Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁରୀ ସ୍ବର୍ଗ ଦ୍ବାରରୁ ହଟିଲା କଟକଣା, ସଂକ୍ରମଣ କମୁଥିବାରୁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ‘କୁଲଦୀପ ଯାଦବଙ୍କ ପାଇଁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜିଂ ହେବ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ସିରିଜ୍, ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଭରସା ରଖିବାକୁ ହେବ’: ହରଭଜନ ସିଂହ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଏବଂ ବଜେଟ୍‌ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସ ଡାକିଲା ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବ ରଣନୀତି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୧,୧୫୭ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୬୫୩ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ଏସ.ଜୟଶଙ୍କରଙ୍କୁ କରୋନା, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍
  • ||
  • ମହାକାଶରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଛି ସ୍ପେସଏକ୍ସର ଫାଲକନ-୯, ବିପଦରେ ଭାରତର ଚନ୍ଦ୍ରଯାନ
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କିଶୋର ଉପାଧ୍ୟାୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୫୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୯୦୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୩୧୧୬୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ନିର୍ବାଚନ ଲଢୁଛନ୍ତି ଡାକ୍ତରାଣୀ, ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ମୋନାଲିସା
  • ||

ଏମିତି ଗୋଟିଏ ଦେଶ ଅଛି ଯେଉଁଠି ସୁନ୍ଦର ହେବା ପାଇଁ ଫାୟାର ଥେରାପିର ନିଆଯାଏ ସାହାର୍ଯ୍ୟ, ଜାଣନ୍ତୁ ଫାୟାର ଥିରାପି କଣ

15/12/2018 at 9:18 PM

ଆପଣ ସୁନ୍ଦର ଦେଖାହେବାକୁ ଚାହୁଂଛନ୍ତି କି ? ଯଦି ହଁ ତାହେଲେ ଆପଣବି ଏହି ଥେରାପିକୁ ଆପଣାନ୍ତୁ । ଆପଣ ବି ଦେଖାଯିବେ ସୁନ୍ଦର ଆଉ ଆପଣ ବି ସେଲିବ୍ରିଟିଙ୍କ ପରି ଗ୍ଲେମରୟସଲାଗିବେ ।

ଏମିତି କିଛି କିଛି ଥେରାପି ଅଛି ଯାହାଦ୍ଵାରା ଆପଣ ସୁନ୍ଦର ଦେଖାହେବାସହିତ ନିଜର ବି ରୋଗ ଭଲକରିପାରିବେ । ଆଜି କିନ୍ତୁ ଆମେ ନୂଆ ଏକ ଥେରାପିର କଥା ଆପଣଙ୍କୁ କହିବାକୁଯାଉଛୁ ।

ନିଜକୁ ସବୁବେଳେ ସୁନ୍ଦର ଓ ଯୁବା ଅବସ୍ଥାରେ ରଖିବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନଉପାୟ ଅବଲମ୍ଵନ କରିବାକୁ ପଡ଼ିଥାଏ । ଏମିତିକି ଅଧିକ ଗ୍ଲେମର ପାଇଁ ସିନେମା ଷ୍ଟାରମାନେ ଆଗରୁ ଦେଶବାହାରକୁ ଯାଇ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ସର୍ଜରୀ କରୁଥିଲେ । ଏହା ଦ୍ଵାରା ନିଜର ରୁକ୍ଷ ହୋଇଆସୁଥିବା ଚର୍ମକୁ ପ୍ରତିରୋପଣପଦ୍ଧତିରେ ଅଧିକ ଆକର୍ଷଣୀୟ କରାଯାଉଥିଲା । ଯାହା ଦ୍ଵାରା ବୟସ ବଢ଼ିଲେ ବି ନିଜକୁ ଯୁବାବସ୍ଥାରେ ରଖିବାକୁସକ୍ଷମ କରିହେଉଥିଲା । କିଛି ଲୋକ ବି ଲେଜର ଥେରାପିର ସାହାର୍ଯ୍ୟ ନେଉଥିଲେ  । ଏବେ ଆଉ ଏକ ନୂଆ ଥେରାପି ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବଢ଼ାଇବା   ପାଇଁ  ଉପଲବ୍ଧହେଲାଣି , ଯାହା ଲେଜର ଥେରାପି ଠାରୁ ଆଉ ପାଦେ ଆଗରେ । ତାହା ହେଲା ନିଆଁରେ କରାଯାଉଥିବା ଥେରାପି,  ଅର୍ଥାତ ଫାୟାର ଥେରାପି ।

ଏହି ଥେରାପି ଭିଏତନାମରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ସାରା ପୃଥିବୀରେ ଲୋକପ୍ରିୟତାଅର୍ଜନ କଲାଣି । ଏହା ଅଧିକ ଯୁବଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କୁ ଆକୃଷ୍ଟ କରିବା ସହିତ ଅଧିକ ଗ୍ଲେମରୟସ କରିବାରେ ସାହାର୍ଯ୍ୟକରୁଛି ।

ଏହି ଥେରାପିର ସବୁଠୁ ବେଶି ଲୋକପ୍ରୟତା ଅଛି ଭିଏତନାମରେ । ଉଭୟ ପୁରୁଷଓ ମହିଳା ସୁନ୍ଦର ହେବା ପାଇଁ ଏହି ଥେରାପିର ସାହାର୍ଯ୍ୟ ନେଉଛନ୍ତି । ଏହି ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ଟାଓ୍ଵେଲକୁଆଲକହଲରେ  ଭିଜାଇ ମୁହଁରେ ୩୦ସେକେଣ୍ଡରୁ ଗୋଟେ ମିନିଟଯାଏ ମୁହଁରେ ଘୋଡ଼େଇ ରଖିବାକୁ ହୁଏ । ତାପରେ ସେହି ଟାଓ୍ଵେଲ ଉପରେ ନିଆଁ ଲଗାଇଦିଆଯାଏ । ଏହି ପ୍ରକାରବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ଫାୟାର ଥେରାପିର ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଇଥାଏ ।

ଏହି ଚିକିତ୍ସା କେବଳ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏନାହିଁ ।ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧା, ନିଦ୍ରାହୀନତା ,ବଦହଜମି ପାଇଁ ଏହି ଥେରାପି କାମରେ ଲାଗିପାରେ ।

ଭିଏତନାମର ଏକ ଖବର ସଂସ୍ଥା ପ୍ରକାଶ କରିଛି, ଆକ୍ୟୁପଞ୍ଚକଚର ଚିକିତ୍ସାରେସାମିଲ କରିବାକୁ ପରୀକ୍ଷାମୂଳକ ଭାବେ ଭିଏତନାମ ସରକାର ବିଭିନ୍ନ ହସପିଟାଲରେ ଏହି ଚିକିତ୍ସା ଆରମ୍ଭକରିଛନ୍ତି । ପରେ ଏହି ଥେରାପିକୁ  ସ୍ଥାୟୀଭାବେ ଗ୍ରହଣକରାଯିବ ବୋଲି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଭିଏତନାମର ପ୍ରତ୍ୟେକ ସେଲୁନ କି ସ୍ପା ସେଣ୍ଟରରେ ଏହି ଥେରାପିଉପଲବ୍ଧ ହେଉଛି । ଯାହା ଭାରତୀୟ ମୂଲ୍ୟରେ ୬୦୦-୭୫୦ ଟଂକା ।  

   Related Posts