Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକଣା କଡାକଡି କଲା ହଙ୍ଗକଙ୍ଗ, ବାହାର ଦେଶର ନାଗରିକଙ୍କ ପ୍ରବେଶ ଉପରେ ରୋକ୍
  • ||
  • ଟଳିଗଲା ମୃତ୍ୟୁ, ଅଳ୍ପକେ ମରଣ ମୁହଁରୁ ବର୍ତ୍ତିଲେ କଲେଜ ଛାତ୍ରୀ ଓ ସ୍କୁଟି ଚାଳକ : ସିସିଟିଭିରେ ଛାତିଥରା ଦୃଶ୍ୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୧୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୨୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୯୧୦୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୬ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୯୦ ମୃତ
  • ||
  • ହଠାତ ହେଲା ବରଫ ଝଡ, ପବ୍‌ରେ ଫସିଗଲେ ୬୧ ଗ୍ରାହକ : ୩ ଦିନ ପରେ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ମା’ ସୁରେଶ୍ୱରୀ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ନେଇଗଲେ ଦେବୀଙ୍କ ରୁପା ମୁକୁଟ
  • ||
  • ବୁଧବାରଠୁ କମ୍ପିବ ବିଧାନସଭା, ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ ଶାସକ ଓ ବିରୋଧି
  • ||
  • ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ଜଓ୍ୱାଦ’, ୪ ତାରିଖରେ କରିବ ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଲ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁରରେ ‘ସାଗର କବଚ ଓଡି-୨୧’, ସମରାଭ୍ୟାସରେ ସାମିଲ ଭାରତୀୟ ତଟରକ୍ଷୀ ବାହିନୀ ଓ ମେରାଇନ୍ ପୋଲିସ
  • ||

ଆପରେ ସାମିଲ ହେଲେ ପୂର୍ବତନ ଆଇଜି ବିଜୟ ପ୍ରତାପ ସିଂ: କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ଘୋଷଣା-ପଞ୍ଜାବରେ ଶିଖ ମୁହଁ ହିଁ ହେବେ ଆପର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ

21/06/2021 at 3:56 PM

ଚଣ୍ଡୀଗଡ଼ ୨୧/୦୬ : ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିର ସଂଯୋଜକ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ସୋମବାର ଦିନ ପଞ୍ଜାବ ଗସ୍ତରେ ଯାଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପଞ୍ଜାବରେ ଶିଖ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ବ୍ୟକ୍ତି ହିଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ। ଅମୃତସରର ମାମଲାରେ ବରଖାସ୍ତ ହୋଇଥିବା ପୂର୍ବତନ ଏସଆଇଟି ମୁଖ୍ୟ ତାହତ ପୂର୍ବତନ ଆଇଜି ପଞ୍ଜାବ କୁଁୱର ବିଜୟ ପ୍ରତାପ ସିଂ ଆପରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। ବିଜୟ ପ୍ରତାପ ସିଂଙ୍କୁ ଦଳରେ ସାମିଲ କରିବା ପରେ କେଜ୍ରିୱାଲ ସାମ୍ବାଦିକମାନଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କୁଁୱର ବିଜୟ ପ୍ରତାପ ଅମୃତସରର ଯେକୌଣସି ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ି ପାରିବେ।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ପାଇଁ ଶିଖ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଟିକେଟ ଦେବା ବିଷୟରେ ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ବିଷୟରେ ତାଙ୍କୁ ପଚରାଯିବାରୁ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ କଂଗ୍ରେସର ଜଣେ ବଡ ନେତା ଏବଂ ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ସମ୍ମାନ କରେ। ତଥାପି ଯଦି ସେ ଆପରେ ସାମିଲ ହୁଅନ୍ତି ତାହେଲେ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦିଆଯିବ। ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ କୁଁୱର ବିଜୟ ପ୍ରତାପ ଆପରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବାରୁ ଏହା ପଞ୍ଜାବ ପାଇଁ ବହୁତ ଖୁସିର ଦିନ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କୁଁୱରଙ୍କୁ ପଞ୍ଜାବରେ ବୟସ୍କଙ୍କ ଠାରୁ ପିଲା ଯାଏଁ ସମସ୍ତେ ଜାଣିଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ବିରୋଧୀମାନେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ସଚ୍ଚୋଟତାର ଶପଥ ନିଅନ୍ତି। କୁଁୱର ଋକ୍ଷତା ଓ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ମାମଲାରେ ପଞ୍ଜାବକୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସିଷ୍ଟମ ତାଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଯାଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ସେ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲେ। ପଞ୍ଜାବର ଲୋକଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବାକୁ କୁଁୱର ଚାକିରି ଛାଡିଛନ୍ତି। ଆପ ସରକାର ଗଠନ ହେଲେ ଏହି ମାମଲାର ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡକୁ ଦଣ୍ଡ ଦିଆଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି କେଜ୍ରିୱାଲ।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ କୁଁୱର ଆପରେ ସାମିଲ ହେବାପରେ କଂଗ୍ରେସ ଓ ଶିରୋମଣି ଦଳ ଦୃଢ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ କୁଁୱର କଂଗ୍ରେସ ସରକାରଙ୍କୁ ଧୋକା ଦେଇଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଶିରୋମଣି ଅକାଳୀ ଦଳ କହିଛି ଯେ କୁଁୱର ବହୁ ପୂର୍ବରୁ ରାଜନୀତିରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେ ଜଣେ ଦାୟିତ୍ ହୀନ ଅଧିକାରୀ।

   Related Posts