Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୯ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା କୋଭିଡ୍ ଟିକାକରଣ, ୧୬୧ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଚାଲିଛି ଟିକାଦାନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୮ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୧୨୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫୧୫୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଟ୍ରକକୁ ସାମ୍ନା ପଟୁ ପିଟିଲା ବାଇକ୍‌, ଚାଲିଗଲା ଶଳା-ଭିଣୋଇଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||

ଡରାଉଛି କରୋନାର ନୂଆ ଷ୍ଟ୍ରେନ୍ : ଦେଶରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩୩କୁ ବୃଦ୍ଧି, ଜାନୁୟାରୀ ୫ ଯାଏଁ ଭାରତ-ବ୍ରିଟେନ୍ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ

2/01/2021 at 5:18 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୨/୦୧ : ଭାରତରେ କରୋନା ଭାଇରସର ନୂଆ ଷ୍ଟ୍ରେନ୍ ଦିନକୁ ଦିନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ଦେଶରେ ନୂଆ ଷ୍ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩୩କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ବ୍ରିଟେନ୍‌ରୁ ଗୁଜୁରାଟ ଫେରିଥିବା ୪ ଜଣ କରୋନା ଭାଇରସର ନୂଆ ଷ୍ଟ୍ରେନ୍‌ ଦ୍ବାରା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଏହି ୪ ଜଣଙ୍କ ନମୂନା ପୁଣେ ସ୍ଥିତ ଭାଇରୋଲୋଜି ଲାବ୍‌କୁ ପଠାଯାଇଥିଲା । ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟ ୧୫ ଜଣଙ୍କ ନମୂନା ଫଳାଫଳ ଆସିବାକୁ ବାକିଅଛି ।

ଗୁଜରାଟର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବ ଜୟନ୍ତି ରବି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯେଉଁମାନେ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଆସିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ କଣ୍ଟାକ୍ଟ ଟ୍ରେସିଂ ଜାରି ରହିଛି । ଏହା ସହ ଯେଉଁ ଯାତ୍ରୀମାନେ ସେମାନଙ୍କ ସହ ବିମାନରେ ବ୍ରିଟେନରୁ ଭାରତ ଆସିଥିଲେ, ସେମାନଙ୍କର ମଧ୍ୟ କଣ୍ଟାକ୍ଟ୍ ଟ୍ରେସିଂ ଜାରି ରହିଛି ।

ନୂଆ ଷ୍ଟ୍ରେନ୍ ଦ୍ବାରା ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିବା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ NCDC ଦିଲ୍ଲୀରୁ ୮ ଜଣ, ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ୧୦ ଜଣ, ପୁଣେରୁ ୯ ଜଣ, IGIB ଦିଲ୍ଲୀରୁ ୨ ଜଣ, ହାଇଦରାବାଦରୁ ୩ ଜଣ ଏବଂ NIBMG କଲ୍ୟାଣୀରୁ ଜଣେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଭାରତରୁ ବ୍ରିଟେନକୁ ବିମାନ ସେବା ଆସନ୍ତର ଜାନୁୟାରୀ ୬ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଏହା ସହ ବ୍ରିଟେନ୍‌ରୁ ଭାରତକୁ ବିମାନ ସେବା ୮ ଜାନୁୟାରୀରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ । କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ହରଦୀପ ସିଂହ ପୁରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପ୍ରତି ସପ୍ତାହ​‌ରେ ମାତ୍ର ୩୦ ଟି ବିମାନକୁ ଯିବାଆସିବା ପାଇଁ ଅନୁମତି ମିଳିବ । କରୋନାର ନୂଆ ଷ୍ଟ୍ରେନ୍‌କୁ ଆଖି ଆଗରେ ରଖି ୨୩ ଜାନୁୟାରୀ ଯାଏଁ ଏହି ନିୟମ ଲାଗୁହେବ । ଏହା ପରେ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦେଖି ପରବର୍ତ୍ତୀ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ ବୋଲି କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ।  

   Related Posts