Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଜନା ମିଶ୍ର ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ବୁଧବାର ମୁଖ୍ଯ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିବନର ହେବ ଟିଆଇ ପରେଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଜନା ମିଶ୍ର ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ମୁଖ୍ଯ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିବନକୁ ୨ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବ ସିବିଆଇ
  • ||
  • ଆଠଗଡ : ଟାୟାର ଫାଟି ଓଲଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ଡ୍ରାଇଭର ଆହତ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର : ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ସ୍ତ୍ରୀର ଉଲଗ୍ନ ଫଟୋ : ସ୍ବାମୀକୁ ଗିରଫ କରି ଦଫା ଲଗାଇଛି ପୋଲିସ, ଅଭିଯୁକ୍ତ କହୁଛି- ମୁଁ ଅପଲୋଡ୍ କରିନି
  • ||
  • ନୂଆପଡା : ୫ ଡକାୟତ ଗିରଫ, ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ଟଙ୍କା ସହ ଅଳଙ୍କାର ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୧୦ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ୧୦ ଜିଲ୍ଲା ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୧୭ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୭୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୩୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିସୁଟ୍‌ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ଥିଲା ଭୁଲ୍, ଆଣ୍ଟିଜେନ୍ କିଟ୍ ଖରାପରୁ ୨୫ଜଣଙ୍କର ରିପୋର୍ଟ ଆସିଥିଲା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ଜବତ ହେଲା ୭ କୋଟି ୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜାଲ ନୋଟ୍, ୩ ଅଟକ
  • ||

ଟ୍ରାକ୍ଟର ପରେଡରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିବାରୁ ଚାଷୀଙ୍କୁ ମିଳିତ କୃଷକ ମଞ୍ଚର ଧନ୍ୟବାଦ, କହିଲେ ‘ହିଂସା ସହ ସମ୍ପର୍କ ନାହିଁ’

26/01/2021 at 4:45 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୬।୧: ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ମଙ୍ଗଳବର ୭୨ତମ ସାଧରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ଧୂମଧାମରେ ପାଳିତ ହୋଇଛି। ବିବିଧତାରେ ଏକତାର ଦେଶ ଭାରତର ସାଂସ୍କୃତିକ ବୈଭବର ଛଟା ରାଜପଥରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ସେପଟେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସଂଶୋଧିତ କୃଷି ଆଇନ ବିରୋଧରେ ରାଜଧାନୀକୁ ଘେରି ରଖିଥିବା ଚାଷୀ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜପଥ ସମାନ୍ତରାଳରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ପରେଡ କରିଛନ୍ତି।

ମିଳିତ କୃଷକ ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ପରେଡ ଯୋଜନା ମୁତାବକ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଥିବା ଆୟୋଜକ କହିଛନ୍ତି। ଏଥିଲାହି ଟ୍ରାକ୍ଟର ପରେଡରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ଚାଷୀଙ୍କୁ ମୋର୍ଚ୍ଚା ପକ୍ଷରୁ କୃତଜ୍ଞତା ଜ୍ଞାପନ କରାଯାଇଛି। ସେପଟେ ମିଳିତ କୃଷକ ମୋର୍ଚ୍ଚାର ଟ୍ରାକ୍ଟର ପରେଡ ବେଳେ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ବ୍ୟାପକ ହିଂସା ଦେଖାଯାଇଛି।

ପରେଡରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ଚାଷୀ ମାର୍ଗ ବଦଳାଇ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀକୁ ପଶିବା ସହ ବ୍ୟାପକ ହିଂସା ଭିଆଇଛନ୍ତି। ପରେଡରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ଟ୍ରାକ୍ଟର ଗୁଡିକ ଦିଲ୍ଲୀ ଲାଲ କିଲ୍ଲା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚିବା ସହ ସେଠାରେ ନିଜର ପତାକା ଲଗାଇଛନ୍ତି। ତେବେ କୃଷକମଞ୍ଚ ପ୍ରସଙ୍ଗରୁ ସିଧାଶଳଖ ଓହରି ଯାଇଛି।

ଟ୍ରାକ୍ଟର ରାଲି ବାହାନାରେ ରାଜଧାନୀରେ ହିଂସାକାଣ୍ଡ ଅସାମାଜିକ ତତ୍ୱଙ୍କ କାଣ୍ଡ ବୋଲି ମିଳିତ କୃଷକମଞ୍ଚ କହିଛି। ଏହା ସହ ଏଭଳି କାଣ୍ଡ ଅତ୍ୟନ୍ତ ନିନ୍ଦନୀୟ ବୋଲି କହିବାକୁ ମଞ୍ଚ ପଛାଇ ନାହିଁ। କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଆଇନ ବିରୋଧରେ ଆନ୍ଦୋଳନ ଚଳାଇଥିବା କୃଷକ ଓ ସଙ୍ଗଠନକୁ ବଦନାମ କରିବା ଲାଗି ଏହା ଏକ ଚାଲ ବୋଲି ସଙ୍ଗଠନ କହିଛି।  ପୂର୍ବରୁ ଭାରତୀୟ କିଷାନ ୟୁନିୟନ (ବିକେୟୁ) ମୁଖପାତ୍ର ହିଂସାକାଣ୍ଡ ସହ ସଙ୍ଗଠନର ସମ୍ପୃକ୍ତି ନଥିବା କହି ପ୍ରସଙ୍ଗରୁ ଓହରି ଯାଇଛନ୍ତି।

   Related Posts