Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହାଇଦର ମାମଲାରେ ପୋଲିସକୁ ସହାୟତା କରିବି: ୟାକୁବ୍‌
  • ||
  • ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିବି ବୋଲି କହିଲେ ହାଇଦର ସହଯୋଗୀ ୟାକୁବ
  • ||
  • ହାଇଦର ଫେରାର ନେଇ ନୂଆ ଖୁଲାସା: ବୁର୍ଲା ମେଡିକାଲରୁ ରେଫର ହୋଇନି, ଆଉଟ୍‌ଡୋର କି ଇନଡୋର୍‌ରେ ନାହିଁ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟରର ନାଁ
  • ||
  • କରୋନା ସ୍ଥିତି ନସୁଧୁରିବା ଯାଏ ରେମଡେସିଭିର ରପ୍ତାନୀ ବନ୍ଦ
  • ||
  • ରାସନ୍ ଧରି ଫେରୁଥିଲେ, ଓଲଟି ଗଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର ଡାଲା, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ପୋଲିସର ଅପରେସନ୍ ହାଇଦର : ଚଢାଉ ଜୋରଦାର, ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଲାଗିଲା ପୋଷ୍ଟର
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାରଠୁ ଲଗାତାର ୬ ଦିନ ବନ୍ଦ ରହିବ ବ୍ୟାଙ୍କ: ସୋମବାର ସାରି ଦିଅନ୍ତୁ ବ୍ୟାଙ୍କ କାମ
  • ||
  • SCBରୁ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟାର ହାଇଦର୍‌ ଫେରାର ଘଟଣା, ୬ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବସକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ୍, ଜୀବନ ହାରିଲେ ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ, ଝିଅ ଗୁରୁତର
  • ||

କରୋନାରେ ଚାଲିଗଲା ପୂର୍ବତନ ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ଜୀବନ

7/04/2021 at 10:14 PM

ଆସିକା, ୦୭/୦୪: ଆସିକା ବ୍ଲକ ଗଙ୍ଗାପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ସାହାସପୁର ଗ୍ରାମର ପୂର୍ବତନ ସରପଞ୍ଚ ନିଳାଞ୍ଚଳ ବେହେରାଙ୍କର କରୋନାରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ଗୁଜରାଟ ସହରର କିରଣ ହସପିଟାଲରେ ଗତ ଶୁକ୍ରବାର ସଂଧ୍ୟା ୬ଟାରେ ସେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ । ପୂର୍ବରୁ ସେ ଜ୍ଵରରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିଲେ ।

ଚିକିତ୍ସିତ ଅବସ୍ଥାରେ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହେବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଆଇସିୟୁରେ ରଖାଯାଇଥିଲା । ବୁଧବାର ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୯.୪୫ ମିନିଟରେ ସେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ନିଳାଞ୍ଚଳଙ୍କ ପୁଅ ଦିନେଶ ରଞ୍ଜନ ବେହେରା ଓରଫ ରାଜା ଵେହେରା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ଆସିକା ବ୍ଲକ ଗଙ୍ଗାପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ସାହସପୁର ଗ୍ରାମର ପୁର୍ଵତନ ସରପଞ୍ଚ  ନିଳାଞ୍ଚଳ ବେହେରା ଦିର୍ଘ ବର୍ଷ ଧରି ସୁରତ ସହରର ଡାଇମଣ୍ଡ ନଗରରେ ବୟନଶିଳ୍ପରେ ଜଣେ ଦକ୍ଷ କାରିଗର ରୂପେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ । ସେ ଆସିକା ବ୍ଲକ ଗଙ୍ଗାପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ସାହାସପୁର ଗ୍ରାମରେ ୨୦୦୨ ମସିହାରେ କଂଗ୍ରେସ ସମର୍ଥିତ ସରପଞ୍ଚ ଭାବେ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିଲେ । ସେ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଵହୁ ଜନହିତକର କାର୍ଯ୍ୟ କରି ସୁନାମ ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି । ସେ, ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ସଵିତା ଵେହେରା, ପୁଅ ଦିନେଶ ରଞ୍ଜନ ବେହେରା ଓ ଝିଅ ଡିମ୍ପଲ ବେହେରା ସହ ସୁରତର ଖଡସାଦ ଗାଁ କ୍ରିଷ୍ଣା ବଙ୍ଗଳାରେ ରହୁଥିଲେ । ସେଠାରେ ସେ ହରେକ୍ରିଷ୍ଣା ଏକ୍ସପୋର୍ଟ ପ୍ରାଇଭେଟ ଲିମିଟେଡ଼ରେ ଜଣେ ଦକ୍ଷ ଡାଇମଣ୍ଡ କାରଗର ଥିଲେ ।

ସୁରତରେ ରହିବା ସହ ଓଡ଼ିଆ ଲୋକଙ୍କ କଥା ବୁଝାବୁଝି କରୁଥିଲେ । ବିଶେଷ କରି ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଶ୍ରମିକ ମାନଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ବୁଝିବା ସହ ଓଡ଼ିଆ ଲୋକଙ୍କ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ମନ୍ଦିର କମିଟିର ସଦସ୍ୟ ଥିଲେ । ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ପ୍ରଚାରିତ ପରେ ଆସିକା ସାହାସପୁର ଗ୍ରାମରେ ଶୋକର ଛାୟା ଖେଳି ଯାଇଛି ।

   Related Posts