Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୋଖରୀରୁ ମିଳିଲା ନିଖୋଜ ଶିଶୁକନ୍ୟାର ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଶିକାରୀ ଗିରଫ, ୬ ମୃତ ବିଦେଶୀ ପକ୍ଷୀ ଜବତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୭କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୯୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୬୮୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୬୨୧ ମୃତ
  • ||
  • ମଝି ସମୁଦ୍ରରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଧକ୍କା ହେଲା ୨ ଜାହାଜ
  • ||
  • ବାତ୍ୟାର ରୂପ ନେବ ଲଘୁଚାପ ! ଅନୁମାନ ଲଗାଇଲାଣି ଆଇଏମଡି, ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ବାଘ ଗଣନା ବେଳେ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା !
  • ||
  • ଶୀତ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ରବିବାର ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ, ବିରୋଧିଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ମୃତ୍ୟୁର ଦୂତ ସାଜିଲା ପରିତ୍ୟକ୍ତ କାନ୍ଥ ; ପେଟ ପାଟଣା ପାଇଁ ହାଟକୁ ଆସିଥିବାବେଳେ କାନ୍ଥ ପଡି ଗଲା ୪ ଜୀବନ, ୫ ଜଣ ମେଡିକାଲରେ ଚିକିତ୍ସିତ

9/06/2019 at 4:09 PM

ଢେଙ୍କାନାଳ (ପ୍ରତାପ ବରାଳ) ୯|୬: ପେଟ ପାଟଣା ପାଇଁ ଆସିଥିଲେ ହାଟକୁ । ହେଲେ ହାଟରେ ଯେମିତି ମୃତ୍ୟୁ ଏମାନଙ୍କୁ ଅପେକ୍ଷା କରି ରହିଥିଲା । ମୃତ୍ୟୁର ଦୂତ ସାଜିଥିଲା ଏକ ପରିତ୍ୟକ୍ତ କାନ୍ଥ । ଢେଙ୍କାନାଳ କାଲଟାକ୍ସସ୍ଥିତ ଅଲସୁଆ ହାଟରେ କାନ୍ଥ ପଡ଼ି ଯାଇଛି ୪ ଜୀବନ । ୫ଗୁରୁତରଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୩ ଜଣଙ୍କୁ କଟକ ଏସସିବି ପଠାଯାଇଛି । ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରଙ୍କୁ  ୨୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି ।  ଗୁରୁତରଙ୍କ ମାଗଣା ଚିକିତ୍ସାସେବା ପାଇଁ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି ।  ସେପଟେ ଅଘଟଣର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି ପ୍ରଶାସନ ।

ସକାଳୁ ସକାଳୁ ଅଘଟଣ  । ପେଟ ପାଟଣା ପାଇଁ ଆସିଥିଲେ ହାଟକୁ । ହେଲେ ଶବ ହେଇ ଫେରିଲେ ଘରକୁ । ଢେଙ୍କାନାଳ ସହର କାଲଟାକ୍ସସ୍ଥିତ ଅଳସୁଆ ହାଟରେ ଅଘଟଣ । କାନ୍ଥ ପଡ଼ି ଯାଇଛି ୪ ଜୀବନ । ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଖରାରୁ ବର୍ତ୍ତିବା ପାଇଁ  ହାଟ ନିକଟରେ ବନ୍ଦ ହୋଇ ପଡ଼ିଥିବା ରାଇସ ମିଲ୍‌ର ପରିତ୍ୟକ୍ତ କାନ୍ଥ  ନିକଟରେ ବସିଥିଲେ । ଟିକିଏ ଛାଇ ଆଶାରେ ଆସିଥିବା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ଅଚାନକ ମାଡ଼ିବସିଥିଲା ପରିତ୍ୟକ୍ତ କାନ୍ଥ । ଘଟଣାରେ ୫ ଜଣ ଗୁରୁତର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୩ ଜଣଙ୍କୁ ସଙ୍କଟାପନ୍ନ ଅବସ୍ଥାରେ କଟକ ଏସସିବି ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି ।

ଓଡ୍ରାଫ ଓ ଢେଙ୍କାନାଳ ଦମକଳ ବାହିନୀ ପହଞ୍ଚି ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ । ଘଟଣାସ୍ଥଳ ଏବଂ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ, ଏସପି ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରକୁ ରେଡକ୍ରସ ପାଣ୍ଠିରୁ ୨୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । ଏହାସହ ଆହତଙ୍କୁ ମାଗଣା ଚିକିତ୍ସା ଯୋଗାଇଦିଆଯିବ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ଅଘଟଣ ପାଇଁ ପୌର ସଂସ୍ଥାକୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି ବ୍ୟବସାୟୀ । ବେପାରୀଙ୍କୁ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ସେଡ୍ ଯଦି ଯୋଗାଇଦିଆଯାଇଥାଆନ୍ତି ତାହାଲେ ଏପରି ଅଘଟଣକୁ ରୋକାଯାଇପାରିଥାଆନ୍ତା ।

ଅଘଟଣ ପରେ ପୌରସଂସ୍ଥାର ଚେତା ପଶିଛି । ବ୍ୟବସାୟୀମାନଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ହାଟରେ ରହିଥିବା ଅନ୍ୟ ପରିତ୍ୟକ୍ତ ଓ ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ କାନ୍ଥ ଗୁଡିକ ଭାଙ୍ଗିବା ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି  ।

   Related Posts