ori homes
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି ପବିତ୍ର ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ଭଉଁରୀ : ଅଖ ଚକ ଡେରା ନୀତି ସଂପନ୍ନ
  • ||
  • କୁତବ ମୀନାର ପରିସରରେ ଖନନ ସହ ଆଇକନୋଗ୍ରାଫି କରିବାକୁ ଏଏସ୍‌ଆଇକୁ ସଂସ୍କୃତି ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସ୍ୱିଜରଲାଣ୍ଡରେ ବିଶ୍ୱ ଅର୍ଥନୈତିକ ମଞ୍ଚର ବାର୍ଷିକ ସମ୍ମିଳନୀ : ମହାମାରୀରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ ବାଟ ବାହାର କରିବେ ବିଶ୍ୱନେତା
  • ||
  • ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ରନ୍ ଅପ୍ ଯାଞ୍ଚ କଲେ ଅର୍ଜୁନ ତେନ୍ଦୁଲକର : କିନ୍ତୁ ଚୂଡାନ୍ତ ଏକାଦଶରେ ମିଳିଲାନି ଏଣ୍ଟ୍ରି
  • ||

କରୋନା ଯୋଦ୍ଧାଙ୍କୁ ସଲାମ କରୁଛି ସାରା ଦେଶ : ୫ମାସର ଗର୍ଭବତୀ ଥାଇ ମଧ୍ୟ ଦିନରାତି କରୁଛନ୍ତି କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା

17/04/2020 at 3:31 PM

ଭାଗଲପୁର ୧୭/୪: ଶାନ୍ତି କୁମାରୀ ନାମ୍ନୀ ଜଣେ ନର୍ସ ପେଟରେ ୫ମାସର ଗର୍ଭରେ ମଧ୍ୟ କରୋନା ବିରୋଧରେ ଯୁଦ୍ଧ କରୁଛନ୍ତି। ଭାଗଲପୁର ଜିଲ୍ଲାର ପ୍ରଭାଥମିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଏଏନଏମ୍ ଶାନ୍ତି କୁମାରୀ ଏବେ ରୋଗୀଙ୍କ ସେବା ଶ୍ରୃଶୃଷାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି।

ଶାନ୍ତିଙ୍କ ବିବାହ ନଭେମ୍ବର ମାସରେ ଭାଗଲପୁରର ନାଥନଗର ବାସିନ୍ଦା ଶିକ୍ଷକ ନିରଞ୍ଜନ କୁମାରଙ୍କ ସହ ହୋଇଥିଲା। ଏବେ ଶାନ୍ତି ୫ମାସର ଗର୍ଭବତୀ। ତାଙ୍କ ସ୍ଥିତି ଦେଖି ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ଛୁଟିରେ ରହିବାକୁ କହିଥିଲେ,କିନ୍ତୁ ଶାନ୍ତିଙ୍କ ସାହସ କଠିନ ସମୟରେ ମୈଦାନ ଛାଡ଼ିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇନଥିଲା। ପରିବାର ମଧ୍ୟ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଶାନ୍ତି କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ପଥରୁ ବିଚ୍ୟୁତ ହୋଇନଥିଲେ।

ଶାନ୍ତି ୪ବର୍ଷରୁ ଚାକିରୀ କରୁଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ଦୁଃଖୀ ଲୋକଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଭଲ ଲାଗିଥାଏ। ସେ କୁହନ୍ତି କରୋନା ଭଳି ବିପତ୍ତି ସମୟରେ ତାଙ୍କର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି। ସେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଟିମ୍ ସହ ଯାଇ ଦିନସାରା ଗାଁ ଗାଁ ବୁଲି ଲୋକଙ୍କ ସ୍କ୍ରିନିଂ କରୁଛନ୍ତି। ଏହା ସହିତ କରୋନାଠୁ ବର୍ତ୍ତିବା ପାଇଁ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି କରୁଛନ୍ତି।

   Related Posts