Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରାଜୟ ଧାରା ଭାଙ୍ଗିଲା ଚେନ୍ନାଇ, ୬ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି, ନବମରୁ ଦ୍ଵାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍କୁଲ ଫି ୪୦ ପ୍ରତିଶତ କମିଲା, ଅଭିଭାବକଙ୍କୁ ମିଳିଲା ବଡ ଆଶ୍ଵସ୍ତି
  • ||
  • ଅଲମ୍ପିକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ପାଇଁ ଗଠିତ ସଂସଦୀୟ କମିଟିର ପ୍ରଥମ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ, କମିଟିର ସଦସ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି ସାଂସଦ ଅନୁଭବ ମହାନ୍ତି ଓ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର
  • ||
  • ମଦ ଦୋକାନ ନ ଖୋଲିବା ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ଉପ ନିର୍ବାଚନରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଡିଜିଟାଲ ପ୍ରଚାର: କହିଲେ, ‘ମୁଁ ସବୁବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ସାଥିରେ ଅଛି’
  • ||
  • ମଙ୍ଗ ସମ୍ଭାଳିଲେ ନୀତିଶ ରାଣା, ଚେନ୍ନାଇକୁ ୧୭୩ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦେଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୧୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ନାଁରେ ୨୮ କୋଟି ଟଙ୍କାର GST ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ, ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

ଭାରତ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ମ୍ୟାଚ : ଭାରତର ଏହି ୫ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଉପରେ ରହିଛି ସାରା ଦୁନିଆର ନଜର

27/06/2019 at 2:52 PM

ମଞ୍ଚେଷ୍ଟର ୨୭/୬ : ଭାରତ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ମ୍ୟାଚ ଆରମ୍ଭ ହୋଇସାରିଛି । ଟସ୍ ଜିତି ଭାରତ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବା ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି । ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତୀୟ ଟିମର ୫ ଜଣ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଉପରେ ପୁରା ଦେଶର ନଜର ରହିଛି । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେ ୫ଜଣ ଖେଳାଳି କିଏ :

ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ଓପନର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଚଳିତ ବିଶ୍ୱକପରେ ଜୋରଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି । ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳ ଯାଇଥିବା ୪ଟି ମ୍ୟାଚରେ ସେ ଦୁଇଟି ଶତକ ଓ ଗୋଟି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ କରିଛନ୍ତି । ଆଜି ମଧ୍ୟ ସେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି ।

ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଚଳିତ ବିଶ୍ୱକପରେ ଜୋରଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି । କୋହଲି ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିରୋଧରେ ୬୭ ରନ କରିଥିଲେ । କୋହଲି ଦଳର ୩ ନମ୍ବର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ । କୋହଲି କ୍ରିଜରେ ଅଧିକ ସମୟ ରହି ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିବାରେ ମାହିର । 

ହାର୍ଦ୍ଧିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ନିଜ ବ୍ୟାଟିଂ ଓ ବୋଲିଂରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଟିମକୁ ମାତ ଦେଇପାରନ୍ତି । ସେ ଧୂଆଁଧାର ବ୍ୟାଟିଂ କରି ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଥାନ୍ତି । ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ବିପକ୍ଷରେ ହାର୍ଦ୍ଧିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ବହୁତ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି ।

ଯଶପ୍ରୀତ ବୁମରାହାଙ୍କ ବୋଲିଂ ଆଗରେ ବିପକ୍ଷୀ ଦଳ ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆଣ୍ଠେଇ ଆସୁଛନ୍ତି । ଵିକେଟ ନେବାରେ ଯଶପ୍ରୀତ ବୁମରାହା ମାହିର । ଆଫଗାନିସ୍ଥାନ ବିପକ୍ଷରେ ଯଶପ୍ରୀତ ଶଁଦର ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ । ଯଶପ୍ରୀତଙ୍କୁ ମ୍ୟାନ ଅଫ ଡ଼ ମ୍ୟାଚ ଟ୍ରଫି ମିଳିଥିଲା । 

ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଳ ଆଫଗାନିସ୍ଥାନ ବିପକ୍ଷରେ ଜୋରଦାର ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ । ସେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ଚକ୍ମା ଦେଇପାରନ୍ତି ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି । ସେ ଧୂଆଁଧାର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ନିଜ ଜାଲରେ ଫସାଇ ଦେଇଥାନ୍ତି । ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ବିପକ୍ଷରେ ସେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି ।

   Related Posts