ori homes
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି ପବିତ୍ର ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ଭଉଁରୀ : ଅଖ ଚକ ଡେରା ନୀତି ସଂପନ୍ନ
  • ||
  • କୁତବ ମୀନାର ପରିସରରେ ଖନନ ସହ ଆଇକନୋଗ୍ରାଫି କରିବାକୁ ଏଏସ୍‌ଆଇକୁ ସଂସ୍କୃତି ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସ୍ୱିଜରଲାଣ୍ଡରେ ବିଶ୍ୱ ଅର୍ଥନୈତିକ ମଞ୍ଚର ବାର୍ଷିକ ସମ୍ମିଳନୀ : ମହାମାରୀରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ ବାଟ ବାହାର କରିବେ ବିଶ୍ୱନେତା
  • ||
  • ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ରନ୍ ଅପ୍ ଯାଞ୍ଚ କଲେ ଅର୍ଜୁନ ତେନ୍ଦୁଲକର : କିନ୍ତୁ ଚୂଡାନ୍ତ ଏକାଦଶରେ ମିଳିଲାନି ଏଣ୍ଟ୍ରି
  • ||

ପଣାପିଇ ୩୦ରୁ ଅଧିକ ଅସୁସ୍ଥ ଘଟଣାରେ ଚାରି ଗିରଫ, କିଛି ଅସୁସ୍ଥଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଜାରି

14/04/2020 at 11:56 AM

ଭଦ୍ରକ ୧୪।୦୪: ଓଡ଼ିଆ ନବ ବର୍ଷ ଓ ପଣା ସଂକ୍ରାନ୍ତି ଅବସର ରେ ପଣା ପିଇ ୩୦ରୁ ଅଧିକ ଅସୁସ୍ଥ ଘଟଣା ରେ ୪ଜଣ ଗିରଫ । ଅସୁସ୍ଥମାନେ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇ ଏବେ ମଧ୍ୟ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି । ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବ୍ଲକ ପିରିପୁର ଓ ମହୁରା ଗାଁ ରେ ଗ୍ରାମଦେବତୀ ଙ୍କ ପାଖ ରେ ପଣା ସଂକ୍ରାନ୍ତି ରେ ପଣା ପିଇ ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଛୋଟ ଶିଶୁଙ୍କ ସମେତ ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ । ଅସୁସ୍ଥଙ୍କୁ ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା ।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ଧାମନଗର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ପିରିପୁର ଓ ମହୁରା ଗାଁ ରେ ଗ୍ରାମଦେବତୀଙ୍କ ପାଖରେ ପଣା ସଂକ୍ରାନ୍ତିରେ ପଣାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ହୋଇଥିଲା । ସେହି ପଣା ପିଇ ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଛୋଟ ଶିଶୁଙ୍କ ସମେତ ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ । ଅସୁସ୍ଥଙ୍କୁ ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ଲକଡାଉନ ବେଳେ ଆୟୋଜନ ହୋଇଥିବାରୁ ୪ଜଣ ଙ୍କୁ ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି । ତେବେ ଗ୍ରାମଦେବତୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବିଲ ମଝିରେ ହୋଇଥିବାରୁ କୌଣସି ନିୟମକୁ ନମାନି ଆୟୋଜନ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଅସୁସ୍ଥଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେତେଜଣ ଏବେ ବି ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିବା ବେଳେ ଭଦ୍ରକ ଏସପି ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପଦାଧିକାରୀ ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ଯାଇ ତଦନ୍ତ କରିବା ସହ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ୪ଜଣ ଆୟୋଜକ ବୋଲି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ଥାନାଧିକାରୀ ସନାତନ ସାହୁ ।

   Related Posts