Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟିକା ବଣ୍ଟନ ପାଇଁ ୨୧ ଜଣିଆ ପରିଚାଳନା କମିଟି ଗଠନ, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ହେଲେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ
  • ||
  • ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ନଷ୍ଟ ହୋଇ ସାରିଥିଲା କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଫୁସ୍‌ଫୁସ୍, ଇକମୋ ପଦ୍ଧତିରେ ସୁସ୍ଥ କଲେ ସମ୍ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଦ୍ଵିତୀୟ ଲହର ସଂକ୍ରମଣର ଆଶଙ୍କା ନାହିଁ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ୬୦୫ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୮ରେ କୃଷକଙ୍କ ଭାରତ ବନ୍ଦ ଡାକରା, ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସର ସମର୍ଥନ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ପଞ୍ଚମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୃଷକ-ସରକାରଙ୍କ ଆଲୋଚନା ବିଫଳ, ଡିସେମ୍ବର ୯’ରେ ପୁଣି ବୈଠକ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଷଣ୍ଢକୁ ଧକ୍କା ଦେବା ପରେ ହୁତୁ ହୁତୁ ହୋଇ ଜଳିଲା କାର୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪ ଜଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ପରୀ’ ହତ୍ୟାକାରୀକୁ ଧରାଇଦେଲେ ମିଳିବ ଲକ୍ଷେ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ଘର ବାଡିପଟୁ ମିଳିଲା ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୁଣ୍ଡ ଏବଂ ମୁହଁରେ ରହିଛି କ୍ଷତଚିହ୍ନ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୧୨ ବଖରା ଘର ସହ ଜଳିଗଲା ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା ଗହଣା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଆରୋହୀ ପିଟିହେଲେ ଟ୍ରକ୍‌ରେ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||

ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ଜୈସ ଶିବିରର ଫଟୋ

26/02/2019 at 3:30 PM

ଦିଲ୍ଲୀ ୨୬/୨ : ପୁଲୱାମା ହମଲାର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଇଛି ଭାରତ | ଆଜି ଭୋର ସାଢେ ୩ଟା ବେଳେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରେଖା ପାର କରି ପାକିସ୍ତାନର ଆତଙ୍କୀ ସଂଗଠନ ଜୈସର ଶିବିର ଧ୍ବଂସ କରିଥିଲେ | ଏଥିରେ ୩୦୦ ଆତଙ୍କବାଦୀ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି |

ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଶିବିର ଉପରେ ବାୟୁସେନା ହଜାର କିଲୋର ବୋମାମାଡ କରିଥିଲା | ଯେଉଁଠାରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ବୋମାମାଡ କରିଥିଲା ସେଠାକାର କିଛି ଫଟୋ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ଏହି ଜାଗା ଜୈସର ଟ୍ରେନିଂ କ୍ୟାମ୍ପ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି |


ଘଂଚ ଜଙ୍ଗଲ ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଟ୍ରେନିଂ କ୍ୟାମ୍ପ | ସେହି ରାସ୍ତାରେ କେତେକ ଦେଶର ଜାତୀୟ ପତାକା ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | ଜୈସ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସେଠାରେ ଥାଇ ଅନେକ ଦେଶରେ ଆତଙ୍କୀ ଗତିବିଧି ଉପରେ ନଜର ରଖିବା ସହ ଆତଙ୍କୀ ହମଲାର ପ୍ଲାନିଂ ମଧ୍ୟ କରିଥାଏ |


ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଯେଉଁ ସମୟରେ ଭାରତ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ କ୍ୟାମ୍ପରେ ହମଲା କରିଥିଲା ସେତେବେଳେ ମୌଲାନା ଅମର ଏବଂ ଆତଙ୍କୀ ମସୁଦ ଅଜହରର ଭାଇ ମୌଲାନା ତାହଲ୍ଲା ସୈଫ କ୍ୟାମ୍ପରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ | ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ଡ଼ୋଜିୟରରେ ମୌଲାନା ମସୁଦ ଅଜହରର ଗାଡି ଯିବା ଆସିବା କରୁଥିବା ଫଟୋ ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି |

ମସୁଦ ଅଜହର ଏବଂ ଅବଦୁଲ ରଉଫ ଜୈସ ଆତଙ୍କୀ କ୍ୟାମ୍ପରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ହମଲା ସମ୍ପର୍କୀୟ ଶିକ୍ଷା ଦେଇଥାନ୍ତି | କୂନହାର ନଦୀ କୂଳରେ ଅଛି ଏହି କ୍ୟାମ୍ପ | ଏଠାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ସମୁଦ୍ର ରାସ୍ତା ଦେଇ କିଭଳି ଆତଙ୍କୀ ହମଲା କରାଯିବ ସେନେଇ ଟ୍ରେନିଂ ଦିଆଯାଇଥାଏ | ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନାର ପୂର୍ବତନ ଅଫିସର ଟ୍ରେନିଂ ଦେଇଥାନ୍ତି |


ଏହି କ୍ୟାମ୍ପ ଭିତରର ଫଟୋ ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ଏହି କ୍ୟାମ୍ପରେ ଜୈସ-ଏ-ମହମ୍ମଦ ସଂଗଠନର ଅନେକ ପତାକା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | ୨୦୧୮ ମସିହା ଏପ୍ରିଲ ୧ ତାରିଖରେ ମସୁଦ ଅଜହର ଏବଂ ମୁଫତି ଅବଦୁଲ ରୋୖଫ ଅସଗର ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଟ୍ରେନିଂ ଦେଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି |

   Related Posts