Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ସ୍ପେଶାଲ ଟ୍ରେନ୍‌ ବି ବାଦ୍ ପଡିଲାନି, ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ରେଲଓ୍ଵେ ମହଲରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ

20/05/2020 at 9:31 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୦।୦୫: କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ପ୍ରତିରୋଧ ଲାଗି ଦେଶରେ ଚତୁର୍ଥ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଲାଗୁ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ମଧ୍ୟରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ମେ ୧୨ରୁ ୧୫ଟି ରୁଟ୍‌ରେ ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରେନ୍ ଚଳାଉଛନ୍ତି। ଏହି କ୍ରମରେ ମେ ୧୩ରେ ଚଳାଚଳ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ଚେନ୍ନାଇ ସ୍ପେଶାଲ ଏସି ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ପାଞ୍ଚ ଯାତ୍ରୀ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ  ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହାର ସୂଚନା ମିଳିବା ପରେ ଏହି ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ମୁତୟନ ଚାର ଟିକେଟ୍‌ ଚେକିଂ ଷ୍ଟାଫଙ୍କୁ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରେ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି।

ସାଉଥ ରେଲଓ୍ଵେର ଅଧିକାରୀ ମଙ୍ଗଳବାର ନର୍ଦନ ରେଲଓ୍ଵେର ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ, ମେ ୧୩ରେ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରୁ ଚାଲିଥିବା ଚେନ୍ନାଇ ସ୍ପେଶାଲ ଟ୍ରେନ୍‌ର ୫ ଯାତ୍ରୀ କୋଭିଡ୍-୧୯ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ଚେନ୍ନାଇ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସେମାନଙ୍କର ନମୂନା ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା। ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଚାରି ଯାତ୍ରୀ ଥାର୍ଡ ଏସିର ଏକ କୋଚ୍‌(ବି-୧୧)ରେ ଯାତ୍ରା କରିଥିଲେ। ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଯାତ୍ରୀ ସେକେଣ୍ଡ ଏସି କୋଚ୍(ଏ-୫)ରେ ଯାତ୍ରା କରିଥିଲେ।

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀର ବରିଷ୍ଠ ଡିଭିଜନାଲ କର୍ମସିଆଲ ମ୍ୟାନେଜର, ଦିଲ୍ଲୀ ସ୍ଥିତ ନର୍ଦନ ରେଲଓ୍ଵେ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ଏକ ପତ୍ର ଲେଖି କହିଛନ୍ତି, ଚାରି ଜଣ ଟିଟିଇ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ଡ୍ୟୁଟିରେ ଥିଲେ। ସେହି ଦୃଷ୍ଟିରୁ ସେମାନଙ୍କର କୋଭିଡ୍-୧୯ ଟେଷ୍ଟିଂ କରାଯିବ। ଏହି ବିଷୟରେ ରେଲଓ୍ଵେ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଟ୍ରେନ୍‌ର ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ନିଜର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସଂପର୍କିତ ସୂଚନା ଦେବାକୁ  କୁହାଯାଇଛି।

   Related Posts