Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ୧୮ ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷିତ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସ୍ଥାନ
  • ||
  • ରୋହିତ ଶର୍ମା ହେଲେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ନୂତନ ଦିନିକିଆ ଅଧିନାୟକ, ବିରାଟଙ୍କୁ କେବଳ ଟେଷ୍ଟ ଦାୟିତ୍ଵ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||

ଆଠଗଡ଼ ବନ ବିଭାଗରେ ଅଫିସର ରାଜ, ଡିଏଫଓଙ୍କ ନିକଟରେ ଫେରାଦ ହେଲେ ହାତୀ ଜଗୁଆଳ

29/07/2021 at 3:08 PM

ଆଠଗଡ ୨୯।୭ :  ବନ ବିଭାଗରେ ଅଧିକାରୀ ରାଜର ନଗ୍ନ ଉଦାହରଣ ଦେଖିବାକୁ ମିଳି ଆଠଗଡ ରେଞ୍ଜରେ। ଏଠାରେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ରେଞ୍ଜର ମୁହଁରେ କାଲିଠୁ ଆଉ ଚାକିରୀକୁ ଆସିବା ଦରକାର ନାହିଁ ବୋଲି ସଫା ସଫା ଶୁଣାଇ ଦେଉଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ କଥାରେ କର୍ମଚାରୀ ବି ତା ପରଦିନରୁ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଆସିବା ବନ୍ଦ କରିଦେଉଛନ୍ତି। ତେବେ କରୋନା କାଳରେ ୪ ମାସର ବେତନ ବକେୟା ଥିବା ବେଳେ ମୁହେଁ ମୁହେଁ  ଚାକିରୀରୁ ବାହାର କରିଦେଇଥିବା ହାତୀ ଜଗୁଆଳ ରବିନ୍ଦ୍ର ଖଟୁଆ ଏ ନେଇ ଡିଏଫଓଙ୍କ ନିକଟରେ ଫେରାଦ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଘଟଣା ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି।

କଟକ ଜିଲ୍ଲା ବାଙ୍କୀ ଥାନା ମାଳବିହାରପୁରର ରବିନ୍ଦ୍ର ଖଟୁଆ ଦୀର୍ଘ ୧୨ ବର୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱକାଳ ହେଲା ଆଠଗଡ଼ ବନଖଣ଼୍ଡ ସଦର ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଜଗୁଆଳ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଆସୁଛନ୍ତି। ବନ ବିଭାଗର ଏହା ଏକ ଅସ୍ଥାୟୀ ପଦବୀ। ନିକଟରେ ଆଇଶା ଅଖତରୀ ନିଶା ନୂଆ ରେଞ୍ଜର ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗଦେବା ପରେ ହାତୀ ଜଗୁଆଳଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ମୂଳ କାମରୁ ନିବୃତ୍ତ କରି ଘରେ ନିଯୁକ୍ତ କରିଥିଲେ। ଘରର ରୋଷେଇଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଲୁଗାପଟା କାଚିବା ଜୋତା ସଫାକରାଇବା ଆଦି ଜାବତୀୟ କାମ କରାଇବା ପରେ ସିଜର ଖାନା ଡ୍ୟୁଟିରେ ମୁତୟନ କରିଥିଲେ।

ହାତୀ ଜଗୁଆଳ ବାବୁଙ୍କ କଥାମାନି ଡ୍ୟୁଟି କରୁଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଅଚାନକ କାଲିଠୁ ଆଉ ଚାକିରୀକୁ ଆସିବାର ଦରକାର ନାହିଁ ବୋଲି କହି ମନା କରିଦେଇଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ହାତୀ ଜଗୁଆଳଙ୍କର ୪ ମାସର ଦରମା ବକେୟା ଥିବା ବେଳେ କରୋନା କାଳରେ ସେ କଣ କୁଆଡେ କରିବେ ସେ ନେଇ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରା ପଡିଥିବା ବେଳେ ଏବେ ଡିଏଫଓଙ୍କ ନିକଟରେ ଫେରାଦ ହୋଇଛନ୍ତି।

ତେବେ କେବଳ ରବିନ୍ଦ୍ର ନୁହନ୍ତି ତାଙ୍କ ସହ କାମ କରୁଥିବା ମଦନ ନାମକ ଜନୈକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କାଲିଠୁ ଆଉ କାମକୁ ଆସନି ବୋଲି ରେଞ୍ଜର ମନା କରିଦେଇଥିଲେ। କଥା ଅନୁସାରେ ସେ ମଧ୍ୟ କାମକୁ ଆସୁନଥିବାର ରବିନ୍ଦ୍ର ତାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗରେ ସୂଚିତ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିରୁ ଏହା ସରକାରୀ ବିଭାଗ ନା ରେଞ୍ଜରଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜମିଦାରୀ ତାହା ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି। ତେବେ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଡିଏଫଓଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ଏବେ ରବିନ୍ଦ୍ର ଅପେକ୍ଷା କରି ରହିଛନ୍ତି।

   Related Posts