Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ଧଳା ଜହର ରାକେଟ୍‌ର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ କଲା ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଜବତ ହେଲା ୯ ଗ୍ରାମ୍ ବ୍ରାଉନସୁଗାର
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ଚଳିତ ବର୍ଷ ଫିକା ପଡିଛି ଇଦ୍, ଯାଜପୁରରେ ନିରାଡମ୍ବର ଭାବେ ପାଳିତ ହେଉଛି ଉଦ୍-ଉଲ୍-ଫିତର
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଗଛରେ ପିଟିହେଲା କାର୍, ସ୍ତ୍ରୀ ଗୁରୁତର, ସ୍ବାମୀ ଆହତ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆପ୍ ନେତା ଜରନେଲ୍ ସିଂହଙ୍କ କରୋନାରେ ଦେହାନ୍ତ, ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେଜରିଓ୍ବାଲ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨୨୭୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ୧୨ ହଜାର ଉପରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୨୩୯୦ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନିରାଡମ୍ବର ଭାବେ ପାଳିତ ହେଉଛି ଇଦ୍-ଉଲ-ଫିତର, ଇଦଗାହରେ ହେବନାହିଁ ସାମୂହିକ ନମାଜ ପାଠ
  • ||
  • କମିବ କାଳବୈଶାଖି ପ୍ରଭାବ, ବଢିବ ଗୁଳୁଗୁଳି
  • ||
  • ଲଭ ୟୁ ଜିନ୍ଦେଗୀ ନୁହେଁ, ରୁଠ୍ ଗୟି ଜିନ୍ଦେଗୀ….ହସି ହସି ମହାମାରୀ ସହ ଲଢି ଲଢି ଚାଲିଗଲେ ୩୦ ବର୍ଷୀୟ ମହିଳା
  • ||

ହକି ପରେ ଏବେ କଳିଂଗ ଷ୍ଟାଡିଅମରେ ଫୁଟବଲ ଫିବର: ଚତୁଃରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମହିଳା ଫୁଟବଲ ଏଆଇଏଫଏଫ ହିରେ। ଗେ।ଲଡ କପ ଚାମ୍ପିୟାନସିପ

6/02/2019 at 7:09 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୬|୨: ପୁଣି କମ୍ପିବ କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମ । କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯିବ ଚତୁଃରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମହିଳା ଫୁଟବଲ ଏଆଇଏଫଏଫ ହିରେ। ଗେ।ଲଡ କପ ଚାମ୍ପିୟାନସିପ । ଫେବୃଆରୀ ୯ ରୁ ୨୦ଯାଏ ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଚାଲିବ । ହକି ପରେ କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଫୁଟବଲ ମହାସମର ନେଇ କ୍ରୀଡିପ୍ରେମୀ ଏକସାଇଟେଡ୍ । ଭାରତ, ନେପାଳ ଇରାନ ଓ ମିୟାଁମାର ହେବେ ମୁହାଁମୁହିଁ । ଏହା ବିଶ୍ବକପ କ୍ବାଲିଫାଏ ର ଦ୍ବିତୀୟ ରାଉଣ୍ଡ ।  ଫୁଟବଲ ଫେଡେରେସନ ଓ ଓଡିଶା ଫୁଟବଲ ଆସୋସିଏସନର ମିଳିତ ସହଯୋଗ ରେ ଏହି ଚାମ୍ପିୟନସିପ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଛି ।

କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ଫୁଟବଲ ଫାଇଟ୍ ।  ଭାରତୀୟ ମହିଳା ଦଳ ଆଜି  ସନ୍ଧ୍ୟାରୁ କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଅଭ୍ୟାସ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ୯ ରୁ ୨୦ ତାରିଖ ପଯ୍ୟନ୍ତ  ଚତୁଃରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମହିଳା ଫୁଟବଲ ଏଆଇଏଫଏଫ   ହିରୋ ଗୋଲଡ କପ   ଚାମ୍ପିୟାନସିପ ଚାଲିବ । ଭାରତୀୟ ମହିଳା ଫୁଟବଲ ଦଳ ବିଶ୍ବକପ ଫୁଟବଲ ର  ପ୍ରଥମ ରାଉଣ୍ଡ କ୍ବାଲିଫାଏ କରିସାରିଛି ।

ଦ୍ବିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମ୍ୟାଚ ଗୁଡିକ ଭୁବନେଶ୍ବର କଳିଙ୍ଗଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯିବ । ଭାରତ ତାର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ୯ତାରିଖରେ ଇରାନ  ସହ ଖେଳିବାକୁ ଥିବାବେଳେ ମିୟାଁମାର ନେପାଳକୁ ଭେଟିବ । ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳାଯିବ ।

ଆର୍ନ୍ତଜାତୀୟ ସ୍ତରର ମହିଳା ଫୁଟବଲ ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଖେଳାଯିବ । ଯାହାକୁ ନେଇ ଯୁବ ପୀଢି ଉତ୍ସାହିତ  । ବିଶ୍ବ କପ୍ ହକି ପରେ ଓଡିଶା କ୍ରୀଡା କ୍ଷେତ୍ରରେ ନିଜର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ସ୍ଥାନ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ଭୁବନେଶ୍ବର ଏକ ସ୍ପୋର୍ଟସ କ୍ୟାପିଟାଲ ରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି। । ଗ୍ରାସ ରୁଟରୁ ପ୍ରୟାସ ହେଲେ ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢିବା ସହ ଓଡିଶା କ୍ରୀଡା ମାନଚିତ୍ର ରେ ଆହୁରି ଆଗକୁ ବଢିପାରିବ ବୋଲି ମତ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ।

୯ ତାରଖ ୪ ଟା ଓ ୭ଟାରେ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳାଯିବ ।  ଦର୍ଶକ ମାଗଣାରେ ମ୍ୟାଚ ଦେଖିପାରିବେ । ଗେଟ ନମ୍ବର ୩ ରେ ସମସ୍ତ ଦର୍ଶକ ପ୍ରବେଶ କରି ମ୍ୟାଚ ଉପଭୋଗ କରିପାରିବେ ।

   Related Posts