Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ପରେ ବିଫଳ ହେଲେ ଆରସିବି ବୋଲର, ‘କର ବା ମର’ ମ୍ୟାଚରେ ୫ ଓ୍ୱିକେଟରେ ଜିତିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ
  • ||
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ଗାଜିଆବାଦରେ ଲୁଚିଥିଲେ ବିଦେଶୀ ତବଲିଗୀ ଜମାତ ସଦସ୍ୟ, ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିବା ୪ ଜଣ ଗିରଫ

19/04/2020 at 9:53 PM

ଗାଜିଆବାଦ ୧୯।୪: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ଗାଜିଆବାଦରେ ବିଦେଶୀ ଜମାତ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଆଶ୍ରୟ ଦେବା ଅଭିଯୋଗରେ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । ଏହି ୪ ଜଣ ପୁରୁଷ ଇଣ୍ଡୋନେସିଆର ୪ ଜଣ ପୁରୁଷ ଏବଂ ୫ ଜଣ ମହିଳାଙ୍କୁ ଲୁଚାଇ ରଖିଥିଲେ । କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍ ଶେଷ ହେବା ପରେ ଆଶ୍ରୟକାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । ସାହିବାବାଦ ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

ଦିଲ୍ଲୀ ନିଜାମୁଦ୍ଦିନ ଅଞ୍ଚଳରେ ଅବସ୍ଥିତ ମରକଜରେ ତବଲିଗୀ ଜମାତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲା ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିଲା । ବିଦେଶରୁ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ଆସିଥିଲେ । ଅନେକ ରାଜ୍ୟରେ ତବଲିଗୀ ଜମାତ ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକଙ୍କ କରୋନା ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ ଆସିଥିଲା । ଯେଉଁ ରାଜ୍ୟରେ ଜମାତର ଲୋକମାନେ ଫେରି ଆସିଥିଲେ, ସେମାନଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିବା ଯୋଗୁଁ ଅନେକ ଲୋକ ମଧ୍ୟ ଏହି ଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ ।

ଜମାତ ରାଜ୍ୟ ତଥା କେନ୍ଦ୍ରର ସମସ୍ୟାକୁ ବଢାଇ ଦେଇଛି । ଏହି ସମୟରେ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ରୋହିଙ୍ଗ୍ୟା ଏବଂ ତବଲିଗୀ ଜାମାତର ସମ୍ପର୍କ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟ ତଥା କେନ୍ଦ୍ରଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଏକ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି । ରୋହିଙ୍ଗ୍ୟା ମୁସଲମାନ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ପରିଚିତମାନେ ମଧ୍ୟ କୋଭିଡ-୧୯ ପରୀକ୍ଷା କରିବା ଉଚିତ୍ ।

ଏ ନେଇ ଆବଶ୍ୟକ ପଦକ୍ଷେପ ମଧ୍ୟ ନିଆଯିବା ଉଚିତ୍ ବୋଲି ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କହିଛି । ତବଲିଗୀ ଜମାତରେ ଅନେକ ବିଦେଶୀ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି । ଯେଉଁମାନେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲୁଚି ରହିଛନ୍ତି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ପୋଲିସ ଶୀଘ୍ର ଜମାତ ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଖୋଜିବାରେ ଲାଗିଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ଜମାତର ମୌଲାନା ମହମ୍ମଦ ସାଦଙ୍କ ସମେତ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟହୀନ ହତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଥିଲା । ଜମାତରେ ଜଡିତ ୧୮୯୦ ବିଦେଶୀ ନାଗରିକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଲୁକ୍ ଆଉଟ୍ ନୋଟିସ୍ ଜାରି କରାଯାଇଛି । ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ ଏହି ଲୋକମାନେ ଭିସା ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ପୋଲିସ ମରକଜରୁ ୨୩୦୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ବାହାର କରିଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ୫୦୦ରୁ ଅଧିକ ବିଦେଶୀ ଥିଲେ ।

   Related Posts