Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଓ୍ବାନ୍‌ ଡେ’ ସିରିଜ୍‌ କବ୍‌ଜା କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ଧରାଶୟୀ, ଭାରତ ୨୮୭/୬(୫୦ ଓଭର), ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨୮୮/୩ (୪୮.୧ଓଭର)
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ୧୦,୩୯୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୬୧୦ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ହରଭଜନ ସିଂହ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍‌
  • ||
  • ଚୋରା ବାଲି କାରବାରରୁ ହତ୍ୟା, ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଇଦେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

ଆମେରିକା ଦୂତାବାସ ନିକଟରେ ପଡିଲା ୫ ରକେଟ୍ , ଅନେକ ଆହତ

27/01/2020 at 7:23 AM

ବାଗଦାଦ ୨୭।୦୧: ଆମେରିକା ଦୂତାବାସ  ନିକଟରେ ପୁଣି ରକେଟ ମାଡ । ଇରାକର ରାଜଧାନୀ ବାଗଦାଦରେ ଥିବା ଆମେରିକା ଦୂତାବାସ ନିକଟରେ ରକେଟ ମାଡ ହୋଇଛି ।  ଦୂତାବାସ ନିକଟରେ ୫ଟି ରକେଟ ମାଡ କରାଯାଇଛି । ରକେଟ ମାଡରେ କୌଣସି ଅନେକ ବ୍ୟକ୍ତି ଆହତ ହୋଇଥିବାର ସୂଚନା ମିଳିଛି । ତେବେ କେଉଁ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ରକେଟ ମାଡ ହୋଇଛି ତାହା ଅସ୍ପଷ୍ଟ ରହିଛି ।

ଟ୍ରାଇଗ୍ରିସର ପଶ୍ଚିମ ବ୍ୟାଙ୍କ ନିକଟରେ ଜୋରଦାର ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଏହି ସ୍ଥାନ ନିକଟରେ ଆମେରିକା ଦୂତାବାସ ଓ ଅଧିକାଂଶ ବିଦେଶୀ ନାଗରିକମାନେ ବସବାସ କରୁଛନ୍ତି । ରକେଟ ମାଡ ପରେ ଇରାକର ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଘେରିଯାଇଥିଲେ । ଇରାକ ସେନା ମୁତାବିକ ୫ଟି ରକେଟ ମାଡ ହୋଇଛି । ଗ୍ରୀନ ଜୋନରେ ଏହି ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଛି । ଆକ୍ରମଣରେ ଅନେକ ବ୍ୟକ୍ତି ଆହତ ହୋଇଥିବାର ସୂଚନା ମିଳିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା କ୍ଷୟକ୍ଷତି ନେଇ ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟ ମିଳିପାରିନାହିଁ । ତେବେ ଏହି ରକେଟ ମାଡ ନେଇ ଉଭୟ ଆମେରିକା-ଇରାନ ମଧ୍ୟରେ ତିକ୍ତତା ବଢିବାର ଆଶଙ୍କ ମଧ୍ୟ ରହିଛି ।

ଗତ କିଛି ଦିନ ତଳେ ଦୂତାବାସ ନିକଟରେ ହୋଇଥିବା ରକେଟ ମାଡ ନେଇ ଇରାନକୁ ଦାୟୀ କରିଥିଲା ଆମେରିକା । ଏବଂ ଏହି ରକେଟ ମାଡ ପାଇଁ ଇରାନକୁ ଏହାର ପରିଣାମ ଭୋଗିବାକୁ ପଡିବ ବୋଲି ଆମେରିକା ଚେତାବନୀ ଦେଇଥିଲା । ଇରାନ କମାଣ୍ଡର କାସିମ ସୁଲେମାନୀର ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଇରାନ ଓ ଆମେରିକା ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ଦେଖାଦେଇଛି । କମାଣ୍ଡର କାସିମ ସୁଲେମାନୀକୁ ଆମେରିକା ଡ୍ରୋନ ଜରିଆରେ ଇରାକ ବିମାନବନ୍ଦର ନିକଟରେ ବେଳେ ନିହତ କରିଥିଲା ।

   Related Posts