Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଟଣା : ଛିଡିଲାନି ଭାଗବଣ୍ଟା, ଦୁଇ ପିସ୍ ମାଂସ ପାଇଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ଭଉଣୀ
  • ||
  • କଟକ : ରେଭେନ୍ସା ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟର ନୂତନ କୁଳପତି ହେଲେ ପ୍ରଫେସର ସଞ୍ଜୟ ନାୟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ନାବାଳିକା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ଅପ୍ରେଲ ୫ରେ ଚୂଡାନ୍ତ ଶୁଣାଣି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୫୪ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୪୦୨୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ମେ’ ରେ ହେବ କଂଗ୍ରେସର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ, ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି ବୈଠକ ପରେ ବଡ ଘୋଷଣା କଲା ଦଳ
  • ||
  • ହୁ ହୁ ହୋଇ ବଢୁଛି ତୈଳଦର, ମୁମ୍ବାଇରେ ୯୧ ଟଙ୍କା ଉପରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଦାମ୍
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ନିଆଁ ପୁଇଁବା ହେଲା କାଳ, ଦଳିଦେଲା ଦନ୍ତା, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଝଲସିବ ଅର୍କ କ୍ଷେତ୍ର : ନୂଆ ରୂପ ପାଇବ କୋଣାର୍କ ସୂର୍ଯ୍ୟ ମନ୍ଦିର, ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ମିଳିବ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ସୁବିଧା
  • ||
  • ଆଜି ବସୁଛି କଂଗ୍ରେସର ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି ବୈଠକ, ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନିର୍ବାଚନ ନେଇ ହେବ ଆଲୋଚନା !
  • ||
  • ଏଥର ନିଜ ସ୍କୁଲରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଦେବେ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା, ୨ ଘଣ୍ଟାରେ ଲେଖିବାକୁ ପଡିବ ଉତ୍ତର
  • ||

ମୋଦି ବଲାଙ୍ଗିର ଆସୁଛନ୍ତି ବୋଲି ନିମନ୍ତ୍ରଣ ପତ୍ର ବାଣ୍ଟୁଛନ୍ତି ପାଟଣାଗଡ଼ର ରାଜା , ସାଥୀରେ ରାଣୀ ସାହିବା: ବିଜେଡି ଓ କଂଗ୍ରେସର ଟାଣ କିଛି ପଡିବନି ପ୍ରଭାବ

13/01/2019 at 2:09 PM

ବଲଙ୍ଗିର୧୩|୧: ୧୯ ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ଜମିଲାଣି ରାଜନୈତିକ ହଲଚଲ । ଆସନ୍ତା ୧୫ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ବଲାଙ୍ଗିର ଗସ୍ତ ବିଜେପିକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିଛି । ମୋଦିଙ୍କ ଏହି ଗସ୍ତକାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଫୋକସରେ ରହିବ ପୂରା ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶା । ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାର ୧୦ଜିଲ୍ଲା ଓ ୬ ସଂସଦୀୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଦଳୀୟ ନେତାଙ୍କ ଆକ୍ଟିଭିଟିକୁ ଦେଖିଲେ ଏୟା ହିଁ ଅନୁମାନ କରିହେଉଛି । ହେଲେ ମୋଦିଙ୍କ ଗସ୍ତ ସେମିତି କିଛି କମାଲ କରିପାରିବ ନାହିଁ ବୋଲି ଦମ୍ଭ ଦେଖାଇଛନ୍ତି ଉଭୟ ବିଜେଡି ଆଉ କଂଗ୍ରେସ ।

ମୋଦି ଆସୁଛନ୍ତି ବୋଲି ନିମନ୍ତ୍ରଣ ପତ୍ର ବାଣ୍ଟୁଛନ୍ତି ପାଟଣାଗଡ଼ର ରାଜା । ସାଥୀରେ ରାଣୀ ସାହିବା ବି ଅଛନ୍ତି । ମା’ ପାଟଣେଶ୍ବରୀଙ୍କ ପାଖରେ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା ପରେ ଦୁଆର ଦୁଆର ବୁଲି ମୋଦିଙ୍କ ସଭାରେ ସାମିଲ ହେବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛନ୍ତି ।

ଆସନ୍ତା ୧୫ରେ ବଲାଙ୍ଗିର ଆସୁଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି । ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପର ଶିଳାନ୍ୟାସ ଓ ଉଦ୍‌ଘାଟନର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି । ହେଲେ ତାରି ଭିତରେ ବି ରହିଛି ନିର୍ବାଚନୀ ଚାଲ୍‌ । ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାରେ ବିକାଶର ବାର୍ତ୍ତା ଦେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ । ଯାହା ଦଳୀୟ କର୍ମୀଙ୍କ ଭିତରେ ଜୋସ୍‌ ଭରିବ ବୋଲି ଆଶା କରୁଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ସଭାପତି ।

ହେଲେ ବଲାଙ୍ଗିରରେ ବିଜେପିର ଏଭଳି ପ୍ରସ୍ତୁତିକୁ ଦେଖିବା ପରେ ନିଜ ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି ଉଭୟ ବିଜେଡି ଓ କଂଗ୍ରେସି ନେତା । ମୋଦିଗସ୍ତକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ନେତା,  ନିକଟରେ ହୋଇଥିବା ୫ରାଜ୍ୟର ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳର ଦ୍ବାହି ଦେଉଥିବା ବେଳେ ଓଡ଼ିଶାରେ ନବୀନଙ୍କ ଜୟଯାତ୍ରା ଜାରି ରହିବ ବୋଲି ଦମ୍ଭ ଦେଖାଇଛନ୍ତି ବିଜେଡି ନେତା ।

ଖୋର୍ଦ୍ଧା-ବାରିପଦା ପରେ ମୋଦିଙ୍କ ବଲାଙ୍ଗିର ଗସ୍ତ ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ନେତାଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିଛି । ୧୯ ନିର୍ବାଚନରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାରେ ମୋଦି ଇଫେକ୍ଟ କାମ କରିବ ବୋଲି ଆଶା କରିଛି ଦଳ । ହେଲେ ବିଜେଡିର ବିଜୟ ଯାତ୍ରା ଓ କଂଗ୍ରେସର ଜୋସ୍‌କୁ ପଦ୍ମ ଦଳିଆ କେମିତି ମୁକାବିଲା କରିବେ ଆଉ ଭୋଟର କାହା ସପକ୍ଷରେ ନିଜର ସମର୍ଥନ ଢ଼ାଳିବେ ତାହା ଏବେଠୁ କହିବା ମୁସକିଲ୍‌ ।

   Related Posts