Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁଶୁଡିଯିବ ଘାଘରା ପୋଲ ! ବିପଦରେ ଶହଶହ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୫୨୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୦୪୬୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ବେଲଗାମ୍ : ଆଉ ୧୩ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବଡପୋଖରୀଆ ପଞ୍ଚାୟତ : ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେଲାନି, ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଚୟନ ହେଲେ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ଓ୍ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||
  • ପରିବା ମାର୍କେଟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ସବୁ ଦୋକାନ
  • ||

କରୋନା କବଳରେ ପୋଲିସ, ଗୋଟିଏ ଆଉଟ୍‌ପୋଷ୍ଟର ୭ କର୍ମଚାରୀ କୋଭିଡ୍-୧୯ ପଜିଟିଭ୍

26/04/2020 at 7:46 AM

ବାରାଣାସୀ ୨୬।୪: ଦେଶରେ କମୁନି କରୋନା ଆତଙ୍କ । ଦିନକୁ ଦିନ ବଢି ବଢି ଚାଲିଛି ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା । ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ମଧ୍ୟ କରୋନା କାୟା ବିସ୍ତାର କରିଚାଲିଛି । ଶନିବାର ବାରାଣାସୀରେ ମୋଟ୍ ୮ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୭ ଜଣ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ । ଗୋଟିଏ ଚେକ୍ ପୋଷ୍ଟରେ ୭ ଜଣ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ନିୟୋଜିତ ରହିଥିଲେ ।

କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ୧୪ ଜଣ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କଠାରେ କରୋନା ଲକ୍ଷଣ ଦେଖାଦେଇଥିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କୁ ଏକ ଗେଷ୍ଟ ହାଉସରେ ରଖାଯାଇଥିଲା । ଏହି ୧୪ ଜଣ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୭ଜଣ କୋରନା ପଜିଟିଭ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ଏହାବ୍ୟତୀତ, ପିଟାର୍କୁଣ୍ଡା ବଫର୍ ଜୋନ୍ ଚିହ୍ନିତ ହଟସ୍ପଟ୍ ନିକଟରୁ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ବ୍ୟକ୍ତି ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ବୟସ 39 ବର୍ଷ | ନିଜେ ସିଗ୍ରା ଅଞ୍ଚଳରେ ଏହାର ଏକ ରେସନ ଦୋକାନ ଅଛି |

ୟୁପିରେ ୭ ଜଣ ପୋଲିସ ଏକାସହ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ହେବାରେ ଏହା ହେଉଛି ପ୍ରଥମ ଘଟଣା । ଏହି ୭ ଜଣ ପୋଲିସ ବାରାଣାସୀର ସିଗ୍ରା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ପରିସରର ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି ଆଉଟ ପୋଷ୍ଟରେ ରହିଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କ ସହ ଅନ୍ୟ ୭ ଜଣ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍ ହୋଇଥିବାବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ନେଗେଟିଭ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି । ସେମାନଙ୍କୁ ଆଉ ୧୪ ଦିନ ପାଇଁ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍ ରେ ରଖାଯିବ । କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ହୋଇଥିବା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପଣ୍ଡିତ ଦୀନଦୟାଲ ହସ୍ପିଟାଲର ଆଇସୋଲେସନ୍ ୱାର୍ଡକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବାରାଣାସୀରେ ପଜିଟିଭ୍ ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩୪କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୨୫ ଜଣ ସକ୍ରିୟ ସଂକ୍ରମିତ ଥିବାବେଳେ ୮ଜଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏଥିସହ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ବାରାଣାସୀରେ କୌଣସି ନୂତନ ହଟସ୍ପଟ୍ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇନାହିଁ ।

   Related Posts