Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମାତ୍ର ୬୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ଜଣାପଡିବ ଶରୀରର ରକ୍ତ ସର୍କରା, ଛୁଞ୍ଚିର ଭୟ ରହିବନି… ଆସିଗଲା ନୂଆ ମେସିନ୍
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ, ମୈଦାନରେ ୧୩ ହଜାର ୬୭୫ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭୀମସାର ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଶରୀରରେ ଲାଗିଛି ଆଘାତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜାଲ୍‌ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ୩କୋଟି ୬୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ପିଏନବି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ସମେତ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍‌ର କେବେ ବି ଅନ୍ତ ହେବନାହିଁ : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମିବା ନେଇ ମିଳିଲାଣି ସଂକେତ : SRC
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହିଳାଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୪୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୪୨୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୨୫୨୬୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମିବ ତାପମାତ୍ରା, ୨୮ରୁ ବଢିବ ଶୀତ
  • ||

ଅନିଶ୍ଚିତତାରେ IPL, ଭିସା କଟକଣା ଯୋଗୁ ଏପ୍ରିଲ ୧୫ ପୂର୍ବରୁ ଭାରତ ଆସିପାରିବେନି ବିଦେଶୀ ଖେଳାଳି

12/03/2020 at 1:38 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୨।୩:  ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ (ଆଇପିଏଲ)ର ତ୍ରୟୋଦଶ ସଂସ୍କରଣକୁ ନେଇ ଅନିଶ୍ଚିତତା ଏବେବି ଟଳିନି। କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଯୋଗୁ ବିଭିନ୍ନ ଦେଶକୁ ଯିବା ଆସିବା ଉପରେ ଏବେ କଟକଣା ଜାରି ରହିଛି। ସେହି ଅନୁସାରେ ଆଇପିଏଲ ଖେଳିବା ଲାଗି ଏପ୍ରିଲ ୧୫ ପୂର୍ବରୁ ବିଦେଶୀ ଖେଳାଳି ଭାରତ ଆସିପାରିବେନି ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ଏଣୁ ଦେଶରେ ଆଇପିଏଲ ଆୟୋଜନରେ ଲାଗି ରହିଥିବା ଅନିଶ୍ଚିତତାରେ ଆଉ ଏକ ସମସ୍ୟା ଯୋଡି ହୋଇଯାଇଛି।

ଆଇପିଏଲର ଏହି ସଂସ୍କରଣ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୯ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଅନୁସାରେ ଏପ୍ରିଲ ୨୦ ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରାୟ ୨୦ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳ ହୋଇସାରିଥିବ। ଏଥିରେ ଆଇପିଏଲ ଖେଳିବା ଲାଗି ବିଦେଶୀ ଖେଳାଳିମାନେ ବିଜନେସ୍ ଭିସାରେ ଭାରତ ଆସନ୍ତି। ତେବେ ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢୁଥିବାରୁ ସରକାର ଏବେ ସବୁ ଶ୍ରେଣୀର ଭିସା ଏପ୍ରିଲ ୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିଲମ୍ବିତ କରିଛନ୍ତି। ଏଣୁ ଯଦି ଆଇପିଏଲ ଆୟୋଜନ ହୁଏ ତେବେ ଏଥିରେ ଖେଳିବା ଲାଗି ବିଦେଶୀ ଖେଳାଳି ଏଥର ଆସି ନ ପାରନ୍ତି।

କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ପରଠାରୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ପ୍ରାୟ ୪ହଜାର ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହେଲାଣି। ଏଥିରେ ଭାରତରେ ନୂଆ ନୂଆ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହେବା ଯୋଗୁ ଏବେ ଦେଶରେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ତେବେ ଆଇପିଏଲ ନେଇ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୪ ତାରିଖ ଦିନ ଚୂଡାନ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହେବାର ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି। ଏହି ଦିନ ଆଇପିଏଲ  ପରିଚାଳନା ପରିଷଦର ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାର ଅଛି। ଏଥିରେ ଆଇପିଏଲ ଆୟୋଜନ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇପାରେ ।

   Related Posts