Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୧୯୨୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ୩୦ଜିଲ୍ଲାରୁ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ସଂକ୍ରମିତ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୧୭୪୧ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼ : ରେଳ ଷ୍ଟେସନରେ ଲଙ୍କାକାଣ୍ଡ : ବ୍ୟାପକ ପୋଡାଜଳା ଓ ଭଙ୍ଗାରୁଜା, ବିରୋଧ କରିବାରୁ ମ୍ୟାନେଜର ଓ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ
  • ||
  • ଆଜି ୧୧ ଜିଲ୍ଲାରେ କାଳବୈଶାଖି ବର୍ଷା ! ୧୫ ଯାଏଁ ତାତିରୁ ମିଳିବ ତ୍ରାହି
  • ||

ନିନ୍ଦନୀୟ ! ଜୟବିଜୟ ମୂର୍ତ୍ତି ଉପରେ ଚଢ଼ିଗଲେ ଫୁଲ କାରିଗର : ଭକ୍ତମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ

2/07/2019 at 8:07 PM

ପୁରୀ ୨/୭ : ପୁରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ଜୟବିଜୟ ମୂର୍ତି ଉପରେ ଗୋଡ ଥୋଇ ଫୁଲ ସଜାଇବାକୁ ନେଇ ଭକ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି । ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରର ସିଂହଦ୍ୱାର ଜୟବିଜୟ ମୂର୍ତି ଉପରେ ଚଢି ଫୁଲ ସଜାଯାଉଥିଲା । ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ବିବାଦ ମୁଣ୍ଡ ଟେକିଚି ।

ଫୁଲ ଲଗାଇବାକୁ ଆସିଥିବା କର୍ମଚାରୀ ମାନେ ଗୋଡ ଥୋଇ ଚଢ଼ୁଥିବାର ଦୃଶ୍ୟ କ୍ୟାମେରାରେ କାଏଡ଼ ହୋଇଛି । ଧାର୍ମିକ ଭାବନାକୁ କୁଠାରଘାତକୁ ସହଜରେ ଗ୍ରହଣ କରିପାରିନାହାନ୍ତି ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ । ଏଭଳି ଘଟଣାକୁ ବିରୋଧ ସହ ବିଭିନ୍ନ ମହଲରୁ ନିନ୍ଦା କରାଯାଉଛି । ଭକ୍ତ ଏହାକୁ ପ୍ରବଳ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି ।

ଏହିଭଳି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଏବଂ ନିନ୍ଦନୀୟ ଘଟଣା ପୂର୍ବରୁ କେବେ ଘଟିନଥିଲା । ଆଉ ଦିନକ ପରେ ବିଶ୍ୱପ୍ରସିଦ୍ଧ ରଥଯାତ୍ରା । ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରକୁ ଫୁଲରେ ସଯା ଯିବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଥିଲା । ଏଥିପାଇଁ ଆଜିଠାରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଫୁଲ ସଯା କର୍ମଚାରୀ ଜୟବିଜୟ ମୂର୍ତ୍ତି ଉପରେ ଚଢି ଫୁଲ ସଜାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା । ଫୁଲ କାରିଗରମାନେ କୋଲକାତାରୁ ଆସିଛନ୍ତି ।

   Related Posts