Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ପାଠ ପଢୁନଥିଲା ବୋଲି ୧୦ ବର୍ଷର ପୁଅକୁ ଜିଅନ୍ତା ଜାଳିଦେଲା ବାପା, ପୋଡିଯାଇଛି ଶରୀରର ୬୫ ଭାଗ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ନର୍ଭେରାମ ଖଣି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଆୟକର ଚଢାଉ, ବିଭିନ୍ନ କାଗଜପତ୍ରର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୨ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୨୨ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୫୬୬ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ରାସ୍ତାରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବା ଟ୍ରକ୍‌କୁ ପଛରୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ବସ୍, ୫ ଯାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ରାସ୍ତା ପାର ହେଉଥିବା ବେଳେ ମାଡିଗଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର, ଚାଲିଗଲା ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ସୋନପୁର : ସାମାନ୍ୟ ପାଟିତୁଣ୍ଡରୁ ହତ୍ୟା, ବାପାକୁ ମାରି ପୋତିଦେଲା ପୁଅ !
  • ||

ଏହି ୪ଟି କାରଣ ଯୋଗୁଁ ଭାଙ୍ଗିଲା ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ରେକର୍ଡ : ଇଂଲଣ୍ଡ ଠାରୁ ହେଲା ପରାସ୍ତ

1/07/2019 at 4:30 PM

ୱାର୍ମିଙ୍ଗହାମ ୧/୬୭ : ୱାର୍ମିଙ୍ଗହାମରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ୩୮ତମ ମ୍ୟାଚରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଟିମ ଭାରତକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ଚଳିତ ବିଶ୍ୱକପରେ ଏହା ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ପ୍ରଥମ ପରାଜୟ । ଟସ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା ଇଂଲଣ୍ଡ । ଇଂଲଣ୍ଡ ୫୦ ଓଭରରେ ୭ଟି ୱିକେଟ ହରାଇ ୩୩୭ ରନ କରିଥିଲା । ଇଂଲଣ୍ଡ ଶେଷ ୧୦ ଓଭରରେ ୯୨ ରନ କରିଥିଲା । ଭାରତ ୫୦ ଓଭରରେ ୫ଟି ଉଇକେଟ ହରାଇ ୩୦୬ ରନ କରିଥିଲା ।

ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଯେସନଙ୍କ ଆଉଟ ହେବାରୁ ଡିଆରଏସ ଲାଗିନଥିଲା । ଯାହା ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ବହୁତ ମହଙ୍ଗା ପଡିଥିଲା । ହାର୍ଦ୍ଧିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ପଞ୍ଚମ ବଲରେ ଯେସନଙ୍କ ଗ୍ଳୋଭସ୍ୱରେ ବଲ ଲାଗି ଧୋନିଙ୍କ ପାଖକୁ ଯାଇଥିଲା । ଏହାପରେ ଉଭୟ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଓ ଧୋନି କ୍ୟାଚ ଆଉଟ ପାଇଁ ଅପିଲ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଅମ୍ପାୟାର ଏହାକୁ ୱାଇଡ କରିଦେଇଥିଲେ । 

ଏହାପରେ କୋହଲି ଧୋନିଙ୍କ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିଥିଲେ ଏବଂ ଧୋନିଙ୍କ ପରାମର୍ଶକ୍ରମେ ଡିଆରଏସ ନେଇନଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ପରେ ଜଣାପଡିଥିଲା ବଲ ଜେଏସନଙ୍କ ଗ୍ଳୋଭସ୍ୱକୁ ଛୁଇଁ ଧୋନିଙ୍କ ହାତକୁ ଯାଇଥିଲା । କୋହଲି ଯଦି ରିଭ୍ୟୁ ନେଇଥାନ୍ତେ ତାହେଲେ ଇଂଲଣ୍ଡର ଏହି ଖେଳାଳି ଆଉଟ ହୋଇଥାନ୍ତେ । ସେତେବେଳେ ଯେସନ ୨୧ ରନରେ ଖେଳୁଥିଲେ । ଏହାପରେ ଯେସନ ୬୬ ରନ କରିଥିଲେ ।

ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ଏବଂ କୁଲଦୀପ ଯାଦବ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ମହଙ୍ଗା ପ୍ରମାଣିତ ହେଲେ । ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଗୋଟିଏ ବି ୱିକେଟ ନନେଇ ୧୦ ଓଭରରେ ୮୮ ରନ ଦେଇଥିଲେ । କୁଲଦୀପ ମଧ୍ୟ ୧୦ ଓଭରରେ ୭୨ ରନ ଦେଇଥିଲେ ।

ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ଓପନିଂ ଯୋଡି ଫେଲ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ରୋହିତ ଏବଂ ରାହୁଲଙ୍କ ଯୋଡି ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥିଲା । ରୋହିତ ଶତକ କରିଥିବାବେଳେ ରାହୁଲ ଶୂନ୍ ରନରେ ଆଉଟ ହୋଇଗଲେ । ଇଂଲଣ୍ଡ ଫିଲ୍ଡିଂ ସମୟରେ ରାହୁଲ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ । ଆହତ ଅବସ୍ଥାରେ ତାଙ୍କୁ ବ୍ୟାଟିଂ ଦେବା ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ମହଙ୍ଗା ପ୍ରମାଣିତ ହେଲା । 

ଶେଷ ୧୦ ଓଭରରେ ଯେତେବେଳେ ରନରେଟ ବଢାଇବା ଆବଶ୍ୟକ ଥିଲା ସେତେବେଳେ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଧିମା ପଡି ଯାଇଥିଲେ । ଧୋନି ଏବଂ କେଦାର ଏତେ ଧିମା ବ୍ୟାଟିଂ କଲେ ଯେ ଭାରତ ହାରିଯାଇଥିଲା । ଧୋନି ୩୧ ବଲରେ ୪ ଟି ଚୌକ ଓ ଗୋଟିଏ ଛକ୍କା ଲଗାଇ ୪୨ ରନ କରିଥିଲେ । କେଦାର ୧୨ ବଲରେ ୧୩ ରନ କରିଥିଲେ । ଇଣ୍ଡିଆ ପୁରା ମ୍ୟାଚରେ ଗୋଟିଏ ହିଁ ଛକ୍କା ବାଡ଼େଇଥିଲା । ଅପରପକ୍ଷରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ୧୩ଟି ଛକ୍କା ବାଡ଼େଇଥିଲା ।

   Related Posts