Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ପାକିସ୍ତାନ ହେଲା କଣ୍ଟା, ଭାରତରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବିଶ୍ୱକପ୍ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାକୁ ଆଇସିସି ନେଲା ନିଷ୍ପତ୍ତି

23/07/2020 at 3:21 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୩|୦୭: ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାଶନାଲ କ୍ରିକେଟ କାଉନସିଲ୍ ଭାରତରେ ୨୦୨୩ରେ ଆୟୋଜିତ ହେବାକୁ ଥିବା ବିଶ୍ୱକପକୁ ସ୍ଥଗିତ କରିଦେଇଛି । ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ ମୁଖ୍ୟ ଏହସାନ ମନିଙ୍କ ଅନୁରୋଧକ୍ରମେ ଆଇସିସି ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିବା କୁହାଯାଉଛି । ଏହାକୁ ଫେବ୍ରୁଆରୀ-ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥାନ୍ତା । କିନ୍ତୁ ପିସିବିର ଅନୁରୋଧ ପରେ ଏହାର ଆୟୋଜନ ଅକ୍ଟୋବର-ନଭେମ୍ବର ୨୦୨୩ରେ ହୋଇପାରେ ।

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ଫେବ୍ରୁଆରୀ-ମାର୍ଚ୍ଚରେ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌କୁ ଆୟୋଜନ କରାଯିବ । ତେଣୁ ଏହସାନ ମନି ଆଇସିସିକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ । ଆଇସିସି ମଧ୍ୟ ଅନୁରୋଧ ରକ୍ଷା କରିଛି । ୨୦୨୧ ଓ ୨୦୨୨ରେ ଆୟୋଜିତ ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ଅକ୍ଟୋବର ଓ ନଭେମ୍ବରରେ ଆୟୋଜିତ ହେବ । ତେଣୁ ପିସିବି ବିନା ବାଧାରେ ଆସନ୍ତା ୩ ବର୍ଷ ଯାଏଁ ପିଏସଏଲକୁ ଆୟୋଜନ କରିପାରିବ ।

ପୂର୍ବତନ ପାକିସ୍ତାନୀ ଖେଳାଳି ସୋଏବ ଅଖତାର ଓ ରଶିଦ ଲତିଫ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ଯେ, ବିସିସିଆଇ ପାଇଁ ଆଇସିସି ଅକ୍ଚୋବର  ନଭେମ୍ବରରେ ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ଆୟୋଜନ ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି । ଏପରିକି ବିସିସିଆଇ ପାଇଁ ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ଓ ଏସିଆ କପ୍ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ସ୍ଥଗିତ କରାଯାଇଛି ।

   Related Posts