Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ମିର୍ଜାପୁରରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଦିଗ୍‌ବିଜୟ ସିଂହଙ୍କ ବଡ଼ ବୟାନ, କହିଲେ- ପାକିସ୍ତାନ ଯିବାକୁ ଚାହୁଁଛି
  • ||
  • ରାଜନୀତିରେ ପ୍ରବେଶ କଲେ ସୁପରଷ୍ଟାର୍ ରଜନୀକାନ୍ତ
  • ||
  • ବଢିଲା LPG ସିଲିଣ୍ଡର ଦର ଏବେ ବିନା ସବସିଡି ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ଦେବାକୁ ପଡିବ ଅଧିକ ୫୦ଟଙ୍କା
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସକୁ ପିଟିଲା କାର୍, ଡ୍ରାଇଭର ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ସି-ସୋର ଘାଟରୁ ଅଜଣା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଭାସି ଆସିଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଗଡ : ପଦ୍ମ ବିଭୂଷଣ ଫେରାଇଲେ ପଞ୍ଜାବର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରକାଶ ସିଂହ ବାଦଲ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଅନଲାଇନ୍‌ରେ ହେବନାହିଁ CBSE ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା, ପୂର୍ବଭଳି ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ବାପା ନା’ ରାକ୍ଷସ, ନିଶାଶକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ୧୧ ବର୍ଷର ଝିଅ ସହ କଲା ଦୁଷ୍କର୍ମ !
  • ||
  • କନ୍ଧମାଳ : ହଜିଗଲା ମା’ର ମମତା, ୪ ବର୍ଷ ଝିଅର ଗାଲ କାଟିଦେଲା ସାବତ ମା’ !
  • ||

ଭଣ୍ଡାରୀପେ।ଖରୀ ନିରଗୁଣ୍ଡି ପଞ୍ଚାୟତ ରାଉତସାହିରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ଜଳିପୋଡି ପାଉଁଶ ହୋଇଗଲା ସବୁକିଛି, ସର୍ବସ୍ବାନ୍ତ ହୋଇଗଲେ ୨୩ ପରିବାର

15/01/2019 at 2:17 PM

ଭଣ୍ଡାରୀପେ।ଖରୀ ୧୫|୧: ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ।ପିନ୍ଧାଲୁଗା ଛଡା କିଛିବି ବଂଚେଇ ପାରିଲେନି ୨୩ଟି ପରିବାର।ଆଖି ଆଗରେ ଜଳିପୋଡି ପାଉଁଶ ହୋଇଗଲା ସବୁକିଛି ।ଏମିତି ଘଟଣା ଘଟିଛି ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ଭଣ୍ଡାରୀପେ।ଖରୀ ନିରଗୁଣ୍ଡି ପଞ୍ଚାୟତ ରାଉତସାହିରେ।

 । ନିଆଁ ଲାଗି ସର୍ବସ୍ବାନ୍ତ । ବିପନ୍ନ ଖେ।ଲା କାକାଶ ତଳେ ଥିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କୁ ସହାୟତ କରିଛି ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ । 

କଥାରେ ଅଛି ଘୋଡାଚଢା ଠାରୁ ସଂପତ୍ତି ନାହିଁ -ଘରପୋଡିଠାରୁ ବିପତ୍ତି ନାହିଁ।ସତରେ ଏମିତି  ବିପତ୍ତି ମାଡି ଆସିଛି ବୋଲି କାନ୍ଦି କାନ୍ଦି କହିଛନ୍ତି ଅଗ୍ନି ବିପନ୍ନ ଶାନ୍ତିଲତା ।ତାଙ୍କ ପରିବାରର ସବୁ ପୋଡି ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଛି ।ଶାନ୍ତିଲତା ସିନା କହିଲେ ତାଙ୍କ ଘରର ଦଶା ହେଲେ  ଗାଁରଏହି ସମାନ ଦଶା ଭୋଗିଛନ୍ତି ୨୩ଟି ପରିବାର।

ଦେଖନ୍ତୁ ଏହି ଦୃଶ୍ୟ କେମିତି ହୁତହୁତ ହୋଇ ଜଳୁଛି ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ଭଣ୍ଡାରୀପେ।ଖରୀ ନିରଗୁଣ୍ଡି ପଞ୍ଚାୟତ ରାଉତସାହି।ଯୁଆଡେ ଦେଖିଲେ ନିଆଁ ଆଉ ନିଆଁ ।ରାତିରେ ସମସ୍ତେ ଖାଇପିଇ ପିଲାଛୁଆ ଧରି ବିଛଣା ଧରିଥିଲେ ହେଲେ ରାତି ଅଧରେ କେଉଁଠି କେମିତି ଚାଳରେ  ନିଆଁ ଲାଗିଲା କେହିବି ଜାଣିନାହାନ୍ତି  ।

ଚିତ୍କାର ଶୁଣି ସମସ୍ତେ ପିଲାଛୁଆଙ୍କୁ ଟାଣିଓଟାରି ଡହଳବିକଳରେ ପ୍ରାଣ ବଂଚାଇବାକୁ ଘରୁ ବାହାରି ଆସିଲେ ହେଲେ,ଧାନ ଚାଉଳ ଠୁ ଆରମ୍ଭକରି ଗାଇଗୋରୁ ସୁନା ରୂପା ଟଙ୍କା ସବୁ ନିଜ ଆଖି ଆଗରେ ଜଳି ପୋଡି ପାଉଁଶ ହୋଇଗଲା

ଆଉ ଏହାହେଉଛି ଘରପୋଡି ପରେ ଗାଁରଦୃଶ୍ୟ ।ସକାଳୁ ସମସ୍ତେ ନିଜନିଜ ଘରେ ଆଣ୍ଡାଳି ଖୋଜୁଛନ୍ତି ନିଜର ସାଇତା ସଂପତ୍ତିକୁ ହେଲେ ସବୁକିଛି ଛାରଖାର ହୋଇଯାଇଛି।ଦେଖନ୍ତୁ ଚାରିଆଡେ କେବଳ ପୋଡା ବାଉଁଶ ଆଉ ସିମେଣ୍ଟ ଖୁଣ୍ଟି ।

ଆଉ ଏ ହେଉଛି ପୋଡି ହୋଇ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ଗାଇ ଗୋରୁ ଗାଇଙ୍କ ଦୃଶ୍ୟ।ବାଇକ ମଧ୍ୟ ପୋଡି ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଛି କେହି ଦରପୋଡା ବାସନକୁସନକୁ ଏକାଠି କରୁଛି ଗଣ୍ଡେଦାନା ନେଇ ଖାଇବା ପାଇଁ ।ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଗାଁରେ ପହଞ୍ଚି ବିପନ୍ନଙ୍କୁ ଶୁଖିଲା ଖାଦ୍ୟ ସହ ପଲିଥିନ ଯୋଗାଇଦେଇଛନ୍ତି ।

ଗାଁ ପାଖ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଥଇଥାନ କରାଯାଇଛି । ତିନିଦିନ ରନ୍ଧା ଖାଦ୍ୟ ସହ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ସହାୟତା ରାଶି ଯୋଗାଇଦିଆଯିବା ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଜିଲ୍ଲାପାଳ

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ପରେ ଖାଁ ଖାଁ ହେ।ଇଯାଇଛି ଗାଁ । ନିସ୍ତବ୍ଧ ହେ।ଇଯାଇଛନ୍ତି ସମସ୍ତେ । ଆଖି ଆଗରେ ଜୀବନଯାକର ପୁଞ୍ଜି ଜଳି ପେ।ଡି ଛାରଖାର ହେ।ଇଯାଇଥିବା ବେଳେ ଏହାକୁ ସହଜରେ ଗ୍ରହଣ କରିପାରୁ ନାହାନ୍ତି ଲେ।କେ ।

   Related Posts