Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଟଣା : ବଳଦ ନେଇ ଘରକୁ ଫେରୁଥିଲେ, ବଜ୍ରାଘାତରେ ଚାଲିଗଲା ରାଇଦାସଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ମହିଳା ସାମ୍ବାଦିକ ସବନମ୍‌ ଶିରିନ୍‌ଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ , କୋଭିଡ୍‌ରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ଏମସ୍‌ରେ ହେଉଥିଲେ ଚିକିତ୍ସିତ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବାପଘର ଲୋକ ଆଣିଲେ ବଧୂ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ, ଶ୍ବଶୁରଘର କହୁଛନ୍ତି ପଡିଗଲେ ବାଥରୁମ୍‌ରେ
  • ||
  • ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୯୭୯୩ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ୧୦ ବର୍ଷର ଶିଶୁର ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା…
  • ||
  • ଟ୍ରକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ବରଯାତ୍ରୀ ଗାଡି : ୫ ମୃତ, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୧୮ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨୨୧୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଭୋଟରଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବାକୁ ମନ୍ତ୍ରୀ ବାଣ୍ଟିଥିଲେ ନକଲି ପଟ୍ଟା

28/05/2018 at 4:05 AM

ଭୋଟ ପାଇଁ ଚଚଂକତା।ପଂଚାୟତ ଓ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଭୋଟରଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବାକୁ ମନ୍ତ୍ରୀ ବାଣ୍ଟିଥିଲେ ନକଲି ପଟ୍ଟା।ଏପରି ସାଂଘାତିକ ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି ତତ୍କାଳୀନ ମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଜୟପୁରର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ରବି ନନ୍ଦଙ୍କ ବିରୋଧରେ।ଅଭିଯୋଗ ଅନୁସାରେ ଜୟପୁର ତହସିଲର ୧୦ ହଜାରରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ ଲୋକଙ୍କୁ ଏପରି ପଟ୍ଟା ବଣ୍ଟା ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଏ ସବୁ ପଟ୍ଟା ଏବେ କାମରେ ଆସୁନଥିବାରୁ ହିତାଧିକାରୀ ସରକାରୀ ସୁବିଧା ସୁଯୋଗ ପାଇବାରୁ ବଂଚିତ।ଏହାକୁ ନେଇ ଜୟପୁର ବିଧାୟକ ତାରା ପ୍ରସାଦ ବାହିନୀପତି ଆନ୍ଦୋଳନ ଚେତାବନୀ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ଅଭିଯୋଗକୁ ଭିତ୍ତିହୀନ କହିଛନ୍ତି ରବି ନନ୍ଦ।
ଜୟପୁର ଉପଖଣ୍ଡ ମୁଖୀ ଖୁଡୁପି ଗାଁର ଶ୍ୟାମ ସୁନ୍ଦର ସୌରା।ଭୂମୀ ହୀନଙ୍କୁ ଘର ଢିଅ ପ୍ରଦାନ ସ୍କିମରେ ସରକାରଙ୍କ ଠାରୁ ଗୋଟିଏ ସେଣ୍ଟ ଜମି ୭ ବର୍ଷ ତଳୁ ପାଇଛନ୍ତି।ପାଖରେ ପଟ୍ଟା ବି ଅଛି।ହେଲେ ଏହି ପଟ୍ଟା ଧରି ସେ ୭ ବର୍ଷ ହେଲା ବୁଲୁଛନ୍ତି ସିନା ଘର ଢିଅ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇ ପାରୁ ନାହିଁ।ଆଉ ଇଏ ହେଉଛନ୍ତି ସେହି ଗାଁର ପିତାମ୍ବର ଝରା।ସେହି ଏକ ବର୍ଷ ପିତାମ୍ବର ବି ଘର ଢିଅ ପଟ୍ଟା ପାଇଛନ୍ତି। ପାଖରେ ପଟ୍ଟା ସହ ଘର ଢିଅ ବି ଅଛି।ହେଲେ ପାଖରେ ସବୁ ଥାଇ ବି ଘର ନିର୍ମାଣ କରିବାକୁ ବ୍ୟାଙ୍କ ଲୋନ୍ ଦେବାକୁ ମନା କରୁଛି।କାରଣ ଏ ସମସ୍ତ ପଟ୍ଟା ଜାଲ୍।ଏହି ପଟ୍ଟା ପ୍ରଦାନ କରିବାର କୌଣସି ପ୍ରମାଣ କି ତଥ୍ୟ ଜୟପୁର ତହସିଲଦାରଙ୍କ ରେକର୍ଡ ରୁମରେ ନାହିଁ।କେବଳ ପିତାମ୍ବର କି ଶ୍ୟାମ ସୁନ୍ଦର ଏପରି ପଟ୍ଟା ପାଇଛନ୍ତି ତାହା ନୁହେଁ,ମୁଖୀ ଖୁଡୁପି ଗାଁ ସହ ଜୟପୁର ତଦସିଲର ଫାମ୍ପୁଣୀ,ବାରଂଗପୁଟ,ଚାନ୍ଦିଲି,ବଡ ପାର୍,ଡଂଗର ଛିଂଚି,ଭଟା ଛିଂଚି ଗାଁର ୧୦ ହଜାର ଲୋକ ଏପରି ପଟ୍ଟା ପାଇ ଠକାମୀର ଶୀକାର ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

Leave a Reply

   Related Posts