Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆ: ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିଜୟୀ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୨୦୪୪ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୪୩୬ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ବଢୁଛି ଆକ୍ଟିଭ କେସ୍ : ଭୁବନେଶ୍ବରରୁ ଦିନକରେ ୩୧୮ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୨୩୫ ସୁସ୍ଥ
  • ||
  • କୋଭିଡ୍ ସ୍ଥିତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ, ତଥାପି ଆସିନି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଆଶ୍ୱସ୍ତିର ସମୟ, ସତର୍କତାର ମନ୍ତ୍ର ସହ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ- ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବାକୁ ସରକାରଙ୍କ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକତା
  • ||
  • +୩ ରେ ସାମିଲ ହେବ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା କୋର୍ସ, ରାଜ୍ୟ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ ବୈଠକରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ପୁଅ ଓ ଝିଅକୁ କୂଅରେ ଫିଙ୍ଗି ମାରିଦେଲେ, ବାପା ଓ ମା’ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ନୀଳାଦ୍ରି ବିଜେ’ ଅବସରରେ ନ୍ୟୁଜ୍ ୭ ପ୍ରସ୍ତୁତ କଲା ଆଉ ୨ଟି ଓଡିଆ ଭଜନ- ‘ବଡଦାଣ୍ଡ କାନ୍ଦେ କଇଁକଇଁ’ ଓ ‘ଏତେ ଅଭିମାନ କିଆଁ’
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଦୁଇ ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଜଣେ ମୃତ, ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭାରତ-ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆ : କ୍ଲିନ୍ ସ୍ୱିପ୍ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ, ସମ୍ମାନ ପାଇଁ ଲଢିବ ଘରୋଇ ଦଳ
  • ||
  • ଗଜପତି : ଖୋଲିବ କି ACFO ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ରହସ୍ୟ : କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଡିଏଫଓଙ୍କୁ ଚାଲିଛି ଜେରା
  • ||

ଶ୍ରାବଣ ମାସରେ ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ସହ ଜଡିତ ଏହି ଛୋଟ ଛୋଟ ପରିବର୍ତ୍ତନ ବଦଳାଇଦେବ ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ

28/07/2020 at 1:38 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୮/୦୭ : ଏବେ ପବିତ୍ର ଶ୍ରାବଣ ମାସ ଚାଲିଛି | ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ କୃପା ପାଇବା ପାଇଁ ଲୋକେ ଶ୍ରାବଣ ମାସରେ ଶିବଙ୍କୁ ପୂଜା କରିଥାନ୍ତି | ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ, ଏହି ପବିତ୍ର ମାସରେ ଘରେ କିଛି କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବା କିମ୍ବା ଘରକୁ କିଛି ନୂଆ ଜିନିଷ ଆଣିବା ମଧ୍ୟ ଶୁଭ ଫଳଦାୟୀ ହୋଇଥାଏ | ଏହାଦ୍ୱାରା ଘର ସୁନ୍ଦର ଓ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଲାଗିବା ସହ ବାତାବରଣ ମଧ୍ୟ ଶୁଦ୍ଧ ହୋଇଥାଏ | ଏହାସହ ଜୀବନରେ ଚାଲିଥିବା ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଦୂର ହୋଇଥାଏ | ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଶ୍ରାବଣ ମାସରେ ଘରେ କଣ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବା ଉଚିତ ଜାଣନ୍ତୁ :

ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ – ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ ଅତି ପ୍ରିୟ | ପବିତ୍ର ଶ୍ରାବଣ ମାସରେ ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ଧାରଣ କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ଫଳଦାୟୀ ହୋଇଥାଏ | ଏହାଦ୍ୱାରା ମନକୁ ଶାନ୍ତି ମିଳିବ ସହ ଗ୍ରହର ନକାରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ମଧ୍ୟ ଦୂର ହୋଇଥାଏ | ଯେଉଁମାନଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ରହିଛି ସେମାନଙ୍କୁ ପଞ୍ଚମୁଖୀ ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ନିଶ୍ଚୟ ଧାରଣ କରିବା ଉଚିତ |

ଜଳ ସ୍ରୋତ – ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଘରର ଉତ୍ତର-ପୂର୍ଵ ଦିଗର ବିଶେଷ ମହତ୍ୱ ରହିଛି | ଏହି ଦିଗରେ ଜଳ ସ୍ରୋତ କିମ୍ବା କୌଣସି ସୁନ୍ଦର ୱାଟର ଫାଇଣ୍ଟେନ ରଖିଲେ ଘରେ ସକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ସଞ୍ଚାର ହୋଇଥାଏ | ଏହାସହ ଘର ପରିବାରରେ ସୁଖ ଶାନ୍ତି ଓ ଏକତା ପରିବେଶ ବଜାୟ ରହେ |

ଅର୍ଦ୍ଧନାରେଶ୍ୱର ମୂର୍ତ୍ତି – ଭଗବାନ ଶିବ ଓ ମାତା ପାର୍ବତୀଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧନାରେଶ୍ୱର ରୂପ ମୂର୍ତ୍ତି କିମ୍ବା ପ୍ରତିମା ଘରେ ସ୍ଥାପନା କଲେ ସମ୍ପର୍କ ମଧୁର ରହେ | ଘରୁ କଳହ-କ୍ଳେଶ ଆଦି ଦୂର ହୋଇଥାଏ | ଘରର ପରିବେଶ ସୁଖ ଶାନ୍ତି ଭରା ହୋଇଥାଏ | ସ୍ୱାମୀ ସ୍ତ୍ରୀ ସମ୍ପର୍କ ମଧ୍ୟରେ ମଧୁରତା ବଢିଥାଏ |

ତୁଳସୀ ଗଛ – ଧାର୍ମିକ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ତୁଳସୀ ଗଛକୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ | ଶ୍ରାବଣ ମାସରେ ଘରର ଉତ୍ତର ଦିଗରେ ତୁଳସୀ ଗଛ ଲଗାଇବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ବୋଲି କୁହାଯାଏ | କୁମାରୀ ଯୁବତୀ ଶ୍ରାବଣ ମାସରେ ଘରର ଉତ୍ତର ଦିଗରେ ତୁଳସୀ ଗଛ ଲଗାଇଲେ ସେମାନଙ୍କ ବିବାହ ଶୀଘ୍ର ହୋଇଥାଏ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ ରହିଛି | ତୁଳସୀ ଗଛ ଘରର ବାତାବରଣ ଶୁଦ୍ଧ କରିଥାଏ | ତୁଳସୀ ଗଛକୁ ପୂଜା କଲେ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥାଏ | ପ୍ରତିଦିନ ସ୍ନାନ କରି ତୁଳସୀ ଗଛରେ ଜଳ ଅର୍ପଣ କଲେ ଓ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଗଛ ମୂଳରେ ଦୀପ ଜାଳିଲେ ଘରର ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଦୂର ହୋଇଥାଏ | 

ଦୁଦୁରା ଫୁଲ – ଦୁଦୁରା ଫୁଲ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରିୟ | ଶିବଲିଙ୍ଗରେ ବେଲପତ୍ର ସହ ଦୁଦୁରା ଫୁଲ ଅର୍ପଣ କଲେ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ କୃପା ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥାଏ | ଘର ବାହାରେ ଦୁଦୁରା ଫୁଲ ଗଛ ଲଗାଇଲେ ଜୀବନର ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥାଏ |

(ବି:ଦ୍ର: ଉପର ଲିଖିତ ତଥ୍ୟ ସାମାନ୍ୟ ସୂଚନା ଉପରେ ଆଧାରିତ | କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ନିଅନ୍ତୁ )

   Related Posts