Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚିନ୍ତା ଘାରୁଛି କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ, ସେପଟେ ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୯୧୩ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଚାଷୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍: ଲେଖିଲେ, ଗତ ୬ ବର୍ଷରେ ଓଡ଼ିଶାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୬୦ ହଜାର ୮୩୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୬ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି ନିଯୁକ୍ତି: ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ, କେଉଁଠି
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ‘ନୋ କ୍ଲାସ୍ ନୋ ଫି’ ଦାବିରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ କଲେଜ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ସଂପର୍କୀୟ କକା: ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି :ପଡିଆ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ମେଡିକାଲ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଜମିବାଡି ବିବାଦରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ! ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଆଗରେ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଟେଣ୍ଟ ହାଉସ୍ ଗୋଦାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୫୦ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ପୋଡି ଭସ୍ମୀଭୂତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଟିଭିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନିହାର ରଞ୍ଜନ ଭୂୟାଁ
  • ||
  • କଟକ : ଘରୋଇ ସ୍କୁଲ ଫି’ କମାଇବା ମାମଲା : ଫି’ କେତେ କମିବ ସତ୍ୟପାଠ ଦେବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||

ଆରଏସଏସ ଇତିହାସରେ ପ୍ରଥମ ଥର ୧୧ ଜୋନ୍‌ରେ ହେବ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ, ଭୁବନେଶ୍ଵର ବି ସାମିଲ

7/10/2020 at 5:16 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୭।୧୦: କରୋନା ଭାଇରସ୍ ମହାମାରୀ କାରଣରୁ ଇତିହାସରେ ପ୍ରଥମ ଥର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସ୍ଵଂୟ ସହାୟକ ସଂଘ(ଆରଏସଏସ)ର କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ ୧୧ଟି ଜୋନ୍‌ରେ ଆୟୋଜିତ ହେବ। ଏହି ବୈଠକରେ ଜୀବନଜୀବିକା, ଅର୍ଥବ୍ୟବସ୍ଥା, କାରବାର ଉପରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ପ୍ରଭାବ ଏବଂ କୃଷି ଆଇନ ବିରୋଧରେ କୃଷକଙ୍କ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଆଦି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ଆଲୋଚନା ହେବ। ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରେ ସର୍ବଭାରତୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ପରିଷଦ  ବୈଠକ ରଦ୍ଦ ହେବା ପରେ ଆରଏସଏସ ଗୋଟିଏ ଜାଗା ପରିବର୍ତ୍ତେ ୧୧ଟି ଜାଗାରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ବୈଠକ ପାଇଁ ଆରଏସଏସ ରାଜ୍ୟଗୁଡିକୁ ୧୧ଟି ଜୋନ୍‌ରେ ବିଭକ୍ତ କରିଛି।

ସଙ୍ଘର ବରିଷ୍ଠ ପଦାଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଇତିହାସରେ ପ୍ରଥମ ଥର ଦୀପାବଳି ପାଖାପାଖି ହେବାକୁ ଥିବା କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ମଣ୍ଡଳର ବୈଠକ ଅନେକ ଜାଗାରେ ଆୟୋଜିତ ହେବ। କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ର ପ୍ରତିରୋଧ ହେତୁ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ନିୟମ ପାଳନ ପାଇଁ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି।

ସଂଘ ପ୍ରମୁଖ ମୋହନ ଭାଗବତ ଓ ସାଧାରଣ ସଂପାଦକ ସୁରେଶ ଭୈୟାଜୀ ଯୋଶୀ ସମସ୍ତ ୧୧ ବୈଠକରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ। ଏହି ସବୁ ବୈଠକରେ ୪୦ରୁ ଅଧିକ ପଦାଧିକାରୀ ଯୋଗ ଦେବେ ନାହିଁ। ହାଇଦ୍ରାବାଦ, ଭୁବନେଶ୍ଵର ଅହମ୍ମଦାବାଦ, ଜୟପୁର, ପ୍ରୟାଗ, ପାଟନା, ପଲ୍ଲକଡ, ଗୌହ୍ଵାଟୀ, ଗୁରୁଗ୍ରାମ ଓ ଗାଜିଆବାଦରେ ଏହି ବୈଠକ ଅକ୍ଟୋବର ୨୭ରୁ ଡିସେମ୍ବର ୬ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆୟୋଜିତ ହେବ।

ବୈଠକରେ ସେହି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇପାରେ ଯାହା ବର୍ତ୍ତମାନ ଖବରରେ ରହିଛି କିମ୍ବା ବୈଚାରିକ ଭାବେ ସଙ୍ଘ ପାଇଁ ପ୍ରାସଙ୍ଗିକତା ରହିଛି। କୁହାଯାଉଛି ହାଥରସ୍‌ରେ ୧୯ ବର୍ଷୀୟ ଯୁବତୀଙ୍କ ସହ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ଘଟଣା ପରେ ଦଳିତଙ୍କ ସ୍ଥିତି ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା ହୋଇପାରେ। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ସଙ୍ଘ ଜାତିବାଦର ସମାପ୍ତ ପାଇଁ ସାମାଜିକ ସମରସତା ପରି ଅଭିଯାନ ଚଳାଇଛି।

   Related Posts