Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଲୋକସଭାରେ ପାରିତ ହେଲା କୃଷି ଆଇନ ଉଚ୍ଛେଦ ବିଲ୍‌
  • ||
  • କୃଷକଙ୍କୁ ଦଳି ମାରିଲେ ୭ ଦନ୍ତା, ଖଣ୍ଡ ଖଣ୍ଡ କରିଦେଲେ ଶରୀର
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ୨୩୬ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୯କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୯୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୮୮୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ବନ୍ଦ : ବିଭିନ୍ନ ଭାଷାକୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ରାଜ୍ୟଭାଷା ମାନ୍ୟତା ପ୍ରଦାନ ଦାବି
  • ||
  • ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ବନ୍ଦ : ବିଭିନ୍ନ ଭାଷାକୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ରାଜ୍ୟଭାଷା ମାନ୍ୟତା ପ୍ରଦାନ ଦାବି
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ କନଷ୍ଟେବଳ, ଜବତ ହେଲାଣି ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ କନଷ୍ଟେବଳ, ଜବତ ହେଲାଣି ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଓମିକ୍ରନ୍ ନେଇ AIIMS ମୁଖ୍ୟ ଗୁଲେରିଆ ଦେଲେ ଚେତାବନୀ, କହିଲେ ନୂଆ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଭାକସିନକୁ ଦେଇପାରେ ଚକମା
  • ||

କୋହଲିଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଉପରେ ରାଇନାଙ୍କ ସନ୍ଦେହ : ପ୍ରଥମେ IPL ଜିତ ପରେ ICC ଟ୍ରଫି ଚିନ୍ତା କରିବ, ବିରାଟଙ୍କୁ ନେଇ ଏଭଳି କହିଲେ କ୍ରିକେଟର

12/07/2021 at 11:13 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୨/୮: ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ ଟାଇଟଲ ହାରିବା ପରଠାରୁ ବିରାଟ କୋହଲି ତାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ପାଇଁ ସମାଲୋଚକଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟରେ ରହିଆସୁଛନ୍ତି । ଆଇସିସି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ କ୍ରମାଗତ ତୃତୀୟ ପରାଜୟ ପରେ ବିରାଟଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରୁ ହଟାଇବାକୁ ମଧ୍ୟ ଦାବି ଜୋର ଧରିଛି । ଅନେକ ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି କୁହନ୍ତି ଯେ ଟି -20 ରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯିବା ଉଚିତ । ତାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଭାରତ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଖେଳିବା ଉଚିତ ।

ଏଥିସହ କପିଲ ଦେବ, ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କରଙ୍କ ଭଳି ମହାନ ଖେଳାଳିମାନେ ବିରାଟଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକତ୍ୱକୁ ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ବିରାଟଙ୍କ ସହ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରେ ବହୁ ବର୍ଷ ଖେଳିଥିବା ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସୁରେଶ ରାଇନା ମଧ୍ୟ କୋହଲିଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଉପରେ ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ମୁଁ ଭାବୁଛି ସେ ହେଉଛନ୍ତି ଏକ ନମ୍ବର ଅଧିନାୟକ ।

ତାଙ୍କର ରେକର୍ଡଗୁଡିକ ଦର୍ଶାଏ ଯେ ସେ ବହୁତ କିଛି ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ମୁଁ ଭାବୁଛି ସେ ହେଉଛନ୍ତି ବିଶ୍ୱର ଏକ ନମ୍ବର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ । ହେଲେ ଆଇସିସି ଟ୍ରଫି ବିଷୟରେ କଣ କୁହାଯଉଛି, କିନ୍ତୁ ସେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆଇପିଏଲ୍ ଜିତି ପାରିନାହାଁନ୍ତି । ମୁଁ ଭାବୁଛି ସେମାନଙ୍କୁ କିଛି ସମୟ ଦିଆଯିବା ଉଚିତ୍ । ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ, ଦୁଇଟି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ୫୦ ଓଭର ବିଶ୍ୱକପ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ।

ଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚିବା ସହଜ ନୁହେଁ, ବେଳେବେଳେ ଆପଣ ଅନେକ କିଛି ଜିନିଷ ମିସ୍ କରିଦିଅନ୍ତି । ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପରେ ଭାରତର ପରାଜୟର କାରଣ ବର୍ଣ୍ଣନା କରି ରାଇନା କହିଛନ୍ତି, ଡବ୍ଲୁଟିଏସି ଫାଇନାଲ ଏହାର ଏକ ଉଦାହରଣ । ମୁଁ ଭାବୁଛି ଆମର ବ୍ୟାଟିଂରେ କିଛି ଅଭାବ ରହିଛି । ବଡ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନମାନେ ମ୍ୟାଚର ଅଂଶୀଦାର ହେବା ଏବଂ ଦାୟିତ୍ୱ ନେବା ଉଚିତ୍ ।

ରୈନା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଚୋକର୍ସ ନୁହେଁ । ଦୁଇଟି ୫୦ ଓଭର ବିଶ୍ୱକପ୍ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍ ଜିତିଛି । ଆସନ୍ତା ୧୨ ରୁ ୧୬ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଆଇସିସି ଟ୍ରଫି ଭାରତ ଆସିବ ବୋଲି ପୂର୍ବତନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛନ୍ତି।

   Related Posts