Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବାଘ ଗଣନା ବେଳେ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା !
  • ||
  • ଶୀତ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ରବିବାର ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ, ବିରୋଧିଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ଭୁବନେଶ୍ବର ୟୁନିଟ୍ ସିକ୍ସ୍ ଖେଳପଡ଼ିଆରେ ଚାଲିଛି ଫୁଟବଲ କୋଚିଂ କ୍ୟାମ୍ପ୍

20/05/2019 at 4:32 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର (ସମୀକ୍ଷା ପଟ୍ଟନାୟକ)୨୦|୫: ଭୁବନେଶ୍ବର ୟୁନିଟ୍‌ ସିକ୍‌ସ୍‌ ଆଥେଲେଟିକ୍‌ ଆସୋସିଏସନ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ୟୁନିଟ୍‌ ସିକ୍‌ସ୍‌ ଖେଳପଡ଼ିଆରେ ଚାଲିଛି ଫୁଟବଲ କୋଚିଂ କ୍ୟାମ୍ପ୍‌ । ଯେଉଁଥିରେ ଜୁନିଅର୍‌ ଏବଂ ସିନିୟର ଗର୍ବର ଖେଳାଳୀଙ୍କୁ ଦିଆଯାଉଛି କୋଚିଂ ।

ୟୁନିଟ୍‌-୬ ପଡ଼ିଆରେ ଚାଲିଛି ଫୁଟ୍‌ବଲ କୋଚିଂ କ୍ୟାମ୍ପ୍‌ । କେମିତି ପ୍ରତିପକ୍ଷର ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଚକ୍‌ମା ଦେଇହେବ ତାକୁ ନେଇ ଖେଳାଳୀଙ୍କୁ  ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଟେକ୍‌ନିକ୍‌ ବତାଉଛନ୍ତି କୋଚ୍‌ । ଭୁବନେଶ୍ବର ୟୁନିଟ୍‌ ସିକ୍‌ସ୍‌ ଆଥେଲେଟିକ୍‌ ଆସୋସିଏସନ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ଏହି ଟ୍ରେନିଂ କ୍ୟାମ୍ପରେ ଜୁନିଅର ଓ ସିନିୟର ଦୁଇଟି ବର୍ଗର ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଦିଆଯାଉଛି କୋଚିଂ । ୧୮ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଜୁନିଅର ବର୍ଗରେ ରଖାଯାଇଛି ।

ଫିଟ୍‌ନେସ, ପଡ଼ିଆରେ ବଲ ପାସିଙ୍ଗ୍‌ ଟେକନିକ୍‌ ସହ ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚ୍‌ ମାଧ୍ୟମରେ ଏହି କ୍ୟାମ୍ପରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଖେଳାଳୀଙ୍କୁ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଦେଉଛନ୍ତି ଅନୁଭବି ଖେଳାଳୀ ଏବଂ କୋଚ୍‌ ।

ଫୁଟ୍‌ବଲ ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହ ରଖୁଥିବା ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଜଣେ ଜଣେ ଉତ୍ତମ ଖେଳାଳି ଭାବେ ଗଢ଼ିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରୁଛି ଏହି ଫୁଟବଲ କୋଚିଂ କ୍ୟାମ୍ପ୍‌ । ତେବେ ବାର୍ଷିକ ଧାରାରେ ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ଅର୍ଥର ଅଭାବ ଆୟୋଜକଙ୍କ ହାତ ବାନ୍ଧି ଦେଇଛି । ଏଥି ପାଇଁ କୌଣସି ପ୍ରାଇଭେଟ୍‌ ସେକ୍ଟର କିମ୍ବା ପବ୍ଲିକ ସେକ୍ଟରରୁ ଅନୁଦାନ ମିଳିଲେ ଏହି ଧାରା ଆଗକୁ ବଢ଼ି ପାରନ୍ତା ।

   Related Posts