Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଠକ ବାପ-ପୁଅ ଗିରଫ, କୁବେର ଜଙ୍ଗଲ ଅଫିସରଙ୍କ ଅମାପ ସଂପତ୍ତି ଠାବ କରିଛି ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୧୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୯୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୭୨୩୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ୍, ଦଳରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଟି. ନଟରାଜନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ କଲେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ! ବେକରେ ରଶି ଲଗାଇ ପଙ୍ଖାରେ ଝୁଲି ପଡିଲେ, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ରାଜକୋଟ : କୋଭିଡ୍ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ, ସୁରକ୍ଷା ବଳୟରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର, ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଭକ୍ତ ବ୍ୟାକୁଳ
  • ||
  • ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ: ସୁରକ୍ଷା ବଳୟରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର, ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଭକ୍ତ ବ୍ୟାକୁଳ
  • ||
  • ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ : ଟସ୍ ଜିତିଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ପ୍ରଥମେ କରିବ ବ୍ୟାଟିଂ
  • ||
  • ଚଳିତ ବର୍ଷ ବିନ୍ଦୁସାଗରରେ ଡଙ୍ଗା ଭସା ଉପରେ ରୋକ୍, ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲା ବିଏମସି
  • ||

ଆମର କି ଦେ।ଷ ଥିଲା, କାହିଁକି ଆମକୁ ଏ ଦଣ୍ଡ -କେ।ହ ଭରା କଣ୍ଠରେ ଏମିତି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ବାଞ୍ଛାନିଧି, ନିର୍ଦିଷ୍ଟ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଭୋଟ୍‌ ନ ଦେବାରୁ ୧୨ ବର୍ଷ ହେଲା ଗାଁରୁ ବାସନ୍ଦ

28/11/2019 at 6:19 PM

ବଲାଙ୍ଗୀର ୨୮।୧୧ –  ନିର୍ବାଚନ ହେଲା । କିଏ ଜିତିଲା କିଏ ହାରିଲା । ଯିଏ ଯାହା ବାଟରେ ପଳେଇଲେ । କିନ୍ତୁ ନିର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଟ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଭେ।ଟ୍ ନଦେଇ ଦଣ୍ଡ ଭେ।ଗିଲେ ଗେ।ଟିଏ ପରିବାର । ୧୨ବର୍ଷ ହେଲା ବାସନ୍ଦ ବଲାଙ୍ଗୀର ଜାମଝର ଗାଁର ବାଞ୍ଛାନିଧି ନାଏକଙ୍କ ପରିବାର । ଗାଁ ଭାଇ, ସାଙ୍ଗସାଥୀ ସମସ୍ତେ ମୁହଁ ମେ।ଡି ଦେଇଥିବା ବେଳେ ପିଲାଙ୍କ ପାଠରେ ଲାଗିଛି ଡେ।ରି ।

ଆମର କି ଦେ।ଷ ଥିଲା । କାହିଁକି ଆମକୁ ଏ ଦଣ୍ଡ । କେ।ହ ଭରା କଣ୍ଠରେ ଏମିତି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ବାଞ୍ଛାନିଧି । ଏ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ହେଉଛନ୍ତି ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲା ସଦର ଥାନା ଜାମଝର ଗାଁ ବାସିନ୍ଦା । କିନ୍ତୁ ଗାଁ ସହ ତାଙ୍କର କିଛି ସମ୍ପର୍କ ନାହିଁ । ଯାଯାବର ଜୀବନ ଜିଉଁଛନ୍ତି ବାଞ୍ଛାନିଧିଙ୍କ ପରିବାର । ଗାଁକୁ ଯିବାକୁ ସେମାନଙ୍କୁ ମନା । ଗାଁ ଯୁବକ ଗେ।ଷ୍ଠୀ କେନ୍ଦ୍ରରେ ତାଙ୍କ ପିଲାଙ୍କୁ ପାଠ ପଢିବାକୁ ମନା । ପର୍ବପର୍ବାଣୀ ହେଲେ ଛାତିରେ କଷ୍ଟକୁ ଚାପି ରଖିବା ଛଡା କିଛି ଉପାୟ ନାହିଁ । ବିନା ଦେ।ଷରେ ୧୨ବର୍ଷ ହେଲା ଏଭଳି ଜୀବନ ଜିଇଁବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେ।ଇଛନ୍ତି ଏହି ପରିବାର । ଦେ।ଷ କେବଳ ଏତିକି ଥିଲା । ନିର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଟ ଦଳର ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଏମାନ ଭେ।ଟ୍ ଦେଇ ନଥିଲେ । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଗାଁ ବାହାରେ ଦୟନୀୟ ଅବସ୍ଥାରେ ବଞ୍ଚୁଛନ୍ତି ଏହି ପରିବାର ।

ଭୟରେ ଗାଁ ଛାଡିଲେ ସିନା । ହେଲେ ଏବେବି ଗାଁକୁ ଝୁରି ହେଉଛନ୍ତି ବାଞ୍ଛାନିଧିଙ୍କ ପରିବାର । ବାସନ୍ଦ ହେବା ପରଠୁ ଗାଁକୁ ଫେରିବାକୁ ଜିଲ୍ଲାପାଳ, ଏସପିଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ଲିଖିତ ଅଭିଯେ।ଗ କରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ କେହି ତାଙ୍କ କଥା ଶୁଣିନାହାନ୍ତି । ସବୁ ଆଡୁ ନିରାଶ ହେବା ପରେ ନ୍ୟୁଜ୍ ସେଭେନକୁ ସହାୟତା ମାଗିଛନ୍ତି ବାଞ୍ଛାନିଧି । ଅନ୍ୟପଟେ ଗାଁରେ ବିଭିନ୍ନ ପର୍ବପର୍ବାଣୀରେ ଚାନ୍ଦା ଦେବାକୁ ପଡିବ ବେ।ଲି ବାହାନା କରି ଗାଁ ବାହାରେ ରହୁଥିବା କହିଛନ୍ତି ଗ୍ରାମବାସୀ । ଯଦି ବାଞ୍ଛାନିଧିଙ୍କ ପରିବାର ଚାହିଁବେ ଗାଁକୁ ଫେରିପାରିବେ ।

ବିନା ଦେ।ଷରେ ୧୨ ବର୍ଷ ହେଲା ଦଣ୍ଡ ଭେ।ଗୁଛନ୍ତି ଏହି ପରିବାର । ତୁରନ୍ତ ପ୍ରଶାସନ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରି ଏହି ପରିବାରକୁ ନିଜ ଭିଟାମାଟିକୁ ଫେରାଇ ଆଣିବା ଆବଶ୍ୟକ ।

   Related Posts