Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଟିକାକରଣ ଏକ କୋଟି ପାର, ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଦିନକରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୪୫୮୭ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ , ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୬୭୧ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଜୁନ ୨୪ରେ ବୈଠକ ଡାକିଲେ କଂଗ୍ରେସ ହାଇକମାଣ୍ଡ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧି, ଦଳୀୟ କନ୍ଦଳ ନେଇ ହେବ ମାନସମନ୍ଥନ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବ୍ରାଉନସୁଗାର ସେବନକୁ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଧରି ଗୋଡାଇଲେ ଯୁବକ, ୩ ଗିରଫ, ୧୦ ଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍ ଦ୍ବାରା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଅନେକ ଅର୍ଗାନ୍ ରହୁନି ସୁରକ୍ଷିତ – ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • ୫୦ ନେତାଙ୍କୁ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଫୋନ୍ : ‘ଆପଣଙ୍କ ଟିକେଟ୍ କନଫର୍ମ୍, ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୁଅ’
  • ||
  • ଇଟ୍ଟାନଗର : ପୁଣି ଥରିଲା ଅରୁଣାଞ୍ଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ଇଟ୍ଟାନଗରରେ ଭୂକମ୍ପ ଝଟ୍‌କା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ନୂଆ ଗାଇଡ୍ ଲାଇନ୍ ଅନୁଯାୟୀ ବ୍ୟବହାର ହେବ ଷ୍ଟେରଏଡ୍ – ନିରଞ୍ଜନ ମିଶ୍ର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦ୍ବିତୀୟ ଲହର ଅପେକ୍ଷା ତୃତୀୟ ଲହର ପ୍ରଭାବ କମ୍, ତଥାପି ଜୋରଦାର କରିବାକୁ ପଡିବ ଟିକାକରଣ – ଜନସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ପାଟଣା : ଘରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ କାମୁଡିଦେଲା ସାପ, ଚାଲିଗଲା ମହିଳାଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

ଭଣ୍ଡାରୀପେ।ଖରୀ ନିରଗୁଣ୍ଡି ପଞ୍ଚାୟତ ରାଉତସାହିରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ଜଳିପୋଡି ପାଉଁଶ ହୋଇଗଲା ସବୁକିଛି, ସର୍ବସ୍ବାନ୍ତ ହୋଇଗଲେ ୨୩ ପରିବାର

15/01/2019 at 2:17 PM

ଭଣ୍ଡାରୀପେ।ଖରୀ ୧୫|୧: ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ।ପିନ୍ଧାଲୁଗା ଛଡା କିଛିବି ବଂଚେଇ ପାରିଲେନି ୨୩ଟି ପରିବାର।ଆଖି ଆଗରେ ଜଳିପୋଡି ପାଉଁଶ ହୋଇଗଲା ସବୁକିଛି ।ଏମିତି ଘଟଣା ଘଟିଛି ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ଭଣ୍ଡାରୀପେ।ଖରୀ ନିରଗୁଣ୍ଡି ପଞ୍ଚାୟତ ରାଉତସାହିରେ।

 । ନିଆଁ ଲାଗି ସର୍ବସ୍ବାନ୍ତ । ବିପନ୍ନ ଖେ।ଲା କାକାଶ ତଳେ ଥିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କୁ ସହାୟତ କରିଛି ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ । 

କଥାରେ ଅଛି ଘୋଡାଚଢା ଠାରୁ ସଂପତ୍ତି ନାହିଁ -ଘରପୋଡିଠାରୁ ବିପତ୍ତି ନାହିଁ।ସତରେ ଏମିତି  ବିପତ୍ତି ମାଡି ଆସିଛି ବୋଲି କାନ୍ଦି କାନ୍ଦି କହିଛନ୍ତି ଅଗ୍ନି ବିପନ୍ନ ଶାନ୍ତିଲତା ।ତାଙ୍କ ପରିବାରର ସବୁ ପୋଡି ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଛି ।ଶାନ୍ତିଲତା ସିନା କହିଲେ ତାଙ୍କ ଘରର ଦଶା ହେଲେ  ଗାଁରଏହି ସମାନ ଦଶା ଭୋଗିଛନ୍ତି ୨୩ଟି ପରିବାର।

ଦେଖନ୍ତୁ ଏହି ଦୃଶ୍ୟ କେମିତି ହୁତହୁତ ହୋଇ ଜଳୁଛି ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ଭଣ୍ଡାରୀପେ।ଖରୀ ନିରଗୁଣ୍ଡି ପଞ୍ଚାୟତ ରାଉତସାହି।ଯୁଆଡେ ଦେଖିଲେ ନିଆଁ ଆଉ ନିଆଁ ।ରାତିରେ ସମସ୍ତେ ଖାଇପିଇ ପିଲାଛୁଆ ଧରି ବିଛଣା ଧରିଥିଲେ ହେଲେ ରାତି ଅଧରେ କେଉଁଠି କେମିତି ଚାଳରେ  ନିଆଁ ଲାଗିଲା କେହିବି ଜାଣିନାହାନ୍ତି  ।

ଚିତ୍କାର ଶୁଣି ସମସ୍ତେ ପିଲାଛୁଆଙ୍କୁ ଟାଣିଓଟାରି ଡହଳବିକଳରେ ପ୍ରାଣ ବଂଚାଇବାକୁ ଘରୁ ବାହାରି ଆସିଲେ ହେଲେ,ଧାନ ଚାଉଳ ଠୁ ଆରମ୍ଭକରି ଗାଇଗୋରୁ ସୁନା ରୂପା ଟଙ୍କା ସବୁ ନିଜ ଆଖି ଆଗରେ ଜଳି ପୋଡି ପାଉଁଶ ହୋଇଗଲା

ଆଉ ଏହାହେଉଛି ଘରପୋଡି ପରେ ଗାଁରଦୃଶ୍ୟ ।ସକାଳୁ ସମସ୍ତେ ନିଜନିଜ ଘରେ ଆଣ୍ଡାଳି ଖୋଜୁଛନ୍ତି ନିଜର ସାଇତା ସଂପତ୍ତିକୁ ହେଲେ ସବୁକିଛି ଛାରଖାର ହୋଇଯାଇଛି।ଦେଖନ୍ତୁ ଚାରିଆଡେ କେବଳ ପୋଡା ବାଉଁଶ ଆଉ ସିମେଣ୍ଟ ଖୁଣ୍ଟି ।

ଆଉ ଏ ହେଉଛି ପୋଡି ହୋଇ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ଗାଇ ଗୋରୁ ଗାଇଙ୍କ ଦୃଶ୍ୟ।ବାଇକ ମଧ୍ୟ ପୋଡି ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଛି କେହି ଦରପୋଡା ବାସନକୁସନକୁ ଏକାଠି କରୁଛି ଗଣ୍ଡେଦାନା ନେଇ ଖାଇବା ପାଇଁ ।ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଗାଁରେ ପହଞ୍ଚି ବିପନ୍ନଙ୍କୁ ଶୁଖିଲା ଖାଦ୍ୟ ସହ ପଲିଥିନ ଯୋଗାଇଦେଇଛନ୍ତି ।

ଗାଁ ପାଖ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଥଇଥାନ କରାଯାଇଛି । ତିନିଦିନ ରନ୍ଧା ଖାଦ୍ୟ ସହ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ସହାୟତା ରାଶି ଯୋଗାଇଦିଆଯିବା ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଜିଲ୍ଲାପାଳ

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ପରେ ଖାଁ ଖାଁ ହେ।ଇଯାଇଛି ଗାଁ । ନିସ୍ତବ୍ଧ ହେ।ଇଯାଇଛନ୍ତି ସମସ୍ତେ । ଆଖି ଆଗରେ ଜୀବନଯାକର ପୁଞ୍ଜି ଜଳି ପେ।ଡି ଛାରଖାର ହେ।ଇଯାଇଥିବା ବେଳେ ଏହାକୁ ସହଜରେ ଗ୍ରହଣ କରିପାରୁ ନାହାନ୍ତି ଲେ।କେ ।

   Related Posts