Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶରେ ସଜେଇ ହେବେ ଶ୍ରୀଜିଉ, ଆରମ୍ଭ ହେଲା ପ୍ରସ୍ତୁତି
  • ||
  • କୋଇଲା ଖଣି ଆବଣ୍ଟନ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଟି ତଳୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ସହ ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ରାଜନଗର : ଭୋଗ ଖାଇ ୧୫୦ ଅସୁସ୍ଥ, ୩୦ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡିଗଲା ମାଛଧରା ଟ୍ରଲର, ୫ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଉଦ୍ଧାର, ୪ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪୮୦କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରେନ୍‌ରେ କଟି ବାପା-ଝିଅ-ପୁଅର ମୃତ୍ୟୁ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କାଦେଲା ହାଇଓ୍ୱା ଟ୍ରକ, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||

କଂଗ୍ରେସର ଗଡ ରାଜନଗର ନିର୍ବ।ଚନ ମଣ୍ଡଳିରେ ବିଜେଡି ଟିକେଟ୍ ଦୌଡରେ ୪ ଆଶାୟୀ

6/03/2019 at 2:37 PM

ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ୬|୩ : ନିର୍ବ।ଚନ ସମୟ ଯେତିକି ପାଖେଇ ଆସୁଛି ରାଜନଗର ନିର୍ବ।ଚନ ମଣ୍ଡଳିର ସେତିକି ସରଗରମ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ରାଜେନୈତିକ ପାଣିପାଗ। ଏହି ନିର୍ବ।ଚନୀ ଉଷ୍ମତା ଭିତରେ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳରେ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି ଆଶାୟୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା। ଦଳୀୟ ଟିକେଟ୍ ହାତେଇବା ପାଇଁ ଆଶାୟୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ଉତ୍କଣ୍ଠା ଏବେ ଶୀତଳ ଯୁଦ୍ଧରେ ପରିଣତହେଲାଣି। ଏମିତିକି ଦଳର ଆଶାୟୀମାନେ ପରସ୍ପର ଉପରକୁ କାଦୁଆ ଫିଙ୍ଗିବା ଆରମ୍ଭ କଲେଣି।

ଆଶାୟୀଙ୍କ ଲମ୍ବା ଧାଡି।କିଏ ସାଉଁଟି ପାରିବ ଦଳୀୟ ନେତାଙ୍କ ସମର୍ଥନ ଏବଂ ହାତେଇ ପାରିବ  ଦଳୀୟ ଟିକେଟ୍‌ ନେଇ ଆଶାୟୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲାଣି ପ୍ରତିଯୋଗିତା।ତେବେ ଆଶାୟୀଙ୍କ ଦୌଡରେ ଏବେ ମୁଖ୍ୟତଃ ୩ ଜଣ ଟାଣୁଆ ନେତାଙ୍କ ନାମ ଆଗରେ ରହିଛି। ବିଜେଡି ଜିଲ୍ଲା ସଭାପତି ଧୃବ ସାହୁ ଟିକେଟ୍ ଦଉଡରେ ଏବେ ଆଗରେ ଅଛନ୍ତି ।  ପୂର୍ବ ଥର ଦଳୀୟ ଟିକେଟ୍ ପାଇ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଂଶୁମାନ ମହାନ୍ତିଙ୍କଠାରୁ ପରାଜୟ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଚଳିତବର୍ଷ ନିର୍ବ।ଚନ ପାଇଁ ଖୁବ୍ ଯୋରଦାର ପ୍ରଚେଷ୍ଟା କରିଚାଲିଛନ୍ତି ।

ତେବେ ଦଳର ଅନ୍ୟତମ ଆଶାୟୀ ଜିଲ୍ଲା କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ସଭାପତି ଦୁର୍ଗ।ଶିଷ ମହାନ୍ତି ୨୦୦୯ ମସିହାରେ ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ନିର୍ବ।ଚନରେ ଲଢିଥିବାବଳେ ଥରେ ବିଜୟୀ ହୋଇ ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବେ ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ଦଳର ଅନ୍ୟତମ ଆଶାୟୀ ଅଜିତ ନାୟକ ୨୦୦୧ରେ ବିଜେଡିରୁ ଟିକେଟ୍ ପାଇ ଜିଲ୍ଲାପରିଷଦ ନିର୍ବ।ଚନରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାର ଭୋଟ୍ ପାଇ ବିଜେଡିରୁ ଜିଲ୍ଲାପରିଷଦ ରୂପେ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ତ୍ବ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ମଧ୍ୟ ଚଳିତ ନିର୍ବ।ଚନରେ ବିଧାୟକ ଟିକେଟ ପାଇବା ପାଇଁ ଆଶା ରଖିଛନ୍ତି ।   ଅନ୍ୟପଟେ ଆଉ ଜଣେ ଆଶାୟୀ ସଂଜୟ ଜେନା ମଧ୍ୟ ଟିକେଟ ପାଇବାକୁ ଆଶା ରଖିଛନ୍ତି ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଜିଲ୍ଲା ବିଜେଡିର ସଭାପତି ଧୃବ ସାହୁ ବେଶ୍ କିଛି ଦିନ ଆଗରୁ ପୋଷ୍ଟର ବ୍ୟାନର ମାରି ନିଜ ପତିଆରା ଜାହିର କରିବା ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ ଚଳାଇଛନ୍ତି । ତବେ ତାଙ୍କ ଲୋକସମ୍ପର୍କ ଏବଂ ତୃଣମୂଳ ସ୍ତରରେ ଥିବା ଦକ୍ଷତା ତାଙ୍କୁ ଟିକେଟ ମିଳିବାରେ ସହାୟତା କରିବ ବୋଲି ସେ ଆଶା କରିଛନ୍ତି । ଦଳୀୟ ନେତାଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ଅତି ଭଲ ସମ୍ପର୍କ ରହିଛି ବୋଲି ଧୃବ ସାହୁ ଦୃଢୋକ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରିବା ସହିତ ଏହି ସମ୍ପର୍କ ହିଁ ତାଙ୍କୁ ଟିକେଟ୍ ଦେବାରେ ସହାୟତା ହେବ ବୋଲି ସେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ କହିଛନ୍ତି। ଦଳରେ ଏହି ୪ ଜଣ ନୁହନ୍ତି ବରଂ ଏବେ ବିଜେଡିର ଲୋକପ୍ରିୟତାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସଂଖ୍ୟାଧିକ ଆଶାୟୀ ଟିକେଟ ପାଇଁ ଧାଡିରେ ଛିଡାହୋଇଛନ୍ତି ବୋଲି ସାଧାରଣରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଯୋରଧରିଛି। ତେବେ କଣ ନିଷ୍ପତି ନେବ ତାହା ଉପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର ରହିଛି ।

ରାଜନଗର ସଂରକ୍ଷିତ ବିଧାନସଭା ଆସନ ପାଇଁ ବିଜେଡିରେ ଆଶାୟୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢୁଥିବା ବେଳେ ଟିକେଟ୍ ହାତେଇବା ନେଇ ବିବାଦ ମଧ୍ୟ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ତେବେ ଦଳର ନିଷ୍ପତ୍ତି ପରେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟଙ୍କୁ ସମ୍ଭାଳିବା ଦଳ ପାଇଁ କାଠିକର ପାଠ ହୋଇପଡିବ।

   Related Posts