଣେ ଅନ୍ତେବାସୀଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା । ଏସବୁ ଘଟଣା ବାଳାଶ୍ରମର ପରିଚାଳନା ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଚିହ୍ନ ଲଗାଇଛି ।

   Related Posts