Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୧୨ ହଜାର ଉପରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୨,୨୩୮ ପଜିଟିଭ୍
  • ||

ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ଭୁବନେଶ୍ବରରୁ କଲୋମ୍ବକୁ ଉଡିବ ବିମାନ : ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ଟୁରିଷ୍ଟ ଭୁବନେଶ୍ବର ଆସି ବୌଦ୍ଧ ପୀଠର ନେବେ ମଜା

29/01/2019 at 5:43 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୯|୧: ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଭୁବନେଶ୍ବରରୁ କଲୋମ୍ବକୁ ଉଡିବ ବିମାନ । ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ଟୁରିଷ୍ଟ ଭୁବନେଶ୍ବର ଆସି ବୁଦ୍ଧିଷ୍ଟ ପରମ୍ପରାର ମଜା ନେବେ । ଏହାସହ ଏଠୁ ପର୍ଯ୍ୟଟକ କଲମ୍ବୋ ଯାଇ ସେଠାକାର ପର୍ଯ୍ୟଟନ କ୍ଷେତ୍ର ଭ୍ରମଣର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ । ଓଡିଶାର ଐହିତ୍ୟ, ପରମ୍ପରା, ସଂସ୍କୃତିକୁ ଦେଶ ବିଦେଶରେ ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାରରେ ଏହା ବେଶ୍ ସହାୟତ ହେବ ।

ସ୍ପାଇସ, ଜେଟ୍, ଇଣ୍ଡିଗୋ ପରେ ଭୁବନେଶ୍ବରରୁ କଲମ୍ବୋ ଉଡିବ ଏୟାର ଏସିଆ । ଓଡିଶାର ସଂସ୍କୃତି, ପରମ୍ପରା ସହ ବୁଦ୍ଧିଷ୍ଟ କଳଚରର ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାରରେ ଏହା ସହାୟକ ହେବ । ତେଣୁ ମାଲେଏସିଆ ପରେ କଲମ୍ବୋକୁ ବିମାନ ଉଡଇବା ପାଇଁ ସରକାର ଉଦ୍ୟମ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । ଏବେ ସପ୍ତାହକୁ ତିନି ଥର ବିମାନ ଯାଉଛି ମାଲେଏସିଆ । ଏଥିରୁ ବେଶ ଲାଭବାନ ହେଉଛନ୍ତି ସରକାର ।

ଆଗକୁ ସିଙ୍ଗାପୁର, ବ୍ୟାଙ୍କକ୍, ଜାପାନା, ଚାଇନା, ଇଣ୍ଡୋନେସିଆକୁ ବିମାନ ଯୋଗାଯୋଗ ପାଇଁ ସରକାର ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି । ଏହାସହ ଓଡ଼ିଶାର ସଂସ୍କୃତି ଓ ଐତିହକୁ ନେଇ ହେବ ରୋଡ ସୋ ।  ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଯୋଜନା ରହିଛି । ଭିସା ବ୍ୟବସ୍ଥା ସରଳ ହୋଇଥବାରୁ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ବିମାନରେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନକୁ ଭ୍ରମଣରେ ଯିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି । 

ଭୁବନେଶ୍ବର ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢିବା ସହ ବିମାନ ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ ବଢିଛି । ଆଗରୁ ମାତ୍ର ୧୨ ଟି ବିମାନ ଇନ ଆଣ୍ଡ ଆଉଟ ହେଉଥିବାବେଳେ ଏବେ ଏହା ୯୬ ରେ ପହଞ୍ଚିଛି।

   Related Posts