Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଶେଷ ହେଲା ମାଟ୍ରିକ୍ ଅଫଲାଇନ୍ ପରୀକ୍ଷା, ୧୧ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ମୂଲ୍ୟାୟନ
  • ||
  • ଉପର ମୁଣ୍ଡରେ ନାହିଁ ବଡ ବର୍ଷା, ରେଙ୍ଗାଳିରୁ ଗୋଟିଏ ଗେଟ୍ ଦେଇ ନିଷ୍କାସନ ହେଉଛି ବନ୍ୟାଜଳ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : AC ମେକାନିକ୍‌ଙ୍କ କାରନାମା, ମହିଳାଙ୍କ ଗାଧୁଆ ଘରେ ରେକର୍ଡିଂ ମୋଡ୍‌ରେ ମୋବାଇଲ୍ ରଖି ହେଲେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଦେଶରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୨ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଦେଶରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୨ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବାରିପଦା : ଆଜିଠୁ ଖୋଲିଲା ଦ୍ବିତୀୟ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର, ମୟୂରଭଞ୍ଜର ସମସ୍ତ ମଠ ମନ୍ଦିରରେ ଦର୍ଶନ କରିପାରିବେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ମହାକାଳପଡା : ଆଜିଠୁ ଖୋଲିଲା ଐତିହାସିକସ୍ଥଳୀ ହୁକିଟୋଲା, ଜଳଯାତ୍ରାର ମଜା ଉଠାଉଛନ୍ତି ପର୍ଯ୍ୟଟକ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ଚୋରା ଚାଲାଣ ବେଳେ ୧୬ପେଟି କଫ୍ ସିରପ୍ ଜବତ, ସ୍କର୍ପିଓ ସହ ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଇତିହାସ ରଚିଲା ଭାରତୀୟ ହକି ଟିମ୍, ୪୧ ବର୍ଷ ପରେ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ଜିତିଲା ପଦକ
  • ||
  • ଇତିହାସ ରଚିଲା ଭାରତୀୟ ହକି ଟିମ୍, ୪୧ ବର୍ଷ ପରେ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ଜିତିଲା ପଦକ
  • ||

୫ ଟିକ୍‌ଟକ୍ ଷ୍ଟାର୍ସଙ୍କୁ ୨-୨ ବର୍ଷ କାରାଦଣ୍ଡ, ଉତ୍ତେଜକ ଡ୍ରେସ୍ ପିନ୍ଧି ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ

28/07/2020 at 11:20 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୮/୦୭ : ମିଶରରେ ଟିକଟକ ଓ ଇନ୍ସଟାଗ୍ରାମ ମଡେଲ ଓ ସୋସିଆଲ ଇନଫ୍ଲୁଏନସର୍ଶଙ୍କ ଉପରେ ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଜାରି ରହିଛି | ମିଶର ଏକ ଅଦାଲତ ୫ ଟିକଟକ ଷ୍ଟାରଙ୍କୁ ସାର୍ବଜନିକ ନୈତିକତା ଉଲଙ୍ଘନ ଅଭିଯୋଗରେ ୨-୨ ବର୍ଷ କାରାଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି | କୋର୍ଟଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ଯୁବତୀମାନେ ଟିକଟକ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଯେଉଁସବୁ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି ତାହା ଇସ୍ଲାମିକ ଧର୍ମ ଅନୁଯାୟୀ ଅନୁଚିତ ଏବଂ ଏମାନେ ଭିଡିଓରେ ଛୋଟ ଡ୍ରେସ ପିନ୍ଧିଥିଲେ |

ଡେଲି ମେଲ ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଟିକଟକ ସ୍ତ୍ରା ହନିନ ହୋସମ, ମୋବାଦ-ଅଲ ସମେତ ଆଉ ୩ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ୨-୨ ବର୍ଷ କାରାଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି | ଏମାନେ ମିଶି ଏକ ଭିଡିଓ କରିଥିଲେ ଯାହାକୁ ନେଇ କଟ୍ଟରପନ୍ଥୀ ପୋଲିସ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ | କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଯୁବତୀମାନେ ସମାଜ ନିୟମ ଉଲଙ୍ଘନ କରିଛନ୍ତି | ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଏମାନଙ୍କୁ ସଜା ମିଳିବ ଆବଶ୍ୟକ | ସଜା ଜରିଆରେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଚେତାବନୀ ଦିଆଯାଉଛି | ଏମାନଙ୍କ ଉପରେ ପାଖାପାଖି ୧୯ ହଜାର ଆମେରିକୀୟ ଡଲାର ଜରିମାନା ମଧ୍ୟ ଲାଗିଛି |

ହନିନ ହୋସମ କାହିରା ୟୁନିଭର୍ସିଟିର ଛାତ୍ରୀ | ତାଙ୍କୁ ଏପ୍ରିଲରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା | ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଟିକଟକ ଜରିଆରେ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବାକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ କରୁଥିବା ଏକ ଭିଡିଓ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା | ଭିଡିଓରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ୧୮ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ବୟସ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ସେ ମାସକୁ ଅଢେଇ ହଜାରରୁ ୩ ହଜାର ଡଲାର ରୋଜଗାର କରିବା ଉପାୟ ବତାଉଛନ୍ତି | ମିଶରର ଅନେକ ମାନବବାଦୀ ଓ ଗଣତନ୍ତ୍ର ସମର୍ଥକ ଏହି ଯୁବତୀମାନଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ସ୍ୱର ଉଠାଇଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ କୋର୍ଟଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ କିଛି ପ୍ରଭାବ ପଡିଲା ଭଳି ନଜର ଆସୁନାହିଁ | ହନିନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଯୁବତୀମାନଙ୍କୁ ଟିକଟକ ଜରିଆରେ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବା ଉପାୟ ବତାଉଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ଡିଜିଟାଲ ସେକ୍ସ ୱାର୍କର ବନାଇବା ପାଇଁ ଯୁବତୀମାନଙ୍କୁ ଉସୁକାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛି | ହନିନଙ୍କ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ପୋଷ୍ଟରେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଟ୍ୱିଟ ରହିଛି ଯେଉଁଥିରେ ତାଙ୍କ ଉପରେ ହମଲା କରାଯାଇଛି ଏବଂ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହିଂସାତ୍ମକ କଥା କୁହାଯାଇଛି |

ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଯୁବତୀମାନେ ଇସ୍ଲାମ ଓ ମିଶରର ସଂସ୍କୃତି ବିରୋଧରେ ଯୁବତୀମାନଙ୍କୁ ଭଡକାଉଚନ୍ତି ଏବଂ ବେସ୍ୟାବୃତି ପାଇଁ ମତାଉଛନ୍ତି | କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ମିଶରରେ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆକୁ ନେଇ ନୂଆ ଆଇନ ପ୍ରଣୟନ ହୋଇଥିଲା | ସେବେଠାରୁ ସାମ୍ବାଦିକ, ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ଷ୍ଟାର ଓ ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଲେଖୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଉଛି | ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମିଶରର ଜଣେ ବେଲି ଡ୍ୟାନ୍ସରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଇନ୍ସଟାଗ୍ରାମରେ ଉତ୍ତେଜକ ଡ୍ରେସ ପିନ୍ଧି ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ୩ ବର୍ଷ କାରାଦଣ୍ଡ ସଜା ଶୁଣାଇଛନ୍ତି |

   Related Posts