Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚିନ୍ତା ଘାରୁଛି କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ, ସେପଟେ ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୯୧୩ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଚାଷୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍: ଲେଖିଲେ, ଗତ ୬ ବର୍ଷରେ ଓଡ଼ିଶାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୬୦ ହଜାର ୮୩୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୬ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି ନିଯୁକ୍ତି: ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ, କେଉଁଠି
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ‘ନୋ କ୍ଲାସ୍ ନୋ ଫି’ ଦାବିରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ କଲେଜ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ସଂପର୍କୀୟ କକା: ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି :ପଡିଆ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ମେଡିକାଲ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଜମିବାଡି ବିବାଦରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ! ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଆଗରେ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଟେଣ୍ଟ ହାଉସ୍ ଗୋଦାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୫୦ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ପୋଡି ଭସ୍ମୀଭୂତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଟିଭିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନିହାର ରଞ୍ଜନ ଭୂୟାଁ
  • ||
  • କଟକ : ଘରୋଇ ସ୍କୁଲ ଫି’ କମାଇବା ମାମଲା : ଫି’ କେତେ କମିବ ସତ୍ୟପାଠ ଦେବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||

ଏହି ପୂର୍ବତନ କ୍ୟାପଟେନ ହୋଇପାରନ୍ତି ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ମୁଖ୍ୟ କୋଚ୍, ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ କରାଯାଇପାରେ ବାଏ ବାଏ…

18/07/2019 at 12:40 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୧୮|୭: ୨୦୧୯ ବିଶ୍ବକପ ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡଠାରୁ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ହାରିବା ପରେ ଭାରତୀୟ ଟିମର ମୁଖ୍ୟ କୋଚ ଓ କୋଚିଂ କର୍ମଚାରୀ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହି ସମୟରେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ଜଣେ ପୂର୍ବତମ ଅଧିନାୟକଙ୍କ ନାଁ ବେଶ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଛି। ରବି ସାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବଦଳରେ ସେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ମୁଖ୍ୟ କୋଚ ହେବା ସମ୍ଭାବନା ଉଜ୍ଜଳ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି ।

 ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ,  ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଭାରତୀୟ ମୁଖ୍ୟ କୋଚ ଓ କୋଚିଂ କର୍ମଚାରୀ ପଦବୀ ପାଇଁ ଆବେଦନ ଆହ୍ବାନ କରିଛନ୍ତି। ପୂର୍ବରୁ ଯେପରି ଅନିଲ କୁମ୍ବେଲଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତକାର ମାଧ୍ୟମରେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର କୋଚ ଚୟନ କରାଯାଇଥିଲା ଠିକ୍ ଏହିପରି ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଓ ତାଙ୍କ କୋଚଂ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସାକ୍ଷାତକାର ମାଧ୍ୟମରେ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇଥିଲା ଓ ପରେ ସେମାନେ ଅନ୍ୟ କୋଚ ଓ କୋଚିଂ କର୍ମାଚାରୀ ଚୟନ କରିଥିଲେ।

ତେବେ ଚଳିତଥର ଏକାଥରକରେ ସବୁ ପଦବୀ ପାଇଁ ଚୟନ ହେବା ସହ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଗୋଟେ ନିୟମ ଲାଗୁ ହେବ ବୋଲି ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରଲ ବୋର୍ଡ କହିଛି। ବ୍ୟାଟିଂ କୋଚ, ବୋଲିଂ କୋଚ, ଫିଲଡିଂ କୋଚ, ଫିଜିକାଲା ଫିଟନେସ୍ କୋଚ ଓ ଆଡମିନଷ୍ଟ୍ରେଟିଭ ମ୍ୟାନେଜର  ଭଳି ପଦବୀ ପାଇଁ ଇଚ୍ଚୁକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ । ଆବେଦନ ପାଇଁ ଶେଷ ତାରିଖ ଜୁଲାଇ ୩୦ ତାରିଖ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଛି।  

ଭାରତୀୟ ଟିମର ମୁଖ୍ୟ କୋଚ ଭାବେ ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ  ରାହୁଲ ଦ୍ରାଭିଡ଼ଙ୍କ ନାଁ କୁ ସବୁ ବର୍ଗରୁ ସମର୍ଥନ ମିଳୁଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଇଣ୍ଡିଆ ଅଣ୍ଡର-୧୯ ଟିମରେ ରାହୁଲ ଭଲ ଗାଇଡ୍ ଲାଇନ ତିଆରି କରିଥିଲେ। ତେଣୁ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ମୁଖ୍ୟ କୋଚ ପଦ ପାଇଁ ରାହୁଲ ଆବେଦନ କରିପାରନ୍ତି ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି। ରାହୁଲ ଆବେଦନ କଲେ ଏହି ପଦ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ନାଁ ଆଗରେ ରହିବ ବୋଲି କ୍ରିକେଟ ସମୀକ୍ଷକ ମତ ଦେଇଛନ୍ତି। ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ମୁଖ୍ୟ କୋଚ ପାଇଁ ବିସିସିଆଇ ଆବଶ୍ୟକ ଯୋଗ୍ୟତା ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ କରିଛନ୍ତି । ତାହା ହେଲା ଆବେଦକାରୀଙ୍କ ବୟସ ୬୦ ବର୍ଷରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ହୋଇ ନଥିବ, ଅନ୍ତଃରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କ୍ରିକେଟରେ ତାଙ୍କର ଅନ୍ୟୂନ ୨ବର୍ଷର ଅଭିଜ୍ଞତା ଥିବ । ଏଥିସହ ସେ କୋଚିଂ ଲେଭର-୩ର ଶିକ୍ଷାଗତ ଯୋଗ୍ୟତା ହାସଲ କରିଥିବେ

   Related Posts