Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଶ୍ଵସ୍ତି: କମୁଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୮୦୯ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର-ଜାନୁଆରୀ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ: ଭୁବନେଶ୍ବର ଷ୍ଟେସନ ଓ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ କରିପାରିବେ କୋଭିଡ୍‌ ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • ପରୀ ବାପା-ମା’ଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେପି ଟିମ୍, ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନ୍‌ର ଟୟଲେଟ୍‌ରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଉଦ୍ୟମ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • କଟକ : ପୁଣି ଏକ ନକଲି ଘିଅ କମ୍ପାନୀରେ ଚଢାଉ, କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଅପମିଶ୍ରିତ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ପ୍ରେମ: ସେୟାର ଚାଟ୍‌ରୁ ଆରମ୍ଭ ଫେସବୁକରେ ଶେଷ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ଅଶ୍ଲୀଳ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କଲେ ପ୍ରେମିକ
  • ||

କରୋନା ପାଇଁ ଦୋହଲିଲା ଆମେରିକାର ଆର୍ଥିକ ମେରୁଦଣ୍ଡ, ବେକାରୀ ତାଲିକାରେ ୭ ଦିନରେ ୩୦ ଲକ୍ଷ ଲୋକ କଲେ ନାଁ ପଞ୍ଜୀକରଣ

27/03/2020 at 11:31 AM

ନ୍ୟୁୟର୍କ, ୨୭|୦୩: କରୋନା ସଙ୍କଟ ମଧ୍ୟରେ ଆମେରିକାରେ ବେରାେଜଗାରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଏଠାରେ ଗୋଟିଏ ସପ୍ତାହରେ ୩୦ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ବେକାରୀ ତଲିକାରେ ନିଜର ପଞ୍ଜୀକରଣ କରିଛନ୍ତି । ଆମେିକା ଶ୍ରମ ବିଭାଗର ଏହି ତଥ୍ୟ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚକିତ କରିଛି । ପୂୂର୍ବରୁ କେବେ ଏତେ ସଂଖ୍ୟାରେ ଲୋକ ନିଜକୁ ବେରୋଜଗାରୀ ତାଲିକାରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିନଥିଲେ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ୧୯୮୨ରେ ୭ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ବେରୋଜଗାରୀ ତାଲିକାରେ ନାମ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଥିଲେ । ଏଠାରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ପାଇଁ ସିନେମା ହଲ୍, ବାର୍, ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ, ହୋଟେଲ ଆଦି ବବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି । କାର କମ୍ପାନୀ ମଧ୍ୟ ଉତ୍ପାଦନ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ଏପରିକି ବିମାନ ସେବା ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି । କରୋନା ଆତଙ୍କ ପାଇଁ ବେରୋଜଗାରୀ ଦର ୩.୬ ପ୍ରତିଶତ ସହ ୫୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ସ୍ତରରେ ପହଁଚିଛି ।

ଆମେରିକା ବିଦେଶରେ ମୁତୟନ କରିଥିବା ୯୦ ହଜାର ସୈନିକଙ୍କ ମୁଭମେଣ୍ଟ୍ ଉପରେ ୬୦ ଦିନ ପାଇଁ ରୋକ ଲଗାଇଛି । ଦେଶରେ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ୭୦୫୪ଟି ମାମଲା ଆସିଥିବା ବେଳେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୭୩ ଜଣ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି ।

ସେହିପରି ବ୍ରିଟେନ ପୋଲିସ ଦେଶର ସମସ୍ତ ସୀମାକୁ ସିଲ୍ କରିଦେଇଛି । ବିଭିନ୍ନ ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାରେ ସମସ୍ତ ଗାଡିମଟରକୁ ଯାଂଚ କରୁଛି । କେବଳ ଖାଦ୍ୟ ଓ ଔଷଧ ଗାଡିକୁ ସହର ମଧ୍ୟକୁ ପ୍ରବେଶ ଅନୁମତି ମିଳିଛି । 

   Related Posts